مشکل در خاموش شدن Shutdown ویندوز xp

shahidzadeh

New Member
سلام

از هر راهی که ویندوز را شات دان می‌کنم، بعد از ظاهر شدن پیغام Windows is Shutting Down ابتدا صفحه‌ی مانیتور سیاه می‌شود ولی بعد از مدّتی سیستم به جای خاموش شدن، ریستارت می‌کند. چه کار کنم که درست شود؟:-?

shahidzadeh

New Member
خیر چه فرمان shutdown -a و چه فرمان shutdown -s هیچکدام تاثیری نداشت. مشکل از جایی عمیق‌تر است!

حتی از نرم‌افزارهای تعمیر رجیستری و ... هم استفاده کردم (از جمله TuneUP utility 2007 و AVG PC Tuneup 2011) که تاثیری نداشتند.

یک بار دیگر هم چنین مشکلی داشتم که تنها راهش تعویض ویندوز بود! حالا می‌خوام اگه میشه بدون تعویض مشکلش رو حل کنم.

aminstedio

New Member
سلام من هم همین مشکل رو در این هفته پیدا کردم
ویندوز هم تا حالا 10 بار نصب کردم بعد از 2 روز اینطوری میشه اعصابم رو خورد کرده
آنتی ویروس سیمانتک نسخه 11 رو با آپدیت امروز هم روش میزارم فقط 2 روز یا کمتر بعد مبتلا میشه
آنتی ویروس avast رو هم با آپدیت جدید گرفتم امتحان کردم باز همینطور شد
تو این آدرس هم دو تا فایل میسازه اما وقتی آنتی ویروس پاکش میکنه دیگه کار از کار گذشته
C:\Documents and Settings\All Users\Menu Démarrer\Programmes\Démarrage\1.exe
C:\Documents and Settings\All Users\Menu Démarrer\Programmes\Démarrage\2.exe
ویندوز xp sp2

تو رو خدا یکی کمک کنه

Member
اول ویروس رو پاک کتید (نیازی به آنتی ویروس ندارید) اگر مشکل حل نشد سخت افزارتون رو چک کنید
برای پاک کردن ویروس ویتندوز رو عوض کنید و بدون باز کردن درایو های دیگه از طریق اکسپلوور وارد تک تک درایوها بشید و فایل های مخفی ویروس رو پاک کنید

aminstedio

New Member
دوست عزیز مشک اینجاست که تمام فایلهای سوپر هایدن رو از پوشه روت در هر درایوی پاک میکنیم ولی بعد از نصب ویروس و نصب ویندوز جدید بعد از دوروز شات دان نمیشه!
از راهنماییتون متشکرم
الان به دوستام گفتم میگن ما هم یه 2 هفته هست اینجوری شدیم شات دا نمیشیم و به جاش ریستارت میشه داره .همگانی میشه

shahidzadeh

New Member
آره دقیقاً همینطوره خیلی عجیبه! من هم هنوز مشکلم حل نشده! این نمی‌تونه یه ویروس باشه مگر یک کلید مخرب در رجیستری ویندوز باشه (یا یه همچین چیزی!)

نمی‌دونم شاید هم مایکروسافت یه کاری کرده که مثلاً یه آپدیت نصب بشه و بعدش ویندوزهای تقلبی رو خراب کنه!

Sina_Rezaii

Member
سلام

1-راحت ترین کار اینه که ویندوزتون رو عوض کنید و کل هارد رو فرمت کنید.
اگه نمی خواهید این کار را بکنید این است که توسط یک آنتی ویروس بوت این ویروس را اک کرده و بعد به راحتی وارد ویندوز بشید.
2-Task maneger ویندوز را اجرا کنید.در قسمت شات دان گزینه ترن آف را انتخاب کنید.(قبل از این که شات دان را بزنید Ctrl را بگیرید.)
3-آنتی ویروس Zone alarm,AVG,Bitdifender و Macaffe آپدیت شده هم میتواند این ویروس را بکشد.(Zonealarm قوی ترین فایروال دنیاست)

saeedada

New Member
خاموش شدن سیستم هنگام بالا آمدن ویندوز

سلام
من چند وقتیه که وقتی سیستمم رو روشن می کنم به محض آمدن صفحه ویندوز سیستم خاموش میشه.
3 الی 4 بار باید سیستم رو روشن کنم و خاموش میشه تا اینکه بالاخره روشن میشه.
یا اینکه از همون ابتدا delet رو بزنم تا به تنظیمات بایوس برم و چند دقیقه صبر کنم تا گرم بشه بعد بالا میاد.
پاور رو چک کردم. از cpu هم نیست.هارد رو هم عوض کردم اما درست نشد.
ممنون میشم اگه راهنماییم کنید.

shahidzadeh

New Member
سلام
من چند وقتیه که وقتی سیستمم رو روشن می کنم به محض آمدن صفحه ویندوز سیستم خاموش میشه.
3 الی 4 بار باید سیستم رو روشن کنم و خاموش میشه تا اینکه بالاخره روشن میشه.
یا اینکه از همون ابتدا delet رو بزنم تا به تنظیمات بایوس برم و چند دقیقه صبر کنم تا گرم بشه بعد بالا میاد.
پاور رو چک کردم. از cpu هم نیست.هارد رو هم عوض کردم اما درست نشد.
ممنون میشم اگه راهنماییم کنید.

مشکل به احتمال زیاد از پاور است، من هم این مشکل رو داشتم (البته مال من از ابتدا روشن نمی‌شد) و تنها راه روشن کردن سیستم این بود که به مدت 15 دقیقه با سشوار داغش کنم!!!! من که پاور عوض کردم درست شد. شما هم عوض کنید شاید درست بشه.

جدیدترین ارسال ها

بالا