مشکل با sweep کردن گچبری

redman1989

New Member
سلام.

دوستان من چند سری پک گچبری آماده (رومی - یونانی و ...) رو گرفتم ولی نمیدونم چطوری میشه گچبری های کنار سقف ها رو Sweep کنم و اصلا چطوری میشه ازشون استفاده کرد.

همینطور که میدونید توی پک فایل مکس هست و یه تیکه از گچبری ساخته شده ولی برای هماهنگ کردنش روی یه مسیر دردسر دارم و نمیدونم چطوری باید این کار رو انجام بدم.

اگه گچبری ساده بود و قسمت های اضافه (حلقه وسط و ...) نداشت می شد با Sweep و bevel Profile مقطعش رو درآورد ولی چون گچبری پیچیده هست نمیشه.

کسی راه استفاده زا گچبری های آماده رو میدونه؟

آخرین ویرایش:

Hidden Dragon

کاربر فعال
redman1989 عزیز سلام،

اگر درست متوجه شده باشم شما قصد دارید مدلهای حجم دار رو روی مسیر قرار بدید ... ( sweep یا Bevel Profile برای حجم دادن به shape ها در طول مسیر مورد استفاده قرار میگیره ... )

1- اگر گوشه های کار زوایای تیز داره مثل 90 درجه میتونید از مدیفایر Symmetry استفاده کنید

2- اگر مدل دارای توپولوژی مناسب و تراکم وجوه کافی باشه میتونید از Bend یا FFD ها برای فرم دادن گوشه ها استفاده کنید یا حتی از مدیفایر Path deform

امیدوارم مفید بوده باشه

موفق باشید

redman1989

New Member
عزیز کار بنده زوایای تیز 90 درجه داره ولی با symmetry دقیق متوجه نشدم چطوری باید کنج ها رو درست کنم؟​

bbforum

Member
سلام دوست عزیز ، بهتر است همیشه در هنگام sweep نمودن ، گزینه های Smooth هر دو خاموش باشند چون در هنگام Render نتایج نامطلوبی از خود بجای می گذارد.

برای sweep هم کافیست یک برش دو بعدی از گچبری را حول مسیر مشخص Sweep نمایید ، مسئله کنج ها نیز حل خواهد شد.
www.strong3d.com

gachbori98

New Member
ارائه خدمات گچبری توسز تیسم حرفه ای هنر ایرانی
تصویر

https://honare-irani.com

جدیدترین ارسال ها

بالا