مشکل در بکار بردن hover و تغییرات آن در IE

Amenocy

Member
آخرین ویرایش:

Rasivell

Member
اول از همه : متشکر از همه شما عزیزان

کدوم یکی از این ID ها یا Class ها مربوط به محتوای پسته؟
حدس میزنم #MTForumBlock باشه؟ درسته؟
به هرحال باید کد رو فقط به اون ID نسبت بدید. اینجوری:

HTML:
#MTForumBlock a img{border:#FF0000 1px solid;}
#MTForumBlock a:hover{color: #00FF00;}
#MTForumBlock a:hover img{border:#00FF00 1px solid;}
اینجوری کد ها فقط برای تصاویر لینکداری که داخل بلاک مورد نظر هستن اعمال میشه.

بله درسته حق با شماست من قبلا این کار رو کردم .. همه چی درسته و فقط یک مشکل هست... اونم اینه که توی اکسپلوره این طوری کار نمیکنه و باید به شکل زیر قرار بدی:

کد:
#MTForumBlock a img{border:#FF0000 5px solid;}
a:hover img{border:#00FF00 5px solid;}
که با ای کار باعث میشه تا هم در فایر فاکس و هم در اکسپلوره ، کل تصاویر و قتی ماوس روشون میره بردر دار بشن..! حتی ایکون های موجود در صفحه..!! این روش هیچ اشکالی نداره و فقط اگه بشه کاری کرد تا فقط تصویر های خبر های ارسالی درست بشن عالی میشه:oops:
------------------------------------------------------------------------------------

سلام:

برای اینکه منظور این دو تا خط را بفهمید نیاز نیست مترجم انگلیسی باشید:

خیلی ساده یک فایل با نام csshover.htc همون جایی که فایل استایل شما وجود داره ایجاد کنید و کد زیر را داخل اون قرار بدید :
http://snipplr.com/view/1912/internet-explorer-ie6-css-hover/

حالا تو فایل استایل این خط را اضافه کنید:

کد:
body { behavior:url("csshover.htc"); }
همین

اچ تی سی... چیزای زیادی ازش شنیدم.. فکر کنم راه عالی و حرفه ای باشه و حتی توی کتاب 101 ترفند Css هم خوندم ولی دردسر داره و معلوم هم نیست در آخر بشه یا نه .. ترجیح میدم راه ساده تریر را امتحان کنم

-----------------------------------------------

سلام:

QUOTE=0098music;924499]مسلما بهترین مروگر جهان فایر فاکسه اما یک چیزی بین ما ایرانیا بد جا افتاده اونم اینکه دنبال سواد کامپیوتری نمی ریم در نتیجه ملت همش از اینترنت اکسپلوره استفاده می کنند

و یکی از کارهای روزمره ما روزی شوصمد پنجاه بار نفرین کردن مایکروسافت هست که به دلیل خودخواهی های شخصی اینترنت اکسلپوره با استانداردهای وب نویسی توسعه نداده

حالا من تنها راهی که 4 سال هست برای دور زدن مایکروسافت استفاده می کنم این راه هست و یکی از بهترین کلک رشتی های من در طراحی سایت هستش

در بسیاری از موارد دیده شده افرادی بسیار بسیار زیشعور خواستن طرحهای بنده رو کش برن ولی اینقدر شغال بودند که نفهمیدند من واسه هر مرورگر یک استایل جدا استفاده می کنم و طرح منو کش می رفتند و کلی کار می کردند روش وقتی موقع بهره برداری می رسیده می دیدند فقط در مروگر فایر فاکس سایت دیده میشه و دو هزار بار منو لعنت و نفرین می کردن ولی کار از کار گذشته بود دیگه بنده هدف خودم رو توسعه دادم بودم اونم این بود که یا بگیریم خودمان طرح بزنیم نه از کسی بلند کنیم

حالا این همه صفحه چیندم که بهت بگم بیا این کدی که باید در استایل های مختلف ازش استفاده کنی

استفاده از فایل CSS جداگانه برای اینترنت اکسپلورر :

شما میتونید به راحتی یک سی اس اس جدا گانه برای هر کدام از نسخه های اینترنت اکسپلورر بنویسید و با یک دستور شرطی در سربرگ (header) صفحه تون اون رو اضافه کنید و ببینید که زمانی که با اینترنت اکسپلورر وارد اون صفحه می شوید فقط اون سی اس اس مخصوص اینترنت اکسپلورر را خواهید دید .

مثال :
کد:
<!–[if IE ۶]> <link rel=”sytlesheet” type=”text/css” href=”bugFixForIE۶x.css”> <![endif]–>
<!–[if IE ۷]> <link rel=”sytlesheet” type=”text/css” href=”bugFixForIE۷x.css”> <![endif]–>[/QUOTE]

درسته و فکر خوبی هست ولی مشکل اینه که کلی کد برای Css این قالب هست و باید از دوباره برای اون فایل مخصوص IE بیای و از دوباره همرو پیاده کنی و از دوباره بنویسی و من هم در حد مبتدی Css بلدم و فکرنکنم کار من باشه..
:wink:

در کل متشکر و فکر میکنم اگه راهی برای روش اقای pouya saadeghi پیدا کرد تا کل عناصر در صفحه دارای بردر نشوند خوب باشه..

(در ضمن : آقای pouya saadeghi در سایتی که در ادرس شما برا طراحی و.. هست ، توی قسمت طراحی وب ، یه قلط املایی داری:wink:)

آخرین ویرایش:

pouya saadeghi

Active Member

pouya saadeghi

Active Member
HTML:
#MTForumBlock a img{border:#FF0000 1px solid;}
#MTForumBlock a:hover img{border:#00FF00 1px solid;}

من قبلا این کار رو کردم .. همه چی درسته و فقط یک مشکل هست... اونم اینه که توی اکسپلوره این طوری کار نمیکنه

ولی این کدی گذاشتم تو IE هم کار میکنه:-?
(همین الان دوباره تست کردم)

جدیدترین ارسال ها

بالا