مشکل تمام صفحه (فول اسکرین) در دایرکتور

ali_golpesar

New Member
با سلام خدمت دوستان
من تقریبا توی دایرکتور تازه کار هستم سوالی که دارم اینه:
اندازه فرم من 1024*768 هستش حالا مثل زمانی که توی فلش پروژه خودمون را فول اسکرین
میکنیم رنگ پس زمینه زیر فرم اصلی قرار میگیره
و حتی در مونیتورهای واید با هر اندازه ای هم
که ببینیم باز رنگ پس زمینه زیر فرم اصلی دیده میشه
این کار را در دایرکتور چطور میشه انجام داد؟

راستش خیلی برام حیاتی هستش.
توی فلش به راحتی در حالت فول اسکرین میشه
اما توی دایرکتور نتونستم؟؟

سلام
شما به صورت زیر عمل کنید
از منوی file گزینه publish settings انتخاب کنید از تب projector تیک گزینه Full screen را بزنید
با اینکار برنامه بصورت فول اسکرین اجرا می شود

اما نکته ای که باید بدونید اینه که دایرکتور برای اینکه پس زمینه را فول نشون بده و کار که از شما 768 * 1024 هستش رو نشون بده مخصوصا در مانیتور هایی که resolution  انها بیشتر از کار شما باشه دو پنجره باز می کنه :
1 - یک پنجر ه که که به عنوان فول اسکرین نمایش داده می شه که این پنجره روی دستکتاپ و زیر تمام پنجره های ویندوز قرار می گیره
2 - یک پنجره stage که همون محیط کار شماست که روی تمامی پنجره ها قرار می گیره

این کار دو ایراد اساسی داره :
1 - اگر کاربر کلید های Alt + Tab رو بزنه پنجره فعال بین این دو پنجره قرار می گیره
2 - در بعضی مواقع که شما از یک فریم به فریم دیگر برید پنجره stage نشون داده نمی شه و شما فقط پنجره فول اسکرین رو می بینید

برای مشکل اول هنوز راه حلی پیدا نشده
اما برای مشکل دوم شما کافی است که از property inspector تب display template خاصیت type را برابر با tool قرار دهید که پنجره stage همیشه نشان داده شود اما مشکل اول کماکان پا برجاست

این مشکل ناشی از باگی هست که در اکسترا Activex هستش و بارها این باگ از سوی کاربران به Adobe گزارش شده اما متاسفانه هنوز حل نشده.

موفق باشید.

• Like
Reactions: ps2

ps2

Member
دوست گرامی ، شما یک صفحه اصلی با مشخصات خیلی بزرگ بساز بطور مثال : 2000*3000 که هیچ مانیتوری همچین ریزولیشینی نداره ،

خوب این کد رو که میگذارم ، داخل پروژه بکار ببر ،

این کد مشخصات دسکتاپ یا در واقع ریزولیشن کارت گرافیک رو محاسبه میکنه و stage رو به همون اندازه بزرگ یا کوچک میکنه .

اگر stage بزرگ بشه با توجه به سایز بزرگش محتویاتش کش نمیاد و خراب نمیشه ، اگر هم کوچک بشه که هیچ مشکلی نداره .در ضمن این کد اون مشککلاتی که دوست عزیز مون گفت نداره
خودم از همین روش توی پروژه هام استاده میکنم . این کد رو در یک دستور Movie قرار بده
کد:
Global DR,R
on startMovie()
  DR = (the stage).drawRect
  R = (the stage).rect 
  (the stage).drawRect = the desktopRectList[1]
  (the stage).rect = the desktopRectList[1]
end
برات یک فایل نمونه هم گذاشتم

در ضمن لطف کنید و توی تاپیک رای گیری هم شرکت کنین

پیوست ها

• Movie.zip
    3.6 کیلوبایت · بازدیدها: 76

s6609

New Member
سلام .ممنون از جوابتون.اگه بخوایم هنگام فول اسکرین روی taskbar رو هم بپوشونه باید چیکار کنیم؟

جدیدترین ارسال ها

بالا