مشکل با نوشتن یک فانکشن

maanib

New Member
با درود
دوستان، این فانکشن رو در نظر بگیرید:

کد:
function get_con(){
global $DB;

$DB->query("SELECT * FROM ". $DB->prefix ."con");
if ($DB->num_rows()){
while ( $result = $DB->fetch_array() ){
$this->option[$result["con_name"]] = $result["con_value"];
}
}
$DB->free_result();
جدولش هم به این شکل:
کد:
CREATE TABLE IF NOT EXISTS `ww_con` (
`con_name` varchar(64) NOT NULL,
`con_value` varchar(255) default NULL,
PRIMARY KEY (`con_name`)
) ENGINE=MyISAM DEFAULT CHARSET=latin1;

--
-- Dumping data for table `ww_con`
--

INSERT INTO `ww_con` (`con_name`, `con_value`) VALUES
('desc', 'Description'),
('save', '1'),
('days', '30'),
...etc.
من جدول این فانکشن رو تغییر دادم. به این شکل:
کد:
--
-- Table structure for table `ww_con`
--

CREATE TABLE IF NOT EXISTS `ww_con` (
`id` int(11) NOT NULL auto_increment,
`email` text NOT NULL,
`title` text NOT NULL,
`desc` text NOT NULL,
..etc.

خواستم بپرسم که function get_con رو چطور بنویسم که نتایج رو بر اساس جدول جدید بده و نه بر اساس کد پایین:
کد:
this->option["con_name"]
مشکل هم اینجاست که در بسیاری از صفحات، ارجاع به دستوراتی می شه مثلاً به این شکل:
کد:
this->option["desc"]
this->option["save"]
در حالیکه در جدول جدیدی که تعریف کردم con_name و con_value نداریم. بعبارتِ دیگر، می خوام این شرطِ نام و مقدار رو از جدولِ "کان" بردارم و فانکشنی بنویسم که "همه ی داده ها" رو فراخوانی کنه اما با کمالِ تاسف و شرمساری نمی دونم چطور باید اینکار رو انجام داد. دو سه تا کتاب پی اچ پی هم خوندم اما راهکاری در این مورد نتونستم استخراج کنم.
اگر کسی راهکاری داره، لطفاً برای من بنویسه.

پیشاپیش از توجه و بردباری کلیه اساتید سپاسگزاری می کنم.

BehrouzPc

پــــادشــاه فــلــــش
دوست عزیز در کل این تابع کار زیادی نمی کنه یه سری داده ها که با $result قابل دریافت هستند رو در آرایه که مربوط به یک کلاس می باشد وارد می کند تا در مراحل بعد بتوان آنها را استفاده نمود

شما درون حلقه while که در تابع وجود دارد می توانید اطلاعات خود را توسط $result["id"] ,... دریافت کنید و آنها را به آرایه مذبور اضافه کنید
در تابع مقدار دریافتی اولی را به عنوان key و دومی را به عنوان value قرار می دهد شما می توانید این کار را به صورت دستی انجام دهید و key را خوتان وارد نمایید

در کل شما می توانید در حلقه مذکور به اطلاعات دیتا بیس دسترسی داشته باشید و به جای id در بالا از موارد دیگری که دارید استفاده کنید و مثلا هر مقدار را به یک آرایه بدهید و از آن آرایه استفاده کنید.

مثال (درون حلفه while استفاده شود)

PHP:
$idArray[] =  $result["id"]

maanib

New Member
درست شد

ممنونم آقا بهروز. همون کارهایی که شما گفته بودید رو انجام دادم. از کمک فکری شما و صبر و حوصله ای که برای کمک به من گذاشتی ممنونم.

:rose:

k2-4u

Well-Known Member
ممنونم آقا بهروز. همون کارهایی که شما گفته بودید رو انجام دادم. از کمک فکری شما و صبر و حوصله ای که برای کمک به من گذاشتی ممنونم.
لطفا برای تشکر از دوستان کلید
post_thanks.gif

استفاده کنید

جدیدترین ارسال ها

بالا