مشکل با قلم نوری

OSX

Member
سلام
من یه چند وقتی میشه یه قلم نوری خریدم (bamboo pen & touch) خیلی خوب کار میکنه ولی باهاش یه مشکل بزرگ دارم!
وقتی که یه خطی رو میکشم هر چقدر فشار قلم رو زیاد میکنم تغییری تو ضخامت خط به وجود نمیاد!!
این مشکلو تو فتوشاپ دارم ولی تو art rage این مشکلو ندارم!!
فتوشاپو حذف کردم دوباره نصب کردم ولی بازم فرقی نکرد!!:cry:
لطفا کمکم کنید.:rose:

the_king

مدیرکل انجمن
سلام
من یه چند وقتی میشه یه قلم نوری خریدم (bamboo pen & touch) خیلی خوب کار میکنه ولی باهاش یه مشکل بزرگ دارم!
وقتی که یه خطی رو میکشم هر چقدر فشار قلم رو زیاد میکنم تغییری تو ضخامت خط به وجود نمیاد!!

احتمالا به این دلیله که Brush ای رو انتخاب می کنید که ساده است و هیچ مشخصه ای که با Pen Pressure
کنترل بشه نداره. Brush در فتوشاپ یک ویرایشگر مخصوص با یکسری تنظیمات داره (منوی Window گزینه Brushes)،
بعضی از این تنظیمات رو میشه بجای مشخص کردن یک مقدار ثابت بصورت Dynamic و بر اساس Pen Pressure
تنظیم کنید.

اگه هیچ تنظیم Dynamic ای مثلا Shape Dynamics توی Brush تون نباشه که با Pen Pressure کنترل بشه، شکل اش
به فشار قلم وابستگی نداره و هر چقدر هم که فشار روی قلم زیاد باشه تاثیری نداره.

• Like
Reactions: OSX

OSX

Member
ممنون از راهنماییت ولی من هرچه قدر این مقدارو دستکاری کردم هیچ فرقی نکرد؟!!
خودت یه نگاه بهش بنداز؟!

پیوست ها

• 1.jpg
    1.jpg
    207.5 کیلوبایت · بازدیدها: 17

amir.nemati63

کاربر VIP
سلام. من با فتو شاپ رو نمیدونم.ولی توی زیبراش یه گزینه هست که مشخص میکنه فشار قلم ضخامت براش رو زیاد کنه یا شفافیت خط و یا هیچکدوم رو.
احتمال میدم توی فتو شاپ هم همچین گزینه ای باشه

• Like

MOSTAFA

کاربر فعال
برای من هم این مشکل به وجود میاد ولی وفتی درایور قلم نوری رو نصب میکنم درست میشه...احتمال زیاد از درایوره یه بار درایور تو سی دی رو نصب کن به احتمال زیاد مشکلت برطرف میشه
موفقیتـ

• Like

AliReza Bahrami

مدیر انجمن
سلام
اين مشكل رو من هم داشتم احتمال زياد همونطور كه مصطفي هم اشاره كرد از درايور تبلتتون هست
شما ميتونيد يه آپديت يا با نصب 2باره اين مشكلتون رو حل كنيد :rose:

OSX

Member
من درایور رو دوباره نصب کردم ولی میدونید چی شد؟!!
دیگه وقتی سیستم دوباره بالا میاد قلم نوری رو نمیشناسه مگه اینکه دوباره درایورو نصب کنم!!
هر بار که سیستم رو روشن میکنم دوباره باید درایور رو نصب کنم!!
اگه درست میشد ارزشش رو داشت ولی هنوز هم نمیشه تو فتوشاپ ضخامت قلمو کمو زیاد کرد!!
سایت رسمی بامبو رو هم زیرو رو کردم درایوری برای دانلود نبود!!!
لطفا اگه آخرین درایور رو دارید به منم بدید!

AliReza Bahrami

مدیر انجمن
من خودم اينتوس دارم متاسفانه بامبو رو ندارم
احتمالا ويندوزتون مشكل پيدا كرده
اينجور مواقع به شخصه يه ويندوز نصب ميكنم!! چون به اين شكل مشكلات زيادي براتون پيش مياد و اذيت ميشيد

• Like

hogwarts_hymn

New Member
من تبلت جنیوس دارم
همین مشکل ایشونو دارم.
درایور رو نصب کردم، حتی Paint خود ویندوز با فشار ضخامت براش رو عوض میکنه ولی فتوشاپ CS5 نمی کنه!

تو تنضیمات براش، قلمو میشناسه، ینی گزینه‌ی Pen Pressure فعاله، تنظیم میکنم، دو تا گزینه هم رو نوار بالا هست (کنار تنظیمOpacity) اون دوتا گزینه رو هم یکی واسه شفافیت و یکی واسه سایز براش با فشار هست فعال میکنم، اما بازم کار نمیکنه.

این در حالیه که Microsoft Paint این مشکل رو نداره!!!!
من این فتوشاپو چیکار کنم؟

CDGN4587

New Member
سلام، من قلم نوری XP Pen Deco Pro Small رو اواخر تابستان امسال خریدم کامپیوترم رو اواخر سال 2008 خرید کردم اما جدیدا 2 تا مشکل در حین کار با فتوشاپ برام بوجود اومده

اول : اینکه دکمه های روی قلم یعنی براش، پاک کن و راست کلیک در محیط فتوشاپ سوءیچ می شن ولی عمل نمی کنند حتی در Paint با جدا کردن موس و Restart هم این مشکل رفع نشد

دوم اینکه اون مختصاتی رو که می خواهم طرح بکشم اشاره گر در همون مکان قرار می گیرد اما طرح را با فاصله و در مختصات دیگر می کشد آن هم نامربوط یعنی دایره بکشم یا ... خروجی اش خط صاف می شود

خواهشمندم پاسخگو باشید کارم خیلی گیر است

moghaddam.omid

New Member
سلام
سلام

در صورتی که درایور قلم نوریتان درست نصب شده این روش را امتحان کنید

با اجرای WinKey+R وارد RUN شوید

این دستور را وارد کنید " %appdata%\Adobe "

فولدر مربوط به ورژن فتوشاپ خود را باز کنید

مثلا : Adobe Photoshop 2020

فولدر مربوط به ورژن فتوشاپ که آخر آن settings دارد را باز کنید

مثلا : Adobe Photoshop 2020 Settings

یک فایل متنی جدید با پسوند txt ایجاد کنید

نام آنرا به PSUserConfig.txt تغییر دهید