مشکل در ارسال ایمیل به کمک PHP و جیمیل ( Unable to find the socket transport "ssl" )

سلام خسته نباشید .
من یک فرم تهیه کردم که به کمکش کاربرای سایت میتونن از طریق SMTP جیمیل و اسکریپت php ایمیل مورد نظر رو به من ارسال کنند . رو لوکال هاست به خوبی جواب میده ولی روی هاستم چون رایگان است مشکل داره .

خطا به این شکل هست .
PHP:
Failed to connect to ssl://smtp.gmail.com:465 [SMTP: Failed to connect  socket: Unable to find the socket transport "ssl" - did you forget to  enable it when you configured PHP? (code: -1, response: )]
تنظیمات جیمیل هم که به شکل زیر هست .

HTML:
Incoming Mail (POP3) Server - requires SSL: pop.gmail.com
 Use SSL: Yes
 Port: 995    Outgoing Mail (SMTP) Server - requires TLS or SSL: smtp.gmail.com (use authentication)
 Use Authentication: Yes
 Port for TLS/STARTTLS: 587
 Port for SSL: 465    Account Name:  your full email address (including @gmail.com or @your_domain.com)    Email Address:  your email address ([email protected] or username@your_domain.com)    Password:  your Gmail password

من به عنوان کسی که دسترسی به تنظیمات سرور نداره چجوری میتونم این مشکلم رو حل کنم .
مثلا میشه از این پورت بدون SSL استفاده کرد [SIZE=-1]Port for TLS/STARTTLS: 587
یا اینکه روشی هست که بتونم SSL رو فعال کنم .
اسکریپت خودم رو از آدرس زیر تهیه کردم .
[/SIZE]http://email.about.com/od/emailprogrammingtips/qt/et073006.htm
و یا
http://weblog.nabi.ir/post-9.html

خیلی ممنون.

آخرین ویرایش:
بازم سلام .

این پورت هم SSL میخواد ؟ Port for TLS/STARTTLS: 587

راستی اگه به سرور دسترسی داشته باشیم چه بسته ای باید نصب کنبم ؟ OPENSSL ?

من میتونم یه سری از بسته ها رو نصب کنم متاسفانه openssl توش نیست بسته ی دیگه ای هست که بتونه همین کار رو بکنه ؟ لطفا اگر هست چند مورد نام ببرید .

مثلا الان این بسته ها رو از قسمت تنظیمات pear فعال کردم Auth_SASL و Net_SMTP و Net_Socket خوب بسته ی دیگه ای به نظرتون لازم هست
خیلی ممنون بابت راهنماییتون .

rayka

Well-Known Member
دوست عزیز هاست های مجانی برای جلوگیری از سو استفاده از سرویس هاشون توسط اسپمر ها تابع mail در php رو غیره فعال کردن و کاری نمیتونی انجام بدی مگر هاست پریمیوم بخری

خیلی ممنون بابت راهنمایی .درسته خودم هم در این مورد میدونم که سرویسهای رایگان یک سری محدودیتها رو اعمال میکنند . اما همه سرویسها به یک شکل عمل نمیکنند . من فکر نمیکنم اسکریپت ارسال ایمیل از طریق smtp کاری با تابع میل داشته باشه . البته دقیق نمیدونم اما حتی اگه اینطور باشه که شما میگید من در پست دوم خودم در این تاپیک سوالم رو با فرض دسترسی با سطح بالا به سرور بیان کردم چون میخوام در این مورد اطلاعاتم کامل بشه .

البته باید این رو هم بگم که سرویسهای رایگان هاست با سی پنل هم وجود داره که امکانات خیلی خوبی رو دارند.

ممنون میشم در مورد پست قبلی خودم راهنماییم کنید.

جدیدترین ارسال ها

بالا