مشکل با پریمیر (لرزش تصویر)

amir101

New Member
سلام به دوستان و اساتید گرامی
از زمانی که کارت گرافیک GeForce 9500 GT ،سی پی یو اینتل و مادربورد Asus گرفتم تصویر اکسپورتی که از پریمیر Proمیگیرم به شدت لرزش داره..
البته موقع ویرایش هم لرزش رو نشون میده. klite codec و xp codec رو هم نصب کردم ولی درست نشد.البته این لرزش فقط مربوط به فیلمهایی میشه که با دوربین Sony sr12 با فرمت MPG گرفتم. پریمیر 6.5 رو هم نصب کردم ولی ایندفعه صدا رو ایمپورت نمیکنه. دوستان اگر کسی آشنا هست ممنون میشم راهنمایی کنه..

animeditor

Active Member
سلام جمیعاً

دوست عزیز خوش اومدی.

برای ساخت یه پروژه جدید توی پریمیر، یکی از Presetهای اون رو به عنوان تنظیمات و مشخصات پروژه انتخاب می کنیم. از اونجایی که پریمیر یه نرم افزار حرفه ایه، تنظیمات پیش فرضش هم برای پروژه های استاندارد تعریف شدن.
وقتی از این تنظیمات استفاده می کنیم و فیلم هایی که وارد پروژه می کنیم حرفه ای نیستن (مثلاً mpeg)، این اختلاف تنظیمات پروژه و فیلم باعث ایجاد لرزش تصویر و افت کیفیت خروجی می شه.

ولی برای رفع مشکل، چندین کار می شه کرد:
1- بهتره واسه کارهای خونگی، از نرم افزارهای خونگی هم استفاده کنید؛ چون نیاز به تنظیمات خاصی ندارن.
2- اگه می خواید با پریمیر کار کنید، تنظیمات پروژه رو با مختصات فیلم خودتون هماهنگ کنید.
3- از فـیلتر Anti Flicker استفاده کنید تا لرزش فیلم به حداقل برسه.

التماس دعا
یا علی

حسین کاشانی

Active Member
گزینه ای در پریمیر وجود داره به نام filicker rimoval
در منوی clip\video options\fielde options
هر کدوم از کلیپ های توی تایم لاینتو انتخاب کن بعد این گزینه رو روش اعمال کن
امیدوارم مشکلت حل شه

sibesabz14

Member
در filicker rimoval راهي وجود داره كه بشه روي يك دسته از پلانها با هم اِعمال كنيم و مجبور نباشيم دونه دونه روي پلانها filicker rimoval انجام بديم ؟

narciso50

Member
البته دوستان جوابهای کاملی دادن منتها مهمتر از همه اینه که شما با چه فرمتی میخواهید خروجی بگیرید.

narciso50

Member
سلام دوست عزیز
البته اینجا اساتید هستند که تو زمینه سخت افزار تخصص دارن و اگر تو همین سایت سرچ کنی در این مورد بحث تخصصی زیاد شده که
قطعا به جواب سوالت میرسی
اما چیزی که مهم هستش اینه که
1 میخوای با چه نرم افزاری کار تدوین انجام بدی
2 چه نوع تدوینی میخوای انجام بدی
3 در چه حدی از لحاظ حرفه ای می خوای تدوین کنی
و....
در ضمن من یه خواهش کوچیک دارم
طبق قانون سایت لطفا فارسی تایپ کنیید
موفق باشید.

narciso50

Member
راستی نازخاتون عزیز
اگر همچین سوالهایی دارید برای اینکه اساتید متوجه سوال شما بشن بهتره که یه تاپیک جدید باز کنی
خوش باشید.

narciso50

Member
این miro که گفتی واقعا یه تحول عظیم ایجاد کرد بعد از par و pvr
اما دیگه چندین ساله که مرده این کارت miro راستی راستی که یادش بخیر
ببخشید یاد جوونیام افتادم.

حسین کاشانی

Active Member
همون طور که دوستان گفتند باید نوع نرم افزار و نوع کار مشخص بشه تا بشه راهنمائی کرد
اگر کار حرفه ای انجام می دهید بدانید که 4 نرم افزار معروف توی این زمینه وجود دارند:
1)final cut pro
2)adobe primier
3)edius
4)avid liquid
برای هر کدوم از این نرم افزارها شرکتهای معروفی کارتی رو تخصیص دادند (مثل matrox و Canopus و ...)
البته توجه داشته باشید که امروزه این که از کارت استفاده کنیم یا نه جای بحث داره

shahrammmmm

New Member
سلام
در مورد لرزش تصویر
به قول دوستان میشه روی تصویر در تایم لاین کلیک راست کرد و گزینه field option را انتخاب کرد و یکی از گزینه های موجود را انتخاب کرد تا لرزش از بین بره.
ولی در مورد اینکه آیا میشه همه تصاویر رو انتخاب کرد و این فیلتر رو اعمال کرد
بله در پریمیر ورژن cs4 میشه این کار رو انجام داد.

mmrahimi66

New Member
با سلام
برای تدوین در پریمیر 2017 به مشکل برخوردم.
عدم تطبیق صوت با فیلم در تایم لاین و خروجی نهایی پریمیر (افزایش سرعت فیلم نسبت به صوت)
فیلم هایی را که در تایم لاین گذاشتم، موقعی که در نرم افزار پلی می کنم و یا حتی رند می گیرم، در برخی از موارد، تصویر و صوت با یکدیگر همخوان نیست و یا اینکه به یکباره سرعت فیلم تند می شود ولی صوت درست اجرا می شود. و دوباره بعد از چندین ثانیه فیلم و صوت یکسان پخش می شوند.
ممنون میشم راهنمایی کنید.
با تشکر

جدیدترین ارسال ها

بالا