مشکل تایپ فارسی در کورل دراو

azgd

New Member
سلام دوستان خسته نباشید
مدتیه به یه مشکلی بر خوردم که حسابی خستم کرده ، هر جا هم میگردم چیزی پیدا نمیکنم
وقتی توی کورل فارسی تایپ میکنم همه چی خوبه و مشکلی نیست ، مشکل از اینجا شروع میشه که وقتی تکست (text) رو به کرو (curve) تبدیل میکنم بین حروف یک فاصله و خط سفید میفته . در ایلوستریتور یک تیک هست که وقتی اون رو میزنی حروف به هم میچسبه ، میخواستم ببینم در کورل هم همچین چیزی وجود داره که این مشکل حل بشه ؟
ممنون میشم راهنمایی کنید

hamidhp

Active Member
سلام
متن را انتخاب کن و از منو مسیر
Object>Shaping>Weld
انتخاب کن
ممکن در ورژن های پایین تر در منوی object نباشد

Urbanism99

New Member
به نقل از ترفندستان باید بگم با برنامه LeoMoon.Persian.TTT.4.53.for.Win قوی ترین برنامه تایپ فارسی در نرم افزارهای مختلف است استفاده کنیدضمنا شرکت کرل در خصوص فونت فارسی خیلی سخت عمل کرده برای همین فونت هایی که با _F شروع میشند ناخوانا خواهد بود

qatranjamed

New Member
سلام دوست عزیز. برای من هم همچین مشکلی پیش اومد. 3 تا داستان هست:
1 : اشکال از خوده فونت هست:mad:
2: از طریق weld میتونی درستش کنی ---> window\dockers\shapping\weld ;) رو بعضی موردها شاید جواب نده.
3 : که من شانسی متوجه شدم و مشکلم حل شد اینه که : وقتی یک متنی رو با یک فونت فارسیه دیگه تایپ میکنی و بعد فونت دلخواهت رو روش اعمال میکنی باعث میشه فاصله ی ریز بین حروف بیفته (متن عادیه اما یه فاصله های ریز بین حروف دیده میشه)، حالا چاره ی کار اینه که از همون اول با فونتی که میخوای متنت دیده بشه شروع به تایپ کنی. یعنی بعد از تایپ، فونت رو عوض نکنی. از ابتدا فونتت رو مشخص کن و بعد تایپ کن.
:p :p:p
مشکل من اینطوری حل شد و امیدوارم به بچه هایی که بعد از این، این تاپیک رو میخونن و مشکل ما رو داشتن کمکی کرده باشیم.
:)

جدیدترین ارسال ها

بالا