مشکل در ابجاد سوراخ ها !! [3Ds Max]

.Mohsen.

Member
سلام به همه عزیزانِ جان :rose:

از وقتی مدل سازی رو شروع کردم همیشه واسه ایجاد اشیائی که سوراخ دارن توشون مشکل داشتم :sad:

همین چندوقت پیش داشتم یه سیفون رو مدل میکردم ! ( مدل قحط بود :|
توی دسگیرش گیر کردم :-?

چجوری میتونم اینو بسازم ؟ واقعا به راهنماییاتون نیاز دارم .

اینم چندتا تصویر از چیزی که ساختم :green: . میشه گفت اولین مدلیه که به صورت جدی ساختم

ALI_TAKHTI

Active Member
خوب عزیز دلم اول دسته رو بدون سوراخ بساز.
بعد شکل حفره توش رو به هر شکلی که باشه حالا بیضی یا... بساز و اون رو از کل دسته بولین کن.
این راحت ترین کار به نظر من

madmaster_3d

Well-Known Member
این کاری که علی جون گفتن خوبه و ساده ولی خیلی تازه کارانه هستش ولی جواب میده فعلا. انشالا تابستون می خوام یک آموزش بسازم که شاید 95% شایدم بیشتر به دردشون خواهد خورد. الان وقت ندارم. فعلا همین که علی اقا گفتن رو انجام بده. البته یک کار دیگه هم می تونی بکنی که الان برات یک آموزش میزارم. راه بیفتی. ولی الان یک آموزش دیگه ساختم الیبته ایراد داره ولی ببینی میفهمی باید چی کار کنی.

madmaster_3d

Well-Known Member
ادامش .... اگر نتونستی با لاین دورش رو بساز و بعد به قول دوستمون بولن کن. ولی این روش رو اگر بفهمی من کجا سوتی دادم درستش رو خودت بسازی تمیز در میاد کارت. موفق باشی. من خیلی خستم ساعت هم 12 شب دیگه مخ تعطیله ببخشید خلاصه.

Mostafa-3D

Well-Known Member
سلام

توی مدلهای High Poly بهترین روش استفاده از Bridge هستش
Polygon های هر دو طرف رو انتخاب کن و بعد در قسمت Edit Poly بخش Edit گزینه Bridge رو بزن

اگه متوجه نشدی بگو تا با تصویر توضیح بدم

موفق اشی

madmaster_3d

Well-Known Member
نه بریدج رو زدم سوتی رو فهمیدم از کجاست. اون پالیگان هلای که گفتم پاک کنی باید تو لاین می کردی یعنی قبل از اینکه به ادیت پالی تبدیل بشه

آخرین ویرایش:

.Mohsen.

Member
خوب عزیز دلم اول دسته رو بدون سوراخ بساز.
بعد شکل حفره توش رو به هر شکلی که باشه حالا بیضی یا... بساز و اون رو از کل دسته بولین کن.
این راحت ترین کار به نظر من

خوب باید یاد بگیرمش . اگه با بولین کارمو انجام بدم فکر کنم تو Turbo Smooth به مشکل بر بخورم
ممنون به خاطر راهنماییت داداش :rose:

.Mohsen.

Member
این کاری که علی جون گفتن خوبه و ساده ولی خیلی تازه کارانه هستش ولی جواب میده فعلا. انشالا تابستون می خوام یک آموزش بسازم که شاید 95% شایدم بیشتر به دردشون خواهد خورد. الان وقت ندارم. فعلا همین که علی اقا گفتن رو انجام بده. البته یک کار دیگه هم می تونی بکنی که الان برات یک آموزش میزارم. راه بیفتی. ولی الان یک آموزش دیگه ساختم الیبته ایراد داره ولی ببینی میفهمی باید چی کار کنی.

ادامش .... اگر نتونستی با لاین دورش رو بساز و بعد به قول دوستمون بولن کن. ولی این روش رو اگر بفهمی من کجا سوتی دادم درستش رو خودت بسازی تمیز در میاد کارت. موفق باشی. من خیلی خستم ساعت هم 12 شب دیگه مخ تعطیله ببخشید خلاصه.

نه بریدج رو زدم سوتی رو فهمیدم از کجاست. اون پالیگان هلای که گفتم پاک کنی باید تو لاین می کردی یعنی قبل از اینکه به ادیت پالی تبدیل بشه

ممنونم داداش گلم واقعا زحمت کشیدی . با وجود خستگیت بازم وقت گذاشتی :rose:
تست کنم ببینم چی میشه .
بازم ممنونم ازت به شدت:rose:

آخرین ویرایش:

.Mohsen.

Member
سلام

توی مدلهای High Poly بهترین روش استفاده از Bridge هستش
Polygon های هر دو طرف رو انتخاب کن و بعد در قسمت Edit Poly بخش Edit گزینه Bridge رو بزن

اگه متوجه نشدی بگو تا با تصویر توضیح بدم

موفق اشی

دقیقا کدوم قسمتو میگی ؟
اره ممنون میشم یکم بیشتر توضیح بدی :rose:

madmaster_3d

Well-Known Member
درستش کردی بالاخره. خوشحالم این آموزش مطلب رو رسوند. کارت رو تموم کردی با محیط اینها بزار توی گالری کاملش رو ببینیم. خواهش می کنم

Mostafa-3D

Well-Known Member
سلام

تصاویر پیوست ها رو به ترتیب ببین تا با ابزار Bridge آشنا بشی .

موفق باشی

پیوست ها

• Untitled-1.jpg
    Untitled-1.jpg
    395 کیلوبایت · بازدیدها: 4
  • Untitled-2.jpg
    Untitled-2.jpg
    414.6 کیلوبایت · بازدیدها: 5
  • Untitled-3.jpg
    Untitled-3.jpg
    426.7 کیلوبایت · بازدیدها: 5
  • Untitled-4.jpg
    Untitled-4.jpg
    432.8 کیلوبایت · بازدیدها: 5

madmaster_3d

Well-Known Member
مصطفی جون تو اون آموزش که گفته بودم منم از بریدج استفاده کردم بودم دیگه!!!! راستی منم بچه قمم نمی دونستم تو قمی هستی.:) چند وقت کار می کنی.

Mostafa-3D

Well-Known Member
مصطفی جون تو اون آموزش که گفته بودم منم از بریدج استفاده کردم بودم دیگه!!!! راستی منم بچه قمم نمی دونستم تو قمی هستی.:) چند وقت کار می کنی.

سلام . خیلی چاکریم . قوربون تو ( این تکیه رو قمی اومدم :green: )

خیلی وقت نیست که کار میکنم . چیزی حدود از تری دی مکس نسخه 4

چاکریم

.Mohsen.

Member
درستش کردی بالاخره. خوشحالم این آموزش مطلب رو رسوند. کارت رو تموم کردی با محیط اینها بزار توی گالری کاملش رو ببینیم. خواهش می کنم

عزیزی داداش :rose:
تقریبا آماده شده ولی دیگه محیط نداره فعلا :-?
دارم تمرینی کارمیکنم ایناو . بیشتر واسه کسب تجربه . فعلا رو مدلای ساده دارم کار میکنم تا دستم روون شه .
ممنونم بازم ازت :rose:

جدیدترین ارسال ها

بالا