مشکل در فارسی نویسی

سلام
یعنی برام جای سؤاله چرا کسی به این سؤال من جواب نمیده. یعنی این همه سال با فلش دوستان کار کردن به این مشکل بر نخوردن!
دوستان اگه بخان یک رشته فارسی را در یک تکست فیلد نمایش بدن چه کار می کنند؟ کلاس TLFTextField که یه سری ایراداتی داره. یعنی تمام امکاناتی که برای TextField فراهم است برای اون یکی نیست. پس گزینه مناسبی نیست. ضمنا گویا در فلش cc هم دیگه TLF وجود نداره و پشتیبانی هم نمیشه!
کلاس فارسی استایل تنها گزینه مناسب است گویا. ولی باهاش چند مشکل دارم. از دوستان کیا با این کلاس دارن کار می کنند؟
یکی از اشکالاتش اینه که وقتی طول رشته ای که بهش می دم از عرض فریم یا textField بیشتر میشه هنگ میکنه!!! اگر هم عرضی برای textField مشخص نکنم باز هم هنگ می کنه یعنی مجبورم عرضی براش مشخص بکنم که این کار در جاهای دیگری اذیتم می کنه!!!
چه کار کنم. این مشکل داره منو از فلش ناامید میکنه!!!!! به دادم برسید در حد شکست عشقی شده.

mahsky

Member
من اگر بخواهم رشته متنی را در یک تکست فیلد بگذرم ابتدا یک تکست فیلد میسازم براش اسم میزارم در کد مساوی آن میزارمش.
شما میتوانید یک تکست فیلد را به مووی کلیپ تبدیل کنید بعد هر موقع خواستید ازش استفاده کنید آن را اد کنبد .

اگه متن رشته فارسی باشه فکر نمی کنم همه چیز به این راحتی باشه! یه امتحان کنید.

mahsky

Member
من بازم نفهمیدم ؛میشه کاری را که میخواهید انجام دهید بگویید تا بفهمم.
چون من نسبت میدم .در خروجی هم خیلی خوب نمایش داده میشود.

یعنی شما بدون کمک هیچ ابزار دیگری متن فارسی داینامیک را در خروجی برنامه تون دارید؟ یک نمونه میتونید برام بزارید؟
من با کمال تعجب داشتم با cc کار می کردم حتی textField من تو تست درست بود بدون نیاز به فارسی استایل و فکر کردم احتمالا ادوب تو این ورژن فلش کلاس تکست فیلد را برای فارسی اصلاح کرده ولی وقتی خروجی اندروید گرفتم و در گوشی امتحان کردم دیدم نه خیر مشکل سر جاشه و کارآکترهای حروف به صورت مجزا و از انتهای کلمات نمایش داده میشه

این کد را امتحان کنید: البته این خلاصه شده است و از تکست فرمت صرف نظر کردم
[PHPS]
var txt:textField= new TextField();
txt.text = "امتحان متن فارسی";
addChild(txt);

[/PHPS]

اگه در تایپ اشتباه نکرده باشم اگه اینو امتحان کنید به خصوص در گوشی خروجی یه چیزی شبیه این خواهد بود
ی س ر ا ف ن ت م ن ا ح ت م ا

mahsky

Member
سلام بله درست میفرمایید؛ ولی من این مشکل را بالاخره حل میکنم.
حلش کردم..... موفق شدم.... در فلش cs6 یک مووی کلیپ ساختم توش یک تکست فیلد TLF و براش اسم گزاشتم. ازش فایل SWC خروجی گرفتم. در فلش cc2015 در پنل اکشن اونو ایمپورت کردم. و ازش استفاده کردم..... توی گوشی هم تست کردم کار کرد. این فایل پیوست را کنار فایل fla پروژه تان بگزارید و ابتدا در پنل اکشن آن را اضافه کنید. سپس کد های زیر را بنویسید.
[JSS]
import my_text
var a:my_text=new my_text()
addChild(a)
a.t1.text="امتحان متن فارسی"
[/JSS]

پیوست ها

• my_text.rar
    500.8 کیلوبایت · بازدیدها: 48
آخرین ویرایش:
سلام این فایل پیوست را نتونستم دانلود کنم. فکر می کنم کارتون یه جور استفاده از همون کلاس tlf هست. خوب شما فکر کنم بتونید مستقیم هم با وارد کردن فایل swc مربوط به کلاس tlf ازش با کلی امکانات دیگر و از جمله تکست فرمت اون استفاده کنید. من همون موقع در cs6 هم زیاد از tlf خوشم نیومد. نسبت به textField یه سری محدودیت های آزار دهنده داشت انگار. حالا این اگه همون کلاس باشه. چنگی به دل نمی زنه. در واقع فکر می کنم کاری انجام نشده.

جدیدترین ارسال ها

بالا