مشکل با Weld

ahura3d

Active Member
چرا بعضی سگمنت ها هرکاری میکنم به هم دیگه متصل نمیشوند با weld راه دیگه ای هم هست؟:-?

Bertali

Member
تا جایی که من میدونم آبجکت هارو با هم Attach کنی فکر کنم بشه !

Barnara

کاربر متخصص 3ds max
هر سگمنتی قابلیت Weld شدن نداره، شما از بخشی که مشکل دارید عکس بذارید تا بشه راه حل داد، آداب سوال پرسیدن هم داره از بین میره دیگه...

Hidden Dragon

کاربر فعال
چرا بعضی سگمنت ها هرکاری میکنم به هم دیگه متصل نمیشوند با weld راه دیگه ای هم هست؟:-?

با سلام،

اگر تصویری از موضوع مورد نظر قرار میدادی بهتر بود اما علی الحساب اینو بدونید که Weld هم دارای قوانینی هست و هر موقع بخواهیم نمیتونیم هر ورتکس یا سگمنتی رو با هم Weld کنیم بعنوان مثال

همونطور که دوستمون Bertali فرمودند بین موضوعاتی که با هم Attach نشدند نمیشه عمل Weld رو انجام داد

اگر موضوعات در دامنه Weld Threshold قرار نداشته باشند با هم Weld نمیشن

اگر یک circle داشته باشیم و بعد اونو تبدیل به Editable spline کنیم هر گز نمیشه دو تا ورتکس رو برو رو به تنهاییی با هم weld کرد ( گزینه 1)

اگر ورتکس یا سگمنتی بین دو ورتکس مورد نظر ما قرار داشته باشه (گزینه 2 )

اگر ورتکس ها بر روی دو المنت بسته و مجزا قرار داشته باشند ( گزینه 3 )

اگر بین ورتکس ها Polygon قرار داشته باشه و ورتکس های مورد نظر مون از طریق هیچ سگمنتی به هم متصل نباشند ( گزینه 4)

و ...

در مورد سگمنتها هم چون در حقیقت ورتکسهای دوسر سگمنت با هم weld میشن این محدودیت ها وجود داره و ...

Weld.jpg

امیدوارم مفید بوده باشه

موفق باشید

آخرین ویرایش:

ahura3d

Active Member
با سلام،

اگر تصویری از موضوع مورد نظر قرار میدادی بهتر بود اما علی الحساب اینو بدونید که Weld هم دارای قوانینی هست و هر موقع بخواهیم نمیتونیم هر ورتکس یا سگمنتی رو با هم Weld کنیم بعنوان مثال

همونطور که دوستمون Bertali فرمودند بین موضوعاتی که با هم Attach نشدند نمیشه عمل Weld رو انجام داد

اگر موضوعات در دامنه Weld Threshold قرار نداشته باشند با هم Weld نمیشن

اگر یک circle داشته باشیم و بعد اونو تبدیل به Editable spline کنیم هر گز نمیشه دو تا ورتکس رو برو رو به تنهاییی با هم weld کرد ( گزینه 1)

اگر ورتکس یا سگمنتی بین دو ورتکس مورد نظر ما قرار داشته باشه (گزینه 2 )

اگر ورتکس ها بر روی دو المنت بسته و مجزا قرار داشته باشند ( گزینه 3 )

اگر بین ورتکس ها Polygon قرار داشته باشه و ورتکس های مورد نظر مون از طریق هیچ سگمنتی به هم متصل نباشند ( گزینه 4)

و ...

در مورد سگمنتها هم چون در حقیقت ورتکسهای دوسر سگمنت با هم weld میشن این محدودیت ها وجود داره و ...

مشاهده پیوست 104074

امیدوارم مفید بوده باشه

موفق باشید
مثل همیشه کامل و جامع ... شما باید استاد دانشگاه بشی.. با این استادای بی سوادی که تو دانشگاها هستند

Hidden Dragon

کاربر فعال
با سلام،

ahura3d عزیز از لطف شما سپاسگزارم اما لازم میدونم چند تا نکته رو عرض کنم،

در مورد جامع و کامل بودن بعضی از پاسخهای بنده مثل همین پاسخ باید خدمتتون عرض کنم بنده فقط چند حالت شایع رو خدمتتون توضیح دادم

اما لیست دلایلی که از انجام عملیات جوش دادن ورتکس ها ( Weld ) جلوگیری میکنه بیش از این موارده ... مثلا یه Bug قدیمی در مکس وجود داره

که حتی دو ورتکس آزاد از دومنحنی که با هم Attach شدن هم که فاصلشون با هم به نحویه که در دامنه Weld threshold قرار میگیرن اما باز هم با هم Weld

نمیشن مگر اینکه یکی از ورتکس ها رو کمی جابجا کنید و بعد همون دو تا ورتکس به راحتی با هم Weld میشن و یا هنگامیکه روی سطح میخواهید ورتکس های لبه آزاد

یک Polygon از یک المنت باز رو به ورتکس های لبه آزاد یک Polygon از یک المنت باز دیگه که Normal اون Flip شده Weld کنید، تو این حالت هم در بعضی مواقع عمل Weld انجام نمیشه

و از این موارد باز هم وجود داره که متاسفانه بعضی از اونها حتی در Online help مکس هم توضیح داده نشده .....

اما در مورد بیسوادی استادهای دانشگاه با شما چندان موافق نیستم ... همه رو نمیشه بصورت کلی برد زیر سوال ... البته قبول دارم که کیفیت آموزشی متاسفانه تا حالت مطلوب

فاصله خیلی زیادی داره اما همه این مشکلات به عهده اساتید نیست و سیستم آموزشی ما با مشکلات پایه ای و اساسی روبرو هست ...

از دستمزد پایین در بعضی رده های آموزشی گرفته تا مدرک زده بودن دانشگاه ها در استفاده از اساتید بجای رتبه بندی بر حسب توان علمی در زمینه های تخصصی و توان انتقال اطلاعات به دانشجوها و ...بگذریم این مطلب جاش

چندان تو این انجمن نیست فقط خواستم خدمتتون عرض کنم که نمیشه تنها اساتید رو مقصر دونست ...

موفق باشید

lmajid2

New Member
تسکر

با سلام،

اگر تصویری از موضوع مورد نظر ....
....در مورد سگمنتها هم چون در حقیقت ورتکسهای دوسر سگمنت با هم weld میشن این محدودیت ها وجود داره و ...

مشاهده پیوست 104074

امیدوارم مفید بوده باشه

موفق باشید

ممنون از پاسخ
کاملتون

جدیدترین ارسال ها

بالا