مشکل با vary physical cam؟

behzad999

Member
با سلام
من وقتی در کارم از vary sun استفاده میکنم. اون آسمان پیش فرض خود این نور را قبول میکنم که باشه و در صحنه هم از دوربین vary physical camاستفاده میکنم بک گراند که آسمان پیش فرض نور vary sunهست موقع رندر گرفتن دیده میشه.اما وقتی در قسمتEnvironmentیک بک گراند خودم انتخاب میکنم در رندر گرفتن دیده نمیشه این بک گراند .مشکل از کجاست؟آیا از تنظیمات دوربین هست؟

bubo3d

کاربر متخصص انیمیشن
ببین عزیز vary physical cam دقیقا کار یه دوربین واقعی رو میکنه که با کم و زیاد کردن Diaph نور بیشتر ور کمتری رو جذب میکنه که اینجا میشه همون سرعت شاتر یا shutter speed تنظیم کنی.
حالا چون نور اولیه VRay به شدت قویه و اگه با دوربین معمولی مکس بذاری واسه رندر کور میشی از شدت نور :green: (( که حتی شدت نور زیاد سرعت رندر هم میاره پایین)) و باید نور Sun light و ُsky light ـت رو به شدت بیاری پایین تا به نور طبیعی برسی.

شما برای تست حرفای من یه vray cam با sun light و sky light ـه Vray بذار و بعد back Ground map رو عوض کن و تو تنظیمات vray cam سرعت شاتر ((shutter speed )) رو از 200 بیار رو 5 تا ببینی میشه تصویر back Ground ـت رو دید ولی نور خورشید به شدن زیاد شده.

امید وارم حرفام مفید باشه

باز در خدمتم اگه از دستم بر امد

حق یارت

آخرین ویرایش:

behzad999

Member
مرسی بابت توضیحی که دادی. ولی حالا من چجوری میتونم هم بک گراند خوبی داشته باشم هم شدت نور مناسبی؟البته با همون سوالی که مطرح کردم.منظورم اینه که بدون اینکه سوالم عوض بشه میخوام به جواب برسم.من میخوام دوربین همون vary physical cam نور همونvary sunباشه.

bubo3d

کاربر متخصص انیمیشن
ببین عزیز اگه میخوای back ground ـت رو تغییر بدی نمیتونی با vray cam کار کنی چون اون مپی که خود VRay میذاره یه مپ ساده نیست
همونطور که خودت میدونی بر اثر شدت نو و زاویه خورشید و تنظیمات نور خورشید و ozone رنگش عوض میشه
منظورم چیه؟ یعنی تصویری که تو میخوای بذاری هر قدر شدت نوریش رو بالا ببری که تو vray cam دیده بشه نمیشه چون شدت نوری نداره و آخرش سفیدیه.
یعنی اگه میخوای back ground ـت دیده بشه عزیز باید از دوربین معمولی مکس استفاده کنی و نور خورشیدت رو بیاری پایین

ETUD

Member
2تا راه داری از نظر من ( یعنی 2تاشو من بلدم ) ! چون من فکر میکنم میشه !
1 - میتونی با توجه به زاویه دوربینت ، plan قرار بدی پشت به عنوان background ، بعد از vray light mtl استفاده کنی هر تصویری خواستی انتخاب کنی براش بعدم شدتشو ببری بالا
2- میتونیenvironment & effect ( کلید 8 صفح کلید ) تو قسمت مپ vray HDRI انتخاب کنی بعد دوباره تصویر دلخواهت همراه با شدتش که متناسب باشه با vray Physical cam .

bubo3d

کاربر متخصص انیمیشن
ETUD عزیز ، خودت این کار رو کردی ریفیق؟ آخه میدونی چیه؟ همونطور که گفتم آخرین شدت عکس رنگ سفیده ولی مسئله اینجاس که با این کار تو رنگ عکست رو سفید میکنی ولی شدت نور back ground Vray Sky یه عکس نیست که از شدت سفید شده باشه. مثل روشنایی یه عکس از سفیدی ولی روشنایی یه لامپ از نور زیاد. شما اگه عینک دودی بزنین باز رنگ کاغذ سفیده ولی لامپ رو با جزیات جسمش میبینی

نمیدونم خوب مثال زدم یا نه.

ETUD

Member
به نظرم قرار نیس کاملا قوانین فیزیکو رعایت کنیم در عین حالی که خیلی هم خوبه که رعایت بشن ، هدف اینه به نتیجه رسید با استفاده از ایزار موجود ، فکر میکنم سوالی که مطرح شد با این روش به جواب برسه ( هدف سوال این بود که یک back ground دلخواه استفاده بشه همراه با vray Cam که تصویر سیاه نباشه ) اینم جواب همون سوال هست
100% این کارو انجام دادم که دارم مطرحش میکنم .
یادمون نره ما داریم شبیه سازی میکنیم حالا هر روشی که ما رو به هدف برسونه فرقی نداره که تو طبیعت اساس علمی داره یا نه!

bubo3d

کاربر متخصص انیمیشن
به نظرم قرار نیس کاملا قوانین فیزیکو رعایت کنیم در عین حالی که خیلی هم خوبه که رعایت بشن ، هدف اینه به نتیجه رسید با استفاده از ایزار موجود ، فکر میکنم سوالی که مطرح شد با این روش به جواب برسه ( هدف سوال این بود که یک back ground دلخواه استفاده بشه همراه با vray Cam که تصویر سیاه نباشه ) اینم جواب همون سوال هست
100% این کارو انجام دادم که دارم مطرحش میکنم .
یادمون نره ما داریم شبیه سازی میکنیم حالا هر روشی که ما رو به هدف برسونه فرقی نداره که تو طبیعت اساس علمی داره یا نه!

اگه جاوب میده که خیلی خوبه، منظور منم این بود که شاید به این دلایل نشه عزیز دل

قربونسکت :green:
حق یارت

behzad999

Member
2تا راه داری از نظر من ( یعنی 2تاشو من بلدم ) ! چون من فکر میکنم میشه !
1 - میتونی با توجه به زاویه دوربینت ، plan قرار بدی پشت به عنوان background ، بعد از vray light mtl استفاده کنی هر تصویری خواستی انتخاب کنی براش بعدم شدتشو ببری بالا
2- میتونیenvironment & effect ( کلید 8 صفح کلید ) تو قسمت مپ vray hdri انتخاب کنی بعد دوباره تصویر دلخواهت همراه با شدتش که متناسب باشه با vray physical cam .
مرسی دوست عزیز.پس من به این نتیجه رسیدم سوالی که مطرح کردم قابل انجام نیست.و ت تری دی مکس این قابلیت وجود نداره

bubo3d

کاربر متخصص انیمیشن
مرسی دوست عزیز.پس من به این نتیجه رسیدم سوالی که مطرح کردم قابل انجام نیست.و ت تری دی مکس این قابلیت وجود نداره

یعنی چی؟ ما که نفهمیدیم که تونستی انجام بدی یا نه :shock: :green:

اگه شده که فبح المراد چه بهتر
ولی اگه نشده پس چرا اون ریفیقمون گفت میشه و من انجام دادم؟!!!!!!!

ببین عزی اگه میخوای حتما از Vray cam استفاده کنی نور خورشیدت رو یار پایینو به همون مقدار shutter Speed دوربینت هم بیار پایین که با اوردن پایین shutter speed تصویر Back grounde ـت دیده بشه و با پایین واردن نور خورشیدت اجسام به قول معروف از شدت نور نسوزن و نور استانداردی داشته باشی. این که فکر نکنم مشکی باشه دیگه. هان؟ :green:

حالا من خودم یه تستی زدم ولی باز تصویرت ور تحت تاثر قرار میده و انگار همون بهتره از cam خود مکس استفاده کنی

behzad999

Member
یعنی چی؟ ما که نفهمیدیم که تونستی انجام بدی یا نه :shock: :green:

اگه شده که فبح المراد چه بهتر
ولی اگه نشده پس چرا اون ریفیقمون گفت میشه و من انجام دادم؟!!!!!!!

ببین عزی اگه میخوای حتما از vray cam استفاده کنی نور خورشیدت رو یار پایینو به همون مقدار shutter speed دوربینت هم بیار پایین که با اوردن پایین shutter speed تصویر back grounde ـت دیده بشه و با پایین واردن نور خورشیدت اجسام به قول معروف از شدت نور نسوزن و نور استانداردی داشته باشی. این که فکر نکنم مشکی باشه دیگه. هان؟ :green:

حالا من خودم یه تستی زدم ولی باز تصویرت ور تحت تاثر قرار میده و انگار همون بهتره از cam خود مکس استفاده کنی

آقا دمت گرم این توضیحی که دادی کامل بود .و انجام شد.مشکل حل شد.دمت گرم

behzad999

Member
حیرت والا !
این همه گفتم آخر یه همچین نتیجه ای گرفتی ؟؟

با سلام
مرسی بابت راهنمایی.ولی جوابی که شما دادین اون مشکل رو حل نمیکرد.من اون دو تا راه حل رو بلد بودم ولی میخواستم بدونم برای اون سوالی که پرسیدم جوابی هست یا نه

جدیدترین ارسال ها

بالا