مشکل با gridView

shamstabrizi

New Member
سلام
من یه gridView بروی فرمم دارم که محتویات آن را به یک جدول از بانکم بایند کردم.مشکلم اینجاست که می خوام یه checkbox به هر ردیف این gridView اضافه کنم که وقتی کاربر آن checkbox را انتخاب کرد ،آن رکورد از gridView به یک جدول دیگر اضافه شود.
سرچ کردم و یه کدایی پیدا کردم ولی با اونا کارم راه نیفتاد ،چون من نمیدونم باید چه تغییراتی را از قبل به gridView اعمال کنم.یعنی از ابتداش مشکل دارم.
لطفا با یک مثال منو راهنمایی کنید.
کدی که پیدا کردم:
کد:
protected void Button1_Click(object sender, EventArgs e)
    {
        int i, row_selected = 0;
        CheckBox chk = new CheckBox();

for (i = 0; i <= myGridView.Rows.Count - 1; i++)
        {
            chk = (CheckBox)myGridView.Rows[i].FindControl("choose");
            if (chk.Checked)
            {
                row_selected++;
                Session["crs_selected_id" + row_selected.ToString()] = myGridView.Rows[i].Cells[0].Text;

}
        }
    }
من این کدو نوشتم ولی وقتی اجراش کردم اصلا checkbox ای وجود نداشت ،که من بخوام به حالت انتخاب در بیارم.

خطایی که برنامه داد:
کد:
Object reference not set to an instance of an object.
مگر با نوشتن این کد ،خودش به GridView ،چک باکس اضافه نمی کند؟اگر نه چه جوری باید اونو ایجاد کنم؟

MDP

Well-Known Member
سلام.

شما وقتی گرید ویو رو اضافه می کنید خودش این بخش رو داره.یعنی توی Edit Columns که برید می تونید نوع فیلد رو مشخص کنید.

shamstabrizi

New Member
این ستونی که من می خوام به صورت checkbox باشه ،قبلا وجود نداشته و من می خوام اونو به تمام سطرهای گرید ویو اضافه کنم.
با اون روشی که شما گفتید فقط یک ستون به همهی سطرها اضافه شد ،در صورتی که checkbox ای وجودد نداشت.

shamstabrizi

New Member
من می خوام توی هر سطر GridView یک checkbox باشه.مثل ایمیل های yahoo.
در واقع یه ستون علاوه بر ستون های قبلی ایجاد شود که به ازای هر رکورد در این ستون یک check box به عنوان چک باکس انتخاب باشد.

MDP

Well-Known Member
شما توی همون مسیری که عرض کردم برید این قابلیت وجود داره.

Edit Columns

اونجا می تونید این کار رو انجام بدید.

جدیدترین ارسال ها

بالا