مشکل با parent در ScrollPane

سلام من یک مووی کلیپ دارم به نام FILM که ScrollPane در داخل ان گذاشتم و اسم آن را aSp گذاشتم و با کد زیر سورسش را قراردادم
aSp.source = MOVIE;
تا این جا درست است و خروجی میگیرم درست است.
من در داخل MOVIE یک متغییر به نام DDD دارم و در داخل FILM هم یک متغیر دارم به نام AAA
چطور می تونم از MOVIE متغییر در AAA در FILM رو بخونم و
چطور می تونم از FILM متغییر در DDDدر MOVIEرو بخونم

من از MovieClip(parent).AAA در MOVIE استفاده کردم اما اررو داد .

++Hadi++

Active Member
بنده یه کلاس اسکرولر نوشتم.خودم و یه سری بچه هامون از اون استفاده میکنن و استفاده اش راحته.حداقلش اینه که مووی کلیپ ها و اشیای گرافیکی شما رو به اسکرول تبدیل می کنه.این تو امضامه...
در مورد دسترسی هم می تونید از کلاس با اشیای استاتیک استفاده کنید.ولی در کل فکر می کنم می شه با روند درختی child و parent به اون اشیا دست پیدا کنید...

Security9776

Active Member
با سلام و عرض ادب،
دوست عزیز
برای رسیدن به نتیجه، با توجه به زمان اندک دوستان و گرفتاری های شخصی، بهتر هست سورس کار رو بزارید تا روی اون چک بکنند و مشکلتون رو برطرف کنند.

موفق باشید و سربلند
محسن

spryboy

کاربر فعال
سلام

برای دسترسی به محتوای ScrollPane میتونید از پراپرتی content استفاده کنید. مقدار این پراپرتی یک رفرنس به محتوای لود شده در ScrollPane هست. در مورد برنامه ی شما، برای دسترسی به متغیر DDD از داخل مووی کلیپ FILM، میتونیم از این کد استفاده کنیم. دقت کنید برای جلوگیری از ارور دادن کامپایلر، باید دیتاتایپ اون رو به MovieClip کست کنیم.

PHP:
MovieClip(aSp.content).DDD

یک راه دیگر هم اینه که از اول، بجای استفاده ی مستقیم از لینکیج سمبل موجود در کتابخانه (در اینجا MOVIE)، از اون نمونه سازی کنیم و این نمونه رو بعنوان سورس ScrollPane استفاده کنیم. بنابراین محتوای ScrollPane رو به این صورت تعیین میکنیم:

PHP:
var mov:MovieClip = new MOVIE();
aSp.source = mov;

در نتیجه میتونیم بسادگی با استفاده از آبجکت mov به متغیر DDD و سایر آبجکتها دسترسی داشته باشیم.

PHP:
mov.DDD

در مورد دسترسی به متغیرهای داخل FILM از داخل MOVIE، من ساختار درختی آبجکتها رو بررسی کردم و دیدم اگر بخوایم از آدرس دهی نسبی استفاده کنیم (با استفاده از parent)، باید از MOVIE سه سطح بالا بیایم تا به FILM برسیم. یعنی برای دسترسی به AAA باید به این صورت عمل کنیم:

PHP:
MovieClip(parent.parent.parent).AAA

بنابراین در چنین مواردی که مثلا ساختار داخلی ScrollPane نامعلومه، بهتره از آدرس دهی مطلق استفاده کنید.

PHP:
MovieClip(root).####.FILM.AAA

#### همون مووی کلیپی هست که براش اسم نذاشتید.

--------------------
استفاده از پراپرتی های static که دوست بزرگوارمون هم گفتند، همیشه در این موارد میتونه راهگشا باشه.

موفق باشید

آخرین ویرایش:
یک دنیا ممنونم آقای spryboy :rose:خیلی آقاییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییی :rose::oops:

جدیدترین ارسال ها

بالا