مشکل با driver های لپ تاپ lenovo flex 2

LoveQt

New Member
من یه فلکس 2 دو سال پیش خریدم که سازنده آن روش داس نصب کرده بود
و فروشنده ویندوز 8 را مو قع خرید روی آن نصب کرد
لپ تاپ خوبیه و این مدت خوب کار کرده اما مشکل وقتی شروع شد که می خواستم ویندوز 10 روش نصب کنم
چون همراه لپ تاپ دیسک driver های آن وجود نداشت
من هم برای نصب درایور ها از DriverPack Solution استفاده کردم
اما وقتی به قسمت Device Manager ویندوز میرم بعضی قطعات ناشناخته مونده
حالا نمیدونم چیکارشون کنم

the_king

مدیرکل انجمن
من یه فلکس 2 دو سال پیش خریدم که سازنده آن روش داس نصب کرده بود
و فروشنده ویندوز 8 را مو قع خرید روی آن نصب کرد
لپ تاپ خوبیه و این مدت خوب کار کرده اما مشکل وقتی شروع شد که می خواستم ویندوز 10 روش نصب کنم
چون همراه لپ تاپ دیسک driver های آن وجود نداشت
من هم برای نصب درایور ها از DriverPack Solution استفاده کردم
اما وقتی به قسمت Device Manager ویندوز میرم بعضی قطعات ناشناخته مونده
حالا نمیدونم چیکارشون کنم
درایور ویندوز جدید برای همه سخت افزار های قدیمی نوشته نمیشه، کاریش هم نمیشه کرد. به سایت سازنده اش سر بزنید، اگه درایور براش پیدا نشه کار خاصی نمیشه انجام داد.

LoveQt

New Member
درایور ویندوز جدید برای همه سخت افزار های قدیمی نوشته نمیشه، کاریش هم نمیشه کرد. به سایت سازنده اش سر بزنید، اگه درایور براش پیدا نشه کار خاصی نمیشه انجام داد.
سلام دوباره
مشکل اصلیم اینه که نمیدونم دقیقا دنبال چی بگردم
مثلا توی شاخه network چند ایتم با علام مثلث مشخص شدن که نمیشه فهمید در سایت سازنده چی رو دان کنم

the_king

مدیرکل انجمن
سلام دوباره
مشکل اصلیم اینه که نمیدونم دقیقا دنبال چی بگردم
مثلا توی شاخه network چند ایتم با علام مثلث مشخص شدن که نمیشه فهمید در سایت سازنده چی رو دان کنم
تو همون Device Manager هر کدوم از موارد بدون درایور رو انتخاب کنید و راست کلیک کنید و Properties رو انتخاب کنید، در زبانه Details گزینه Hardware Ids رو انتخاب کنید.
یک عبارتی رو مینویسه که VEN کد سازنده است و DEV کد سخت افزار و اگه زیر شاخه داشته باشه SUBSYS کد زیرشاخه. وقتی توی گوگل همون عبارت ...VEN_8086&DEV_1502 رو جستجو کنید نام محصول و سازنده اش و درایورش پیدا میشه.
ولی اصولا باید کار برعکس رو انجام بدید. در سایت سازنده لپ تاپ درایور های مربوط به ویندوز 10 رو دانلود کنید. تمامی درایور ها در بخش Device Manager لیست نمی شوند. مخصوصا درایور های مخصوص اون لپ تاپ که برای کار کردن بخش هایی مثل کلید های سریع یا افزایش سرعت سیستم مورد نیاز اند.

LoveQt

New Member
سلام دوباره
فقط خواستم بگم از نرم افزاری (Snappy Driver Installer) که دوست خوبمون hamparvaz معرفی کرده بودن استفاده کردم و دیگه توی دیوایس منیجر مشکلی وجود نداره
حالا به نظر شما بازم باید درایورهای اصلی رو از سایت سازنده دان و نصب کنم یا همین نرم افزار کافیه
آخه با نتی که من دارم نمیشه بیرونم پیدا کردن همچین چیزایی مشکله

the_king

مدیرکل انجمن
سلام دوباره
فقط خواستم بگم از نرم افزاری (Snappy Driver Installer) که دوست خوبمون hamparvaz معرفی کرده بودن استفاده کردم و دیگه توی دیوایس منیجر مشکلی وجود نداره
حالا به نظر شما بازم باید درایورهای اصلی رو از سایت سازنده دان و نصب کنم یا همین نرم افزار کافیه
آخه با نتی که من دارم نمیشه بیرونم پیدا کردن همچین چیزایی مشکله
برای قطعه های عمومی مثل کارت شبکه و بلوتوث و ... نه، نیازی نمیشه مگر اینکه ببینید درست کار نمی کنند و درایورشون با سیستم تون واقعا سازگار نیست. یه درایور هایی هم مثل کارت صوتی و تاچ پد و کارت گرافیکی رو نسخه به روز شون رو از سایت سازنده شون دانلود کنید بهتر از نسخه قدیمی روی سایت سازنده لپ تاپ ئه مگر اینکه نسخه جدید درست کار نکنه. اما یه چیزایی هست مثل درایور مادربورد و درایور های چیپست های Intel که ممکنه اصلا توی لیست Device Manager هیچ اخطاری در موردشون نبینید. اینها بودنشون بیشتر روی سرعت سیستم تاثیر میذاره وگرنه ظاهر Device Manager نشون نمیده که چیزی هست که نصب نشده. دقت کنید که بعضی سخت افزار ها رو ویندوز فقط وقتی شناسایی می کنه که درایورشون نصب میشه. نصب شون نکنید اصلا لیست شون نمی کنه که بفهمید درایور شون رو کم دارید.

یه چیزایی هم هست مثل مدیریت کلید های بالای صفحه کلید تو بعضی لپ تاپ ها یا نرم افزار مدیریت انرژی لپ تاپ و کالیبره کردن باطری و مدیریت تنظیمات BIOS از تو ویندوز و ... که در اصل بیشتر از اینکه درایور محسوب بشن Tools لازم و خاص اون لپ تاپ اند. اینها نباشند احتمالا یه قابلیت لپ تاپ اونطور که باید درست کار نمی کنه. مثلا شارژ باطری رو درست نشون نمیده یا بیش از اندازه شارژ اش می کنه یا فلان Hot Key روی لپ تاپ عمل نمی کنه و ... اینجور چیزا رو فقط میتونید از سایت سازنده لپ تاپ بگیرید. متاسفانه یه درایور هایی مثل Bluetooth و Wifi و ... گاهی خیلی حجیم میشن. چاره ای نیست، بالاخره ارزش دانلود رو دارند.

arash.amini

New Member
یه راهش اینه که برین تو سایت لنوو و مدل لپ تاپ رو بدین تا همه درایورها را بهتون بده و دانلود کنید
وبسایت ل تاپتون بهترین منبع برای دانلود درایورهای مورد نیازتون

جدیدترین ارسال ها

بالا