تغییرات فایل 1 مشکل در خروجی ادیوس

alirezazzz

New Member
بنده یک فیلم کوتاه HD (که با 5d ) گرفته شده رو تدوین کردم. در داخل پروژه صدا رو کامل سینک کرده ام ولی خروجی نهایی (MPEG میگیرم برای DVD کردن) سینک صدا به هم می ریزه و چند ثانیه عقب و جلو میره.
کسی می دونه مشکل از کجاست؟!

mnh40

Well-Known Member
بنده یک فیلم کوتاه HD (که با 5d ) گرفته شده رو تدوین کردم. در داخل پروژه صدا رو کامل سینک کرده ام ولی خروجی نهایی (MPEG میگیرم برای DVD کردن) سینک صدا به هم می ریزه و چند ثانیه عقب و جلو میره.
کسی می دونه مشکل از کجاست؟!

طریقه خروجی گرفتنت رو با عکس بزار :sad:

alirezazzz

New Member
لازم دارم که حتما اول فایل خروجی بگیرم.
مدل خروجی گرفتن رو از یکی از دوستانم که تدوینگر حرفه ای هست(فیلمهای سینما) پرسیدم.
ادیوس من 5.5 هست. از این روش میرم:
الان امکان عکس گرفتن ندارم اما همه رو مرحله به مرحله میگم. (قبل از خروجی رندر می گیرم)
منوی file بعد print to file بعد از قسمت MPEG گزینه MPEG2 Program Stream رو انتخاب میکنم. تو قسمت video setting هم size رو میدم 720 در 576 بعد quality/speed رو میدم super fine و Average bps هم 8m انتخاب می کنم.
قسمت audio seting هم اینا:
format: MPEG1 Audio Layer-2
channel: sterio
Bit rate: 384 k
اینا کل تنظیماتی بود که اعمال می کنم

onlineman

Member
لازم دارم که حتما اول فایل خروجی بگیرم.
مدل خروجی گرفتن رو از یکی از دوستانم که تدوینگر حرفه ای هست(فیلمهای سینما) پرسیدم.
ادیوس من 5.5 هست. از این روش میرم:
الان امکان عکس گرفتن ندارم اما همه رو مرحله به مرحله میگم. (قبل از خروجی رندر می گیرم)
منوی file بعد print to file بعد از قسمت MPEG گزینه MPEG2 Program Stream رو انتخاب میکنم. تو قسمت video setting هم size رو میدم 720 در 576 بعد quality/speed رو میدم super fine و Average bps هم 8m انتخاب می کنم.
قسمت audio seting هم اینا:
format: MPEG1 Audio Layer-2
channel: sterio
Bit rate: 384 k
اینا کل تنظیماتی بود که اعمال می کنم

خب اگر ایشون تدوین گر حرفه ای هستند ، چرا از خودشون نمی پرسی تا راهنماییت کنند؟!:soot:

این دو روش و هم امتحان کنی ضرر نداره:

- قبل از خروجی گرفتن توی خود ادیوس ابتدا رندر بگیر ، و سپس خروجی بگیر
- مشخصات پروژه رو به SD-DV Pal تغییر بده و بعد دوباره امتحان کن

batlagh

Member
همون طور که گفته شد شما اگر خروجی دی وی دی می خواهید بهترین کار از خود ادیوس خروجی بگیرید!
اگر mpeg میخواهید! وقتی اچ دی هست چرا می آیید و تنظیمش می کنید برای sd؟!
اگر هم خروجی sd می خواهید بهتره برید اول نوع پروژه رو تغیییر موقت بدید و بعدش بیایید یه خروجی بگیرید!
5d به صورت پروگرسیو فیلم می گیره! اگر موقع باز کردن پروژه هم پروگرسیو زده باشید الان بهتون خروجی دی وی دی نمیده و باید موقت باز اینترلیسش بکنید و خروجی بگیرید!

ولی من یه سوال برام پیش اومد کسی که خودش تدوین گر حرفه ای چرا اومده توصیه کرده اول خروجی mpeg بگیرید بعدش دی وی دیش بکنید!!!! چون اشتباه ترین کار ممکن رو توصیه کرده! به شدت کیفیت افت پیدا می کنه! هیچ وقت این کار رو نکنید!
اگر هم منظور این بوده که مثلا با بهترین کیفیت باید وقتی Mpeg خروجی گرفتید به صورت دیتا رایت بکنید! که باز هم برای بهترین کیفیت خروجی avi میگیرند!

کلا روند کاریتون برای تدوین و... سردرگم هست!

alirezazzz

New Member
همون طور که گفته شد شما اگر خروجی دی وی دی می خواهید بهترین کار از خود ادیوس خروجی بگیرید!
اگر mpeg میخواهید! وقتی اچ دی هست چرا می آیید و تنظیمش می کنید برای sd؟!
اگر هم خروجی sd می خواهید بهتره برید اول نوع پروژه رو تغیییر موقت بدید و بعدش بیایید یه خروجی بگیرید!
5d به صورت پروگرسیو فیلم می گیره! اگر موقع باز کردن پروژه هم پروگرسیو زده باشید الان بهتون خروجی دی وی دی نمیده و باید موقت باز اینترلیسش بکنید و خروجی بگیرید!

ولی من یه سوال برام پیش اومد کسی که خودش تدوین گر حرفه ای چرا اومده توصیه کرده اول خروجی mpeg بگیرید بعدش دی وی دیش بکنید!!!! چون اشتباه ترین کار ممکن رو توصیه کرده! به شدت کیفیت افت پیدا می کنه! هیچ وقت این کار رو نکنید!
اگر هم منظور این بوده که مثلا با بهترین کیفیت باید وقتی Mpeg خروجی گرفتید به صورت دیتا رایت بکنید! که باز هم برای بهترین کیفیت خروجی avi میگیرند!

کلا روند کاریتون برای تدوین و... سردرگم هست!

متأسفانه ایشون چند روزی در دسترس نیستند وگرنه حتماً کمکم می کردند.
مشکل سینک هم برای Kmplayer سیستم طرف بود که کدک ها رو نداشت. خوشبختانه حل شد.
برای DVD هم خودم فکر کردم اول باید خروجی نهایی بگیرم رو فایل بعد DVD اش کنم (نمی دونستم).
به مشکل جدیدی هم برخوردم که پاسخش رو در این پاسخ شما پیدا کردم.گزینه burn to disk غیر فعال بود که فرمودید باید Interlace بشه. این تغییر progressive به Interlace کیفیت کار رو پایین نمیاره؟!

آخرین ویرایش:

batlagh

Member
نه کیفیت رو در حدی که چشم انسان متوجه بشه نمیاره پایین، خیلی نامحسوس هست. (هرچند درسته پروگرسیو خیلی وضوح بهتری داره و... ولی کاریش نمیشه کرد!)
کلا هر کاری بکنید خروجی دی وی دی از هر برنامه ای و... همین هست‌! حتما اینرلیس هست!

amir arbab

New Member
سلام دوستان من برای خروجی گرفتن از ادیوس گزینه print to file خاموشه چیگار باید بکنم ؟:(

marmooztv

New Member
درود دو روش برات فرستادم که هم با کیفیت HD خروجی میگیری هم مشکل هماهنگی صدا نخواهی داشت

پیوست ها

• 1-6.jpg
    1-6.jpg
    201.2 کیلوبایت · بازدیدها: 3
  • 2-6.jpg
    2-6.jpg
    137.6 کیلوبایت · بازدیدها: 3
  • 3-6.jpg
    3-6.jpg
    171 کیلوبایت · بازدیدها: 2
  • 4-6.jpg
    4-6.jpg