مشکل بلو اسکرین و ریست شدن خودکار لپ تاپ منبع : http://www.irantk.ir/irantk57862/#ix

alisafari72

New Member
با سلام خدمت دوستان
من چندوقت پیش داشتم با لپتاپم کار میکردم که یک دفهع صفحه بلواسکرین ویندوز اومد و سیستم ریست شد . فکر کردم مشکل نرم افزاریه برای همین به جای ویندوز 8 ویندوز 7 نصب کردم و درایور های قدیمی رو نصب کردم بازم همون اتفاق افتاد ، چند جا خوندم گفتند ما درایور هاست رفتم درایورهای جدید رو دانلود کردم و دوباره ویندوز هشت رو نصب کردم و درایورها رو هم نصب کردم ، حتی بایوس رو هم آپدیت کردم و نشد . بعضی ها گفتند مشکل کارت گرافیکه ، بردم یه جا دادم وصلش کرد به یه دستگاه و ازش بار کشید ولی بلو اسکرین نداد.

مشکل اینجاستکه تا با لپ تاپ کارهای سبک میکنی هیچ اتفاقی نمی افته ولی وقت 10 تا صفحه تو گوگل کروم باز میکنی یا فتوشاپ کار میکنم ، یکدفعه بلو اسکرین میده

البته اینم بگم همیشه بلو اسکرین نمیده و بعضی وقتا چنتا خط قرمز شطرنجی توش میافته و یا کلا شطرنجی قرمز می شه
مدل لپتاپم Dell Inspirin N5010 Core i5

احتمال داره اشکال از سخت افزارت باشه
شما جهت اطمینان برنامه هات را هم بروز کن مانند مرورگر و فلش پلیر و ....

the_king

مدیرکل انجمن
با سلام خدمت دوستان
من چندوقت پیش داشتم با لپتاپم کار میکردم که یک دفهع صفحه بلواسکرین ویندوز اومد و سیستم ریست شد . فکر کردم مشکل نرم افزاریه برای همین به جای ویندوز 8 ویندوز 7 نصب کردم و درایور های قدیمی رو نصب کردم بازم همون اتفاق افتاد ، چند جا خوندم گفتند ما درایور هاست رفتم درایورهای جدید رو دانلود کردم و دوباره ویندوز هشت رو نصب کردم و درایورها رو هم نصب کردم ، حتی بایوس رو هم آپدیت کردم و نشد . بعضی ها گفتند مشکل کارت گرافیکه ، بردم یه جا دادم وصلش کرد به یه دستگاه و ازش بار کشید ولی بلو اسکرین نداد.

مشکل اینجاستکه تا با لپ تاپ کارهای سبک میکنی هیچ اتفاقی نمی افته ولی وقت 10 تا صفحه تو گوگل کروم باز میکنی یا فتوشاپ کار میکنم ، یکدفعه بلو اسکرین میده

البته اینم بگم همیشه بلو اسکرین نمیده و بعضی وقتا چنتا خط قرمز شطرنجی توش میافته و یا کلا شطرنجی قرمز می شه
مدل لپتاپم Dell Inspirin N5010 Core i5

اگه یک نسخه Bootable از +Memtest86 یا نرم افزار های مشابه تست حافظه RAM دارید یا می توانید تهیه کنید اجراشون کنید. از اینجور
ابزار ها در Hiren's BootCD زیاده.

MemTest86
memtest86-iso.zip
memtest86-usb.zip

Hiren's BootCD - All in one Bootable CD
Hirens.BootCD.15.2.zip
Hiren's BootCD Fan & Discussion Platform

BehrouzPc

پــــادشــاه فــلــــش
کلا این مورد می تواند به دلایل زیادی باشد ، از دلایل ساده مثل مشکلات نرم افزاری و نوسانات برق
تا مشکلات سخت افزاری

مواردی که بنده بیشتر مواجه شدم مواردی بوده که از هارد دیسک بوده
با توجه به نکته ای که گفتید احتمال کارت گرافیک هم داده می شود

البته می تواند هیچ کدام از مواردی که گفتم هم نباشد

موردی بود که مشکل از عدم عملکرد درست فن بود

کلا این صفحه 1000 معنی می دهد که باید توسط برنامه های تست و برنامه هایی مثل WhoCrashed مشکل را ریشه یابی کنید

موفق و پیروز باشید

mohammad moeini

Active Member
مشکلی که بیشتر کاربران رو گریبان گیر خودش کرده صفحه موسوم به بلو اسکرین یا همون مرگ ویندوز هستش
معمولا اگر نرم افزار مربوط به سخت افزار(درایور) نصب کرده باشید خودشم از نوع درایور کارت گرافیک بیشتر به این مشکل برمیخورید..چون من قبلا خودم از همین مدل لپ تاپ داشتم، بی تردید پس از نصب ویندوز و ساعات اولیه که میخواهید درایورها رو نصب کنید به این مشکل هم برمیخورید که باید درایورهایی که سازگاری کامل با سخت افزار شما رو دارن نصب کنید
اگه دیدین که مشکلتون حل نمیشه، ری استارت کنید و دکمه F8 رو هنگام بوت شدن سیستم فشار بدین تا در حالت Safe Mode بالا بیاد
بعد میتونید آخرین نرم افزارها و یا درایورهایی که نصب شدن رو از نصب دربیارین به همین راحتی مشکل حل میشه :)
در نهایت اگر باز حل نشد بی زحمت یه ویندوز درست و حسابی نصب کنید(ترجیحا از ویندوزهایی که Auto Driver دارن استفاده کنید(ویندوزهای MRT بد نیستن))
موفق باشید
یا علی :rose:

جدیدترین ارسال ها

بالا