مشکل با collation ها و "ی"

لطفا برای 5 روز آینده که روز تحویل پروژه ام هست جواب بدی?

• مشکلم حتما حل میشه

رای: 0 0.0%
  • مشکلم ممکنه حل بشه

• این مشکل حل بشو نیست!

• مجموع رای دهندگان
    0

behnam-s

New Member
من می خوام یه تو یه فیلد از نوع nvarchar جستجو انجام بدم تو sql server 2005 و از دستور LIKE استفاده می کنم ولی وقتی کلمه مورد جستجو حرف 'ی' توش بکار می ره نتیجه ای بر نمی گردونه! چیکار باید بکنم؟

MDP

Well-Known Member
سلام.

خوب من این آموزش رو می خواستم وقتی وبلاگم آماده شد اون تو بزارم.حالا که شما گیری اینجا می زارم.

دوست من MS SQL کلا با Like و فارسی مشکل داره.

منم این مشکل رو داشتم ( با خود فارسی نه ی خالی ) و 3 ماه تمام اینترنت رو جست و جو کردم تا با یه راه حل ابتکاری به جواب رسیدم.

شما اگر کوری زیر رو توی SQL وارد کنید جوابی نمیگیرید :

کد:
Select * From Table Where Column like 'م%'

خوب راه حل اینه :

کد:
[SIZE=2][COLOR=#0000ff][SIZE=2][COLOR=#0000ff]CREATE PROCEDURE [/COLOR][/SIZE][/COLOR][/SIZE][SIZE=2]CreateLikeState
(
@parameter [/SIZE][SIZE=2][COLOR=#0000ff][SIZE=2][COLOR=#0000ff]nvarchar[/COLOR][/SIZE][/COLOR][/SIZE][SIZE=2](1000)
)
[/SIZE][SIZE=2][COLOR=#0000ff][SIZE=2][COLOR=#0000ff]AS
Declare [/COLOR][/SIZE][/COLOR][/SIZE][SIZE=2]@MyTSQL [/SIZE][SIZE=2][COLOR=#0000ff][SIZE=2][COLOR=#0000ff]nvarchar[/COLOR][/SIZE][/COLOR][/SIZE][SIZE=2](1000);
[/SIZE][SIZE=2][COLOR=#0000ff][SIZE=2][COLOR=#0000ff]Set [/COLOR][/SIZE][/COLOR][/SIZE][SIZE=2]@MyTSQL = [/SIZE][SIZE=2][COLOR=#a31515][SIZE=2][COLOR=#a31515]'Select * From Tabel where Column like ''' [/COLOR][/SIZE][/COLOR][/SIZE][SIZE=2]+ @parameter + [/SIZE][SIZE=2][COLOR=#a31515][SIZE=2][COLOR=#a31515]'%'''
[/COLOR][/SIZE][/COLOR][/SIZE][SIZE=2][COLOR=#0000ff][SIZE=2][COLOR=#0000ff]exec [/COLOR][/SIZE][/COLOR][/SIZE][SIZE=2]@MyTSQL
[/SIZE]

m1pfard

Member
مثل هميشه جالب بود ولي يه راهنمايي كن كه از كجا به اين نتيجه رسيدي؟
ابتكاري بود يا وحي و يا .... :d

• Like
Reactions: MDP

MDP

Well-Known Member
ابتکاری بود.

حالا توی وبلاگم که آماده شد سیر تحول برای به نتیجه رسیدنش رو می نویسم.اینجا کارایی نداره.

جدیدترین ارسال ها

بالا