مشکل در بخش فایلهای ویدئویی

باسلام
من یه برنامه درست کردم که توش چند تا فایل ویدئویی با فرمت mpeg-2 توش هست من میخوام این برنامه توی هر سیستمی که به اجرا در میاد خونده بشه
ولی متاسفانه خود مدیا پلیر بدون کدک های مخصوص قادر به خوندنش نیست
حالا سوال
چه فرمت هایی رو میشه توی بییلدر اورد که تو هر سیستمی (منظور هر سیستمی ، سیستمی که فرض کنید تازه توش ویندوز نصب کردید و هیچ برنامه توش نریختید) که گذاشتیش بدون مشکل فایلهای تصویری رو بخونه یعنی چه فرمتهایی ساپورت میشن
خوشبختانه قبلا چون برنامه رو باید برای رایت روی سی دی جمعش می کردی مجبور بودی از کیفیت فایلهای تصویری بزنیم و حجمشون رو بیاریم پایین ولی الان که دی وی دی در دسترس هست خیلی بهمون فشار نمیاد اگه فایلهای رو کم حجم نکنیم
حالا یه سوال دیگه چی جور میشه بدون نصب نرمازفار خاصی این فایلها اجرا بشن
ایا میشه کدی نوشت یا فایلی که حاوی کدک باشه بدون نصب در پوشه ای از ویندوز کپی بشه
چون فرض کنید این برنامه دست یه نفری میافته که اصلا بلد نیست با کامپیوتر کار کنه من میخوام جوری باشه خودش اتوماتیک همه چی رو انجام بده
ممنون میشم کسی راهنمایی کنه

nevercom

کاربر متخصص انجمن مولتی مدیا بیلدر
فرمت WMV 9 رو تست کنید.

ضمن اینکه می تونید یک مجموعه ی Codec رو هم بصورت Silent نصب کنید، بیشتر Installer ها این امکان رو ارائه میدن.

فرمت WMV 9 رو تست کنید.

ضمن اینکه می تونید یک مجموعه ی Codec رو هم بصورت Silent نصب کنید، بیشتر Installer ها این امکان رو ارائه میدن.

درمورد پیشنهاد اول فکر کنم با تبدیل به فرمت wmv کیفیت میاد پایین حالا نمیدونم این 9 که کنار این فرمت اوردین چه تاثیری داره بر فرض که جواب بده چی جوری و با چه نرم افزاری میتونم به این فرمت تبدیل کنم البته الان که خونه هم نیستم که تست کنم ولی من راه حلی می خوام که 100درصد جواب بده
در مورد پیشنهاد دوم هم که اگه اینوری بشه که نور علی نور میشه منتها من خیلی توی این مورد سر رشته ندارم ممنون میشم که بگین چی جوری میشه همچین کاری رو توی مولتی مدیل بیلدر انجام داد در ضمن از کجا میشه مجموعه کدک مخصوصی که می خوام رو تهیه یا دانلود کنم ممنون راهنمایی کنید

nevercom

یک مجموعه ی Codec مثل K-Lite رو انتخاب کنید و برای "Silent Install" یا "Unattended Install" جستجو کنید (گوگل)
معمولاً Installer ها سویچ هایی دارند که میشه نصب رو بصورت مخفی آغاز کزد، یعنی پنجره ای برای کاربر نمایش داده نشه. چون برنامه های installer متفاوتی وجود داره، این سویچ ها یکسان نیستند و نیاز هست که در اینترنت جستجو کنید.

برای تبدیل فایل های ویدئویی هم نرم افزار های متفاوتی وجود داره، میتونید امتحانش کنید. دلیل اینکه گفتم WMV این هست که این فرمت توسط مایکروسافت توسعه داده شده، و البته ورژن های مختلفی داره (مثل همون ۹)

الان یکم باید آزمون و خطا کنید تا به نتیجه ی دلخواه برسید.

باسلام مجدد
دوست عزیز تا حدودی راهی رو که پیشنهاد کردید رو رفتم یعنی تونستم یه نرم افزار رو بصورت silent .... د ر بیارم اما حالا چطور می تونم توی بیلدر این فایل رو قبل از اجرای اتوران اصلی فراخوان کنم تا بتونم اون چیزی رو که میخوام نصب کنم
ممنون میشم بازم لطف کنید و راهنایی کنید با تشکر

nevercom

با دستور Run می تونید یک فایل رو اجرا کنید و در قسمت دوم دستور هم پارامتر ارسالی رو بنویسید:
کد:
Run("<SrcDir>\Setup.exe","/silent")

با دستور Run می تونید یک فایل رو اجرا کنید و در قسمت دوم دستور هم پارامتر ارسالی رو بنویسید:
کد:
Run("<SrcDir>\Setup.exe","/silent")

این روش خوبی بود تست کردم ولی با این روش بازم یه صفحه از صفحه نصب ظاهر میشه که من نمیخوام اونم ظاهر بشه با نرم افزار sfx maker یه فایل تولید کردم که میشه با کلیک کردم روش بدون اینکه هیچ صفحه ای باز بشه برنامه رو نصب کرد حالا سوال من اینه که چطور می تونم توی بیلدر فایلی با پسوند sfx رو بخونم

nevercom

دستور Run دستور میده که فایل به شکلی که ویندوز تشخیص میده اجرا بشه، مثل اینکه روی فایل دابل کلیک کرده باشید، پس برای اجرای فایلی با پسوند sfx باید برنامه ی اجرا کننده ی اون هم در سیستم موجود باشه.
گرچه بیشتر برنامه های این چنینی خروجی exe میدن.

دستور Run دستور میده که فایل به شکلی که ویندوز تشخیص میده اجرا بشه، مثل اینکه روی فایل دابل کلیک کرده باشید، پس برای اجرای فایلی با پسوند sfx باید برنامه ی اجرا کننده ی اون هم در سیستم موجود باشه.
گرچه بیشتر برنامه های این چنینی خروجی exe میدن.

باسلام مجدد
درسته یه برنامه هست که کارش همینه که خروجیش exe هست الان خونه نیستم تست میکنم واحتمالا باید جواب بده
حالا یه سوال آیا خود بیلدر این قابلیت رو نداره که با اضافه کردن پارامتر silent برنامه رو طوری نصب کنه که کاربر هیچ دخالتی توش نداشته باشه یعنی فقط توی بیلدر یه دکمه تعریف کنی و دستوری که شما در پست بالا داده بودین رو براش تعریف کنین تا برنامه بدون دخالت کاربر نصب بشه؟
بابت راهنمایی هایی هم که تا حالا بهم کردید واقعا ممنونم

جدیدترین ارسال ها

بالا