مشکل با پرینتر p50

سلام دوستان
p50 رو 3 ساله دارم خیلی خب چاپ میکرد
اما مدتیه حتی نازل چک هم نمیگیره وقتی مثلا میخوام نازل چک بگیرم اخطار زیر رو که تو عکس می بینید میده هر کاری کردم به نتیجه نرسیدم
ضمنا هیچ کدوم از چراغا روشن و خاموش نمیشه که نشان از اخطار باشه
Untitled-1.jpgممنون از راهنماییتون

X-EAGLE

Member
تا حالا چند تا پرینت باهاش گرفتی ، پرینترها وقتی که هر بار Head Clean انجام میدن یک مقدار جوهر ، با فشار زیاد تر از حد معمول مصرف می کنن تا هم منافض خروج جوهر کارتریج و هم هد پرینتر تمیز یا بهتر بگم باز بشن ، این جوهر های اضافی در حالت معمول همیشه در ته پرینتر ( یک مخزن ) جمع می شن ، پرینتر نیز همیشه آمار انجام این عملیات یعنی تخلیه جوهر در ته پرینتر رو نگه می داره و وقتی که از یک حدی بیشتر بشه شروع به error کردن می ده تا زمانی که پرینتر رو برای سرویس بفرستی به شرکت پشتیبانی تا علاوه بر تمیز کردن مخزن ته پرینتر از جوهر های اضافی ، شمارنده ی اون رو نیز به صورت نرم افزاری ریست کنن ، فکر کنم P50 یکی از مدل های اپسون باشه ، من با پرینتر های اپسون زیاد کارکردم ولی نه با P50 احتمال می دم مشکل از این ناحیه باشه ، بعد از گذشت 3 سال استفاده ، حتما از کارتریج های قابل شارژ هم استفاده می کنی ( این یک کار روتین هستش ) ، پس حتما پرینت های زیادی گرفتی ، من خودم یک اپسون TX410 دارم و بعد از گذشت 2 سال بیش از 6 هزار صفحه پرینت گرفتم و اون شمارنده نزدیک به 70 درصد مسیر خودش رو رفته ، پرینتر شما مختص چاپ عکس هست ، و احتمال می دهم که هر بار Head Clean میزان جوهر بیشتری رو مصرف کرده باشه .
همیشه تو سایت اپسون توضیحی درباره error پرنترها داده می شه ، یکسری به اونجا بزن ( البته هر محصول اپسون برای مناطقی خاصی از جهان تولید می شه و مثلا مدلی که برای استرالیا تولید شده تو اروپای غربی به فروش نمی رسه ( کشور ما یک استثنا هست تو دنیا ) برای همین هم فقط تو سایت اپسون استرالیا مشخصات اون محصول پیدا می شه )
موفق باشی .

تا حالا چند تا پرینت باهاش گرفتی ، پرینترها وقتی که هر بار Head Clean انجام میدن یک مقدار جوهر ، با فشار زیاد تر از حد معمول مصرف می کنن تا هم منافض خروج جوهر کارتریج و هم هد پرینتر تمیز یا بهتر بگم باز بشن ، این جوهر های اضافی در حالت معمول همیشه در ته پرینتر ( یک مخزن ) جمع می شن ، پرینتر نیز همیشه آمار انجام این عملیات یعنی تخلیه جوهر در ته پرینتر رو نگه می داره و وقتی که از یک حدی بیشتر بشه شروع به error کردن می ده تا زمانی که پرینتر رو برای سرویس بفرستی به شرکت پشتیبانی تا علاوه بر تمیز کردن مخزن ته پرینتر از جوهر های اضافی ، شمارنده ی اون رو نیز به صورت نرم افزاری ریست کنن ، فکر کنم P50 یکی از مدل های اپسون باشه ، من با پرینتر های اپسون زیاد کارکردم ولی نه با P50 احتمال می دم مشکل از این ناحیه باشه ، بعد از گذشت 3 سال استفاده ، حتما از کارتریج های قابل شارژ هم استفاده می کنی ( این یک کار روتین هستش ) ، پس حتما پرینت های زیادی گرفتی ، من خودم یک اپسون TX410 دارم و بعد از گذشت 2 سال بیش از 6 هزار صفحه پرینت گرفتم و اون شمارنده نزدیک به 70 درصد مسیر خودش رو رفته ، پرینتر شما مختص چاپ عکس هست ، و احتمال می دهم که هر بار Head Clean میزان جوهر بیشتری رو مصرف کرده باشه .
همیشه تو سایت اپسون توضیحی درباره error پرنترها داده می شه ، یکسری به اونجا بزن ( البته هر محصول اپسون برای مناطقی خاصی از جهان تولید می شه و مثلا مدلی که برای استرالیا تولید شده تو اروپای غربی به فروش نمی رسه ( کشور ما یک استثنا هست تو دنیا ) برای همین هم فقط تو سایت اپسون استرالیا مشخصات اون محصول پیدا می شه )
موفق باشی .
خیلی ممنون از توضیحاتتون
بله p50 اپسون هستش کیفیت کارشم خیلی عالی بوده تا حالا

به نظرتون نمیشه دستی ته پرینتر رو تمیز کرد؟

X-EAGLE

Member
خیلی ممنون از توضیحاتتون
بله p50 اپسون هستش کیفیت کارشم خیلی عالی بوده تا حالا

به نظرتون نمیشه دستی ته پرینتر رو تمیز کرد؟
اگر مشکل این باشه ، با تمیز کردن ته پرینتر چیزی درست نمی شه ، و باید حتما به کمک نرم افزار شمارنده ریست بشه ، نرم افزاره هم پولی هست و در دسترس همه نیست ، ما واسه اینکه جوهر ته پرینتر جمع نشه و اون جاهارو به ... چیز نکشه ، شیلنگ خروجی جوهر رو پیدا می کنیم و با یک تیکه شلینگ اضافی و یک مخزن که می تونه یک شیشه نوشابه باشه ، نمی گزاریم جوهر ها به کف پرینتر راه پیدا کنه ، اگر خواستی پرینترت بفرستی واسه تعمیر پیشنهاد می کنم خودت شخصا(دست پیک موتوری ندش دلش نمی سوزه ممکن تو مسیر هر اتفاقی براش بافته) ببریش مادیران نه جاهای دیگه (سایر تعمیرکارها نه قطعه دارن نه سواد فقط دهنه پرینتر رو آسفالت می کنن کلی هم پول ازت می گیرن )، هزینه ریست کردن اون شمارنده 10 تا 20 هزارتومان هست، یک سرویس هم بده برات انجام بدن ، چند سال دیگر هم برات پرینتر هست .
موفق باشی

عجیبه!!!!!!!!
پرینترو بردم جایی برا سرویس گفت مشکل از سیم رابطه usb هستش
یه رابط نو بهم داد آوردم بازم وصل کردن همون اخطاره داره میده
به نظر شما مشکل از ویروسی بودن سیستم میتونه باشه؟

kish1500

New Member
سلام دوستان
p50 رو 3 ساله دارم خیلی خب چاپ میکرد
اما مدتیه حتی نازل چک هم نمیگیره وقتی مثلا میخوام نازل چک بگیرم اخطار زیر رو که تو عکس می بینید میده هر کاری کردم به نتیجه نرسیدم
ضمنا هیچ کدوم از چراغا روشن و خاموش نمیشه که نشان از اخطار باشه
مشاهده پیوست 97970ممنون از راهنماییتون

این جا گفته پیرنتر تو باید یکبار خاموش و روشن کنی یا اینکه ری استارت بکنی

B N

New Member
سلام من با پرینتر epson p50 میخوام رو cd چاپ کنم ولی هر جور چاپ میکنم عکس جا به جا چاپ میشه تنظیماتشو اگر میدونید بگید لطفا

B N

New Member
سلام من با پرینتر epson p50 میخوام رو cd چاپ کنم ولی هر جور چاپ میکنم عکس جا به جا چاپ میشه تنظیماتشو اگر میدونید بگید لطفا

جدیدترین ارسال ها

بالا