Fa مشکل در تهیه نسخه پشتیبان

سلام.
برنامه ای دارم کارش صدور فاکتوره.فاکتورها اچ تی ام ال ذخیره میشن.سر ساخت بخش بک آپ گیری مشکل دارم.
مشکل اینکه بعد حدود دو هفته تعداد فایلها یا همان فاکتورهایی که نرم افزار ساخته اونقد زیاد شدن که بک آپ گیری حدودا پنج دقیقه وقت میگیره.
خب تکلیف بعد چند ماه یا چند سال کاملا مشخصه.
تصمیم گرفتم قبل گرفتن بک آپ نرم افزار فایلها را در یک فایل زیپ بکنه از اون کپی برداری بکنه،بهتر شد اما باز فایده ای نداره.
اگه بخوام نرم افزار چک بکنه و فقط فایلهای جدید از آخرین بک آپ گیری را فقط کپی بکنه خب از کجا معلوم فایلهای قدیمی ویرایش نشده باشن.
لطفا راه کاری ارائه بدین.

سلام.
برنامه ای دارم کارش صدور فاکتوره.فاکتورها اچ تی ام ال ذخیره میشن.سر ساخت بخش بک آپ گیری مشکل دارم.
مشکل اینکه بعد حدود دو هفته تعداد فایلها یا همان فاکتورهایی که نرم افزار ساخته اونقد زیاد شدن که بک آپ گیری حدودا پنج دقیقه وقت میگیره.
خب تکلیف بعد چند ماه یا چند سال کاملا مشخصه.
تصمیم گرفتم قبل گرفتن بک آپ نرم افزار فایلها را در یک فایل زیپ بکنه از اون کپی برداری بکنه،بهتر شد اما باز فایده ای نداره.
اگه بخوام نرم افزار چک بکنه و فقط فایلهای جدید از آخرین بک آپ گیری را فقط کپی بکنه خب از کجا معلوم فایلهای قدیمی ویرایش نشده باشن.
لطفا راه کاری ارائه بدین.

MahmoodM30

مدیر <A href="http://forum.majidonline.com/forums/
این روش شما برای ساخت فاکتور کاملا اشتباه هست چون لزومی نداره اطلاعات فاکتور داخل فایل باشه میشه از دیتابیس استفاده کرد
حالا که داخل دیتابیس نیست و فایل هست دیگه نیازی به بکاپ گرفتن نیست که چون داخل یه پوشه هست فایل ها و میشه به کاربر گفت بره دوست داشت کپی کنه یه جایی دیگه همین
در غیر این صرت کلاکار بکاپ گیری اشتباه برای این جور کار و بهتره بیخیال بشید

سلام چرا بیخیال بشم؟ بهتره سوال مطرح بشه تا به پاسخ برسیم.
موضوع روش درست یا غلط در بک آب گیری نیست.موضوع صرفا یک سواله که چطور میشه یا با چه ترفندی میشه سرعت را در بک آپ گیری افزایش داد.

اگه شما راهی را پیشنهاد بدین که بشه به اطلاعات مربوط به هر فایل که در پروپرتیس هستش دسترسی پیدا کرد من باقی کار را انجام میدم.
منظورم از اطلاعات بخش پروپرتیس همون اطلاعاتی هست که ویندوز درباره یک فایل میده مثل تاریخ ایجاد فایل تاریخ آخرین ویرایش و غیره

MahmoodM30

من قسمت بکاپ گیری رو گفتم بیخیال بشید چون روش اشتباهی هست ، اینجا به جز من کسی نیست جواب یا پیشنهادی برای سوال و طرح شما داشته باشه
و از نظر من این روش مناسب نیست
در مورد دسترسی به اطلاعات فایل هم فک کنم باید باشه همچین پلاگینی ولی حضور ذهن ندارم اسمش چی باشه یه جستجویی تو گوگل به صورت انگلیسی بکنید ببینید چیزی پیدا میشه تو انجمن هم باز جستجو کنید

ممنون. دستوری که دادین را انجام میدم انشالله نتیجه بده.
بنظر من هم جز بنده و شما کسی اینجا نیست.
اینم بگم من صرفا به دلیل علایق شخصی کار برنامه نویسی میکنم و درآمدم از این راه با نرخ تورم جامعه بسیار پایینه.اصلا شغل بنده چیزی دیگر است.

راستی یکی دو پلاگین مثل پلاگین ارسال اس ام اس سالها قبل ازتون خریداری کردم اگه پلاگین جدید یا ورژن بالاتر همون پلاگین اس ام اس را دارین برای فروش مطرح کنید.
آخه اونموقع نوکیا بود و سونی اریکسون اگه یادت باشه نسخه اولیه این پلاگین با گوشیهای هوشمند کانکت نمیشه یا حداقل من نتونستم

MahmoodM30

احتمالا پلاگین ارسال اس ام اس رو نسخه جدید بدم که با استفاده از وب سرویس ها کار میکنه

loo30fer

کاربر متخصص مولتی مدیا بیلدر
همونطور که جناب محمود اشاره کردن روش بکاپ گیری شما اشتباه است اگر مصر در انجام دادن همین روش خود هستید یه توضیحاتی بدین که تعداد فایلها حدودا چندتا هستن و حجم میانگین هرکدوم به چه شکل است
با اینکه فایلهای اچ تی ام ال ساختار ساده ای دارن هرچقدرم تعداد بالایی داشته باشن میتونید با قرار دادن فایل rar در پروژتون اون پوشه رو از طریق کامندلاین به فایل rar دستور فشرده سازی تو سریع ترین حالت رو براتون انجام بده فکر نکنم بیشتر 1 دقیقه طول بکشه
در مورد اینکه بکاپ های خیلی مدت قبل رو بیخیال بشین با نظرتون موافقم برای اینکه بفهمید چی به چیه بهتره موقع ذخیره کردن فاکتورها با کمک پلاگینهای موجود از اخرین شماره فاکتور مطلع بشین و یک شماره بعد اون ذخیره کنید اینطوری راحت میتونید بگین 10 تا فایل اخر مثلا 90 تا 100
موفق باشید

اول بگم من هم توانم در برنامه نویسی کم نیست و اگه سوالی میپرسم خودم راهکاری دارم اما دنبال بهترین راهکارم و شماها لطف میکنید برام وقت میذارید تشکر.
و اما بعد.
اول بگم مشکل از کجا شروع میشه.چون بیلدر امکان ثبت فاکتور نداره و باید اطلاعات دیتابیس به کدهای اچ تی ام ال تبدیل بشه و بره برای فاکتور.من اومدم همون موقع ثبت اطلاعات در دیتابیس فایل اچ تی ام الش هم در ادرس مربوطه ساختم.چون اگه قرار باشه فقط در دیتابیس ثبت بشه و فایل اچ تی ام ال موقع درخواست پرینت فقط ساخته بشه حالا شما فرض کنید اپراطور دستور پرینت فاکتورهای یک تا پانصد را بده قدر مسلم زمانبره.پس همانطور که گفتم با ثبت هر فاکتور اچ تی ام الشم ساخته میشه و موقع فرمان پرینت مثل یک تا صد حلقه ای صد فایل اچ تی ام ال مربوطه را به پرینتر میفرسته.همین.
و اما راه حل این مشکل را پیدا کردم بهتره فقط بانک اطلاعاتی بک اپ گرفته بشه.خب مسلما دو ثانیه ای میگیره.حالا موقع آپ کردن بک آپ مجددا تک تک رکوردها که همون فاکتورها هستن فایل اچ تی ام الشون در جای مربوطه ساخته بشه . اینطوری یه نیم ساعت اونم فقط یکبار موقع آپ کردن بک آپ زمان صرف میشه که خب کاملا هم معقوله. و دیگه موقع بک آپ گیری زمانی صرف نمیشه.
باز دوستان اگه بهترشو بلدن خوشحال میشم بشنوم.

آقا محمود لطفا این سوالم هم جواب بدین آیا این پلاگین یعنی همون که من دارم با گوشیهای هوشمند کانکت میشه یا حتما باید قدیمیها باشن

MahmoodM30

چون بیلدر امکان ثبت فاکتور نداره
در این مورد میشه توضیح بدید که چرا نداره ؟ شما دیتابیس و جداول مورد نظر رو ایجاد کنید و از ابزار دیتاگرید پلاگین کتیبه برای ثبت فاکتور استفاده کنید با این روش دیگه نیازی به ایجاد فایل اچ تی امل نیست که ، شما برای خودتون پیچیده کردید بنظرم با این روش کار تحت شبکه هم راحتره فقط فایل دیتابیس رو میندازید داخل پوشه اشتراک و تمام همه میتونن بهش وصل بشن از طریق آیپی و استفاده کنن فقط به صورت همزمان نمیتونن البته تا جایی که یادمه حامد یه پلاگین برای تحت شبکه هم نوشتن اونم یه جستجو کنید

MahmoodM30

آقا محمود لطفا این سوالم هم جواب بدین آیا این پلاگین یعنی همون که من دارم با گوشیهای هوشمند کانکت میشه یا حتما باید قدیمیها باشن
نه برای وب سرویس اصلا ربطی به گوشی نداره و کار به صورت اینترنتی انجام میشه باید سیستم به اینترنت وصل بشه و بتونه با سایت مورد نظر ارائه دهنده وب سرویس ارتباط برقرار کنه
که شما باید برای این کار برید و تو سایت های اراده دهنده خدمات وب سرویس ثبت نام و کارهای دیگه رو انجام بدید و یه شماره بخرید و بعد بتونید با یوزرنیم و پسورد و شماره با پلاگین ارتباط برقرار کنید و اسمس ارسال کنید
ولی چند وقت پیش وندم با استفاده از متد های Set و Get هم به راحتی میشه پیامک ارسال کرد که براحتی میتونید از خود Browser بیلدر هم استفاده کنید دیگه نیازی به پلاگین و این چیزا هم نداره اصلا

سلام
خب نداره که شما میگید از پلاگین کتیبه استفاده بشه دیگه.
در رابطه با دیتاگرید پلاگین مربوطه که فرمودین بنده با این پلاگین بیشتر آبجکتهاشو استفاده میکنم واطلاعی از این موضوعنداشتم . میشه بگین به کدوم مثالش رجوع بکنم؟

برای استفاده از دیتابیس در شبکه هم در یک پست دیگه اشاره کرده بودم مشکل اینجاست که من نمیدونم چطور درایو شبکه را آدرسشو در بیلدر بدست بیارم که دیتابیس را اونحا بسازم و برنامه بتونه باهاش ارتباط داشته باشه.
از پلاگین شبکه آقا حامد هم استفاده میکنم و دارمش.اینکه فرمودین فقط بصورت همزمان نمیتونن میشه جواب بدید به چه شکلش منظورتونه چون من تست کردم اونم تو کافی نت دیتابیس را تو درایو z گذاشتم و برنامه را در دو کلاینت نصب کردم و هر دو راحت کردن فقط سرعت کمی پایینه که اونم از شبکست.
البته تو ویکی پدیا چند وقت پیش مقاله ای خوندم درباره اس کیو لایت که نوشته بود امکان خواندن چند سیستم از یک دیتابیس درآن واحد وجود داره اما امکان نوشتن در یک دیتابیس در آن واحد از چند سیستم خیر که خب ایراد از هسته اس کیو لایتع و من مجبور شدم از توابعی استفاده بکتم که موقعیکه مثلا انباردار کالا تعریف میکنه با استفاده از پلاگین شبکه سیستم اپراطور قفل بشه.
کاش راه بهتری بود.

نه برای وب سرویس اصلا ربطی به گوشی نداره و کار به صورت اینترنتی انجام میشه باید سیستم به اینترنت وصل بشه و بتونه با سایت مورد نظر ارائه دهنده وب سرویس ارتباط برقرار کنه
که شما باید برای این کار برید و تو سایت های اراده دهنده خدمات وب سرویس ثبت نام و کارهای دیگه رو انجام بدید و یه شماره بخرید و بعد بتونید با یوزرنیم و پسورد و شماره با پلاگین ارتباط برقرار کنید و اسمس ارسال کنید

ولی چند وقت پیش وندم با استفاده از متد های Set و Get هم به راحتی میشه پیامک ارسال کرد که براحتی میتونید از خود Browser بیلدر هم استفاده کنید دیگه نیازی به پلاگین و این چیزا هم نداره اصلا

منظورم پلاگینی که من دارم بودش آیا با گوشی مثلا سامسونگ اس فور به نرم افزار کانکت میشه اگه میشه چطوری من مجبورم با نوکیا و کلا گوشیهای قدیمی از پورت کام کانکت بشم

جسارتا آقا محمود این پلاگین جدید شما که از طریق نت پیامو ارسال میکنه همون مشکل پلاگین قدیمیتون که با گوشی ارسال میکرد یعنی مشکل سرعت زا داره.مثلا اون پلاگین دقیقا چون با گوشی ارسال میکرد واسه هر پیامک به همون اندازه کع گوشی طول میداد طول میده و من برای ارسال پیامک تبلیغاتی به مشتریها که هزارتا هستن حدودا دو ساعت وقت میذارم و برنامه هم فریز میشه.
آیا این پلاگین جدید مثل نحوه ارسال پیامک اپراتورعا عمل میکنه و در چند ثانیه کل پیامها حالا هرچقد که باشن را میفرسته.
لطفا طریقه ارسال پیامک با بروزر و متدهای ست و گت را بیشتر توضیح بدین

MahmoodM30

سلام در مورد اون پلاگین بنظرم استفاده نکنید خوبه چون قابلیت ارسال همزمان رو نداره شما بنظرم از همین وب سرویس استفاده کنید عالیه و مشکل ارسال پیامکهاتون به راحتی حل میشه و نیازی هم به بیلدر و ... ندارید

پس
سلام در مورد اون پلاگین بنظرم استفاده نکنید خوبه چون قابلیت ارسال همزمان رو نداره شما بنظرم از همین وب سرویس استفاده کنید عالیه و مشکل ارسال پیامکهاتون به راحتی حل میشه و نیازی هم به بیلدر و ... ندارید
پس من منتظر ساخت شدن پلاگین جدید شما هستم.حتما اطلاع بدین. همونطور که در یک پست دیگه عرض کردم بنده حدود سه سالی هست دارم روی نرم افزاری در اوقات فراغتم کار میکنم.فکر میکنم دو سال دیگه کار داشته باشه. لطفا پلاگینت حاضر شد چه رایگان بود چه تجاری اطلاع بده.

ضمنا من هنوز متوجه نشدم که چطور میشه اطلاعات را از طریق بیلدر به این وب سرویس ها انتقال داد تا پیامک بشن.فکر میکنم منظور شما استفاده از خود وب سرویسهاسست که میشه باهاشو پیامک تبلیغاتی داد.این موضوع مشکل من نبیست. نرم افزار من بعد ثبت هر فاکتور مبلغ فاکتور را برای مشتری پیامک میکنه.ایده از یک نرم افزار که شرحش را تو ویکی پدیا خوندم. پس قاعدتا هر روز من نیاز به ارسال پیامک دارم و همچنین چک کردن شارز سیم کارت شارز شدن سیم کارت از طریق نرم افزار و غیره. چون قراره هر روز فاکتور ثبت بشه

باز هم تشکر.
خوشحالم انجمن با کمک شما مجددا جانی گرفت و مباحثی نسبتا پرکاربرد مطرح شد.

جدیدترین ارسال ها

بالا