[DataLife] مشکل در دیتا لایف انجین

mahziar

Member
سلام .

اگر کسی می تونه مشکلات منو در سیستم دیتا لایف حل کنه PM PLZ ! تا مشکلاتمو اینجا مطرح کنم و یوزر و پسورد cpanel رو هم بدم تا هم مشکل من حل بشه و هم مشکل خیلیا ....
pazhouheshgar_robotic_2004 [at] yahoo [dot] com

حتی مشکل پشتیبانی فارسیش !

تشکر .

S4DEGH

Well-Known Member
خب عزيز من مشكلت رو همينجا عنوان كن ديگه .. !! :)

شايد همينجا حل بشه و ديگه نيازي به دادن cpanel هم نباشي .. چون توي دنياي نت نميشه به هر كسي اعتماد كرد .. نميشه همينطوري يكي بياد بهت بگه برات اوكي ميكنم بهش پست رو بدي بعد بزنه بتركونه هاستت رو .. :)

mahziar

Member
درست میگید آقا صادق ... ولی من به افرادی مثل شما و ... اطمینان کامل دارم و هاست 100 مگابایتیم رو آنچنان پر محتوا نمیبینم !
مشکلاتم تا حدودی اینجا مطرح شده :
http://datalifecms.ir/index.php?do=forum&post=507#507

ماژول انجمن رو هم در قسمت ماژولها و مدهای دیتا لایف انجین می شه پیدا کرد :
http://datalifecms.ir/modules/

mahziar

Member
اما یک مشکل اساسی برا هاستم پیش اومده و اون هم اینکه هر اسکریپت دیگه ای رو می خوام نصب کنم 2 الی 3 تا و یا بیشتر هم پیغام پرمیشن برام میده !!!!
این مشکل گاهی اوقات توی لوکال هم با wamp که چند تا دیتابیس و یوزر میسازم پیش میاد ...
اگه بشه ساختن یوزر توی لوکال رو با wamp آموزش بدید ممنون میشم . (آموزش کامل هم خوبه اگه باشه + آموزش دیتالایف هم کاربردیه ، که پشتیبانیش داخل سایت زیاد چیزی نگفته !)

S4DEGH

Well-Known Member
ميگم دوباره مشكلت رو اينجا بگو .. چون توي سايتي كه آدرس دادي نفهميدم چيه مشكل يجوري بود ترتيبش قاطي ميكنه آدم :/

خب اين ارور هاي پرميشين كه ميگي اگر واقعا هر سيستمي نصب ميكني اينطوري ميشه پس مشكل از سرور هست تا فايل ها !
چون بطور پيش فرض سرور هاي سي پنل وقتي فايل اكستركت ميشه بصورت خودكار ميره روي 444 و اگر آپ كني ميره روي 644 .. !!
و فلدر ها هم كه 755 هست !

در بعضي مواقع فايل نياز به داشتن 666 هست . يا 777 يا امثالهم !!

بايد قبل از هر نصبي ببينيد در بخش اينستلرش در ضمينه سطح دسترسي ها چي گفته .

ولي هميشه سعي كن فايل ها روي 644 باشه و فلدر ها روي 755 .

اگه بشه ساختن یوزر توی لوکال رو با wamp آموزش بدید ممنون میشم .
منظورت يوزر چيه !؟ ديتابيس ؟

mahziar

Member
مثلاً برای یک نمونه فایل زیپ پیوست رو ببینید . در قسمت راهنمای نصبش تمامی پرمیشن ها رو برای نصب اسکریپت فارسی نیوز (خبرنامه) دادم ولی باز هم ....

تمامی پرمیشن ها اوکی هست :
1zdss8x.jpg

نصب با موفقیت به پایان رسید :
14mdvsj.jpg

بعد از پایان نصب خطای زیر رو میده :
2hpkoox.jpg

لازمه بگم که قسمت ادمین (مدیریت) اسکریپت خبرنامه مشکلی نداره و به خوبی کار می کنه ، و فقط این ایندکس هستش که مشکل داره !!!!!

متاسفانه این مشکلیه که چند روزی هست گریوانگیرمون شده ! قبلاً به این شکل نبود که اررور پرمیشن بده ! به نظر من که کار ، کار همون پشتیبانیه که مثلاً اومده توی cpanel آدرس seo رو درست کنه یا مثلاً اومده فایل برای نمونه .httaccess رو دستکاری کرده و کارم به اینجا رسیده و یا به گفته شما سرور مشکل دار شده !

پیوست ها

• help.zip
    241.4 کیلوبایت · بازدیدها: 2
آخرین ویرایش:

mahziar

Member
همینطور که متذکر شدم در نصب اکثر ماژول ها و اسکریپت ها این مشکل وجود داره ...!

mahziar

Member
اررور زیر هم در نصب ماژول انجمن برای dle رخ داد :

Warning: fopen(/home/nickfar/public_html/engine/engine.php): failed to open stream: Permission denied in /home/nickfar/public_html/finstall.php on line 225 Warning: fwrite(): supplied argument is not a valid stream resource in /home/nickfar/public_html/finstall.php on line 226 Warning: fwrite(): supplied argument is not a valid stream resource in /home/nickfar/public_html/finstall.php on line 226 Warning: fwrite(): supplied argument is not a valid stream resource in /home/nickfar/public_html/finstall.php on line 226 Warning: fwrite(): supplied argument is not a valid stream resource in /home/nickfar/public_html/finstall.php on line 226 Warning: fwrite(): supplied argument is not a valid

mahziar

Member
این هم اررور نصب ماژول گالری سایت :

Fatal error: Call to undefined function pageheader() in /home/nickfar/public_html/persiangallery/index.php on line 687

آخرین ویرایش:

mahziar

Member
این هم یک اررور وقتی که توی لوکال با wamp می خاوم وارد phpmyadmin بشم از دیتا بیس میگیره :

2mdp3iu.jpg

wamp رو هم با پوشه ی c:\wamp بطور کامل حذف کردم ولی باز هم اررور میده !

S4DEGH

Well-Known Member
تو فارسي نيوز اروري كه ديدم مال تنظيمات فانكشن php سرورتون هست !!
توي نصب گالري هم همينطور .. !

و اينكه ميگيد تو خيلي از نصب ها ارور ميده اين از دسترسي منظروش دسترسي فايل نيست !! دسترسي فانكشن هاي php هست كه مسئول سروتون بسته اون هارو .. !! :/
من خودم هميشه در تعجبم چرا بعضي ها فكر ميكنن با بستن فانكشن هاي php امنيت سرو رو ميبرن بالا ، تصوري كاملا غلط هست چون تو خيلي از موارد ( نمونش همين مورد ) ارور هاي مختلفي بوجود مياد . سروري امن هست بشرطي كه بيشتر فانكشن ها و دسترسي ها فعال باشن :)

در باره مورد wamp .

شما پوشه wamp رو پاك كردي بعد phpmyadmin برات لود ميشه ؟!!؟
24.gif

نسخه ومپت چيه ؟!

براي ايجاد يه يوزر يا دسترسي جديد من آموزشش رو اينجا قبلا دادم ..
http://forum.majidonline.com/showthread.php?t=35529
بخش دومش رو بخون .

ولي پيشنهاد ميكنم شما نسخه Wamp2 رو كه آخرين نسخش هست روي همون نسخه قبلي نصب كني . :)

mahziar

Member
تشکر از راهنماییتون آقا صادق . مطالب و گفته هاتون بسیار عالی بود .
خوب با این تفاصیل باید بی خیال نصب ماژول و اسکریپت آماده ی php بشیم دیگه . پس روی هاست لینوکس به نظر اون سرورم ما باید توابع asp رو اجرا کنیم !!!!!!!! حالا با پشتیبانی هاست تماس بگیرم ؟

نسخه wamp :
WampServer2.0a

پوشه ی wamp هم بطور کامل پاک می کنم ولی باز هم ....
از آموزشتون هم ممنون ...

kitiran

Active Member
سلام
پست هاتونو خوندم!
ما هیچ گونه تغیری در فایل تنظیمات php نمی دیم! و باید اینم در نظر بگیرید هاست اشتراکی هست.
الان حدود 50 سایت با cms های مختلف در حال فعالیت بر روی سرور هستند و هیچ مشکلی هم نداردند!
اون اروری که شما باسه فارسی نیوز میگید به خاطر Function: file_read هست! اما من 1 سال پیش تو لوکال هاست و چند سرور امتحان کردم و نتونستم فارسی نیوز رو نصب کنم!
شما پرمیشن فلدر اصلی نیوز رو 766 کنید و seo دیتا لایف هم اصلاح کنید تا باز شه بد من بررسی کنم!
پیشنهاد می کنم کلا فعلا seo دیتا لایف رو کنسل کنید!

باسه اون هم که شما می فرمایین هیچ سی ام اسی نصب نمیشه! باید بگم CMs داریم تا CMS چرا پس مامبو ، نیوک ، ورودپرس ، وی بالیتن، مای بیبی و ...
نصب می شوند و اکثر یوزر ها دارند استفده می کنند! اگه هم چند سی ام اس نصب نشه سرور مشکل دار نیست!!!
الان که مشکل به نظر میرسه از سرور هست! لطفا از پشتیبانی گیتی هاست ادامه دهید.
ممنون

mahziar

Member
سلام . خوبید ؟!

تشکر بابت اینکه اومدید و اینجا رو بطور کامل مطالعه کردید .

در مورد اون مشکل ها هم والا چی بگم ؟! چند روزی هست که توی سایتتون منتظر جوابم ولی ...... در هر صورت من 8 تا dvd اسکریپت گرفتم و بطور میانگین 5 تا dvd ش نصب نمیشه . حالا اینا بماند ، ماژولهای مخصوص دیتالایف که باید نصب شن !!!!

در رابطه با آدرس seo هم که من در نهایت نفهمیدم که اگر فعال کنیمش خوب منوی موضوعات شاخه ای درست میشه و اگر هم غیر فعال کنیم شاید این اررور Function: file_read رو به گفته ی خودتون نده !

باز هم من نفهمیدم چیکار کنم که بیشتر اسکریپتها روی هاست نصب بشه . لازم به ذکره که اسکریپت گالری عکس 4images هم توی قسمت ادمینش ، وارد Add Image نمیشه و خالی میاد ! که این هم فکر کنم seo باشه !!!!! موندم چه کنم ها !

همچنین در اسکریپت گالری عکس Coppermine وقتی زبان ادمین رو فارسی میکنم (در ورژن فارسی شده 100%) لینکهای مدیریت غیر فعال می شن و نمیشه روشون کلیک کرد !!!

ببخشید سرتون رو بدرد آوردم - با تشکر - نیک فرجام

آخرین ویرایش:

S4DEGH

Well-Known Member
يه نكته رو توضيح بدم ..

توي اين مجموعه اسكريت هايي كه خريداري ميكنيد مطمئن باشيد 80%‌ خراب هست و فقط چرت و پرت توشه !!

در مورد چند اروري كه اين آخري گفتي مثلا Coppermine اون مورد ربطي به سرور نداره مشكل از اسكريت هست !!
يا 4images ..

بيشتر اين مدل اسكريت ها و مجموعه ها مشكل دارن . پيشنهاد ميكنم از خود سايت اصليشون دريافت كنيد ..

بقيه موارد كه خب مسئول سرور اومده و پاسخ داده :)

mahziar

Member
آدرس seo که غیر فعاله .

پرمیشن پوشه روت اسکریپت فارسی نیوز هم برابر 766 قرار دادم که دیگه اصلاً سایت خودمو میاره و در قسمت محتویات پست سایت خطا میگیره که "صفحه درخواست شده، پيدا نشد."!

http://www.nickfarjam.com/FarsiNews3.0/index.php

اومدم پرمیشنش رو گذاشتم 777 و اررور Function: file_read رو داد .
اگه میشه یک مقداری عملی کمکم کنید . آخه اینجوری (تئوری) که فکر نکنم کارم راه بیفته !
در ضمن آقا صادق ، این اسکریپت هایی رو که من میخوام روهاست نصب کنم قبلش تمامشو توی local با wamp و ... تست 100% کردم و مشکلی نداشته !!!! پس فکر نمی کنم اسکریپت ها مشکلی داشته باشن !

coppermine و 4images رو هم روی لوکال تست می کنم و خبرشو میدم .

مشکلم هم با phpmyadmin در wamp حل شد . فکر کنم که برنامه پس از نصب شدن نیاز به ری استارت داشت .

آخرین ویرایش:

mahziar

Member
در مرحله اول از نصب اسکریپت 4images بروی لوکال خطای زیر رو میده و با مشخصاتی که بطور صحیح هم وارد میکنم به مرحله بعد نمیره .

n6dc04.jpg

ولی هنگامیکه روی هاستم خوشبختانه نصب میکتمش مشکل Add Image داره و صفحه خالی میاد !

2ur1kdd.jpg

اسکریپت های 4images و coppermine رو هم از سایت اصلیش گرفتم .

آخرین ویرایش:

جدیدترین ارسال ها

بالا