مشکل در باز شدن عکس ها

mj3a

Active Member
سلام. من چندتا عکس توی پروژم گذاشتم و اون ها توی Master Top LAyer هستند. چندتا دکمه هم گذاشتم تا اون ها رو نشون بده. به این صورت که وقتی روی دکمه green کلیک می کنم، عکس سبز رنگ نمایش داده بشه و بقیه عکس ها hide بشن. ولی برای همه ی رنگ ها کار نمیکنه. فقط دکمه بنفش درست کار می کنه و نتونستم بفهمم فرقش با بقیه چیه. پیوست کردم.مشاهده پیوست Media1.rar
ممنون میشم اگه خودتون درست کنید یا حداقل ایرادش رو بگید خودم درست کنم
خیلی ممنون

Singular

Active Member
سلام دوست عزیز
بفرما.

پیوست ها

• Change color--master layer.rar
    690.4 کیلوبایت · بازدیدها: 7

mj3a

Active Member
خیلی ممنون. اگه میشه دستور العملش رو بگید و بگید چطوریه تا اگه خواستم تغییر بدم بدونم. چون که این مستر لایر واسه همه صفحه ها نباید نمایش داده بشه و باید دستکاریش کنم

Singular

Active Member
دوست عزیز برای اینکه در صفحه ای نشون نده راه های زیادی هست

یکی اینکه کارتو اصن تو مستر لایر نزاری
یکی که مستر لایرو همشو یه گروپ کنی و توی اون صفحه ای که نمیخوای نشون بده... دستور هیدن گروپ رو بدی

و....

mj3a

Active Member
ممنون
همه رو یه گروپ کردم. حالا اگه میشه یه توضیح مختصر بدید که چطور کار میکنه تا برای چیزای دیگه باز مزاحم نشم. بازم ممنون

Singular

Active Member
ممنون
همه رو یه گروپ کردم. حالا اگه میشه یه توضیح مختصر بدید که چطور کار میکنه تا برای چیزای دیگه باز مزاحم نشم. بازم ممنون

خواهش دوست عزیز..... چی چطور کار میکنه... چی میخوای کجارو مشکل داری بگو توضیحشو بدم.

mj3a

Active Member
منظورم اینه که این کد هایی که جایگزین کردید چیکار می کنن و با اون کدهایی که من نوشته بودم چه فرقی دارن؟
آخه من اصلا مفهومشون رو نمی فهمم. مثلا این:
[HTMLS]
For i=1 To 6
Pic$='Master Layer::pic'+CHAR(i)
Hide("Pic$")
Next i
Show("Master Layer::pic4")
[/HTMLS]

Singular

Active Member
فرقی ندارند..

به منظور خلاصه کردن کد و اصولی تر نوشتن کد از دستور for استفاده کردم

توضیح در مورد کد

دستور for یه حلقه درست میکنه از عدد 1 تا 6

و با هربار دور زدن یک عدد اضافه میکنه . و اون عدد هم در i میریزه که توسط دستور CHAR اون عدد گرفتم و با متن Master Layer::pic جمع کردم

یعنی شد Master Layer::pic1 ...... که این مقدار را در Pic$ ریختم ..و در خط بعدیش
کد:
Hide("Pic$")

در واقع یعنی

کد:
Hide("Master Layer::Pic1")

...........
و در خط بعدی Next i مبکنه ... یعنی بره عدد بعدی... یعنی بعد 1 میشه 2.....و یعنی تمام توضیحات بالا با عدد 2 انجام میشه
و تا عدد 6 ادامه میده

یعنی در نتیجه این کد میاد از عدد 1 تا 6 شروع میکنه دونه دونه عکسامون رو هیدن میکنه

که وقتی هیدن کنه..یعنی این حلقه تموم بشه...اومدم ی دستور نوشتم که فلان عکسو حالا نشون بده

موفق باشید... و پیشنهاد میدم .راهنمای بیلدر که در انجمن هست مطالعه نمایید.. تا بیشتر با نحوه کد نویسی آشنا شوید.

mj3a

Active Member
میشه یه کاری کرد که وقتی توی یک صقحه عکس عوض میشه توی بقیه صفحه ها هم تاثیر بزاره و وقتی از صفحه ی دیگه به همون صفحه بیایم تغییراتی که دادیم از بین نره؟
یعنی وقتی روی دکمه طوسی کلیک کنیم و بریم یک صفحه ی دیگه و دوباره برگردیم همون رنگ طوسی رو نشون بده.

Singular

Active Member
سلام.

قبلا در این مورد نمونه مثالی درست کرده بودم ..تو انجمن هم گذاشته بودم.

پیوست ها

• All safhe dastoor.rar
    36.5 کیلوبایت · بازدیدها: 6

mj3a

Active Member
به نظر میاد خیلی پیچیدست و همونطور که خودتون هم فهمیدید من چیز زیادی از این ها سر در نمیارم. اگه میشه و وقت دارید توی این سورس بزارید:مشاهده پیوست Change color--master layer.rar
اگر هم وقت نداشتید خودم جاگذاری می کنم و اگه به مشکل خوردم همینجا مطرح می کنم. خیلی ممنون

جدیدترین ارسال ها

بالا