مشکل با فونت نستعلیق

vivabarca10

New Member
دوستان من وقتی از فونت نستعلیق استفاده می کنم به شکل زیر میشن بعضی کلمات. آخرین ورژن فونت هم دانلود و جایگزین کردم ولی تغییر نکرد( تو نرم افزارهای دیگه مثل word مشکلی ندارم). کسی میدونه مشکل از چیه؟

Capture.JPG

vivabarca10

New Member
عکس که پیوست کردم مگه قابل مشاهده نیست؟ کلماتی مثل حمید، غوغا، رسالت رو یه زاتده بهشون اضافه میکنه

saeid8307

Member
با سلام
منم همین مشکل رو دارم,تو نوشتن کلماتی مثل ( دانشگاه) که تو ورد بی هیچ مشکلی مینویسه ولی تو فتوشاپ شکل حرف (ش) عوض میشه
یه بار هم موقع نوشتن کلمه (نصیر) حرق (ن) رو خیلی بالاتر از (ص) مینوشت ولی وقتی یه الف قبلش میذاشتم درست میشد!!!!!!!
مشکل تو تصویری که گذاشتم دیده میشه
در ضمن وقتی تو ورد تایپ میکنم بعد کپی میکنم تو فتوشاپ بازم همون مشکل هستUntitled-1.jpg

atarodiamir

Active Member
با سلام
منم همین مشکل رو دارم,تو نوشتن کلماتی مثل ( دانشگاه) که تو ورد بی هیچ مشکلی مینویسه ولی تو فتوشاپ شکل حرف (ش) عوض میشه
یه بار هم موقع نوشتن کلمه (نصیر) حرق (ن) رو خیلی بالاتر از (ص) مینوشت ولی وقتی یه الف قبلش میذاشتم درست میشد!!!!!!!
مشکل تو تصویری که گذاشتم دیده میشه
در ضمن وقتی تو ورد تایپ میکنم بعد کپی میکنم تو فتوشاپ بازم همون مشکل هستمشاهده پیوست 104634

سلام.
این قسمتهایی که با رنگ قرمز مشخص شده ببینین درسته یا نه؟
Untitled-2.jpg

ArTaBaZ

Well-Known Member
سلام
اول کلمه alt رو نگه دارین و 255 رو بزنین و بعد شروع کنین کلمه مورد نظر رو بنویسین.
واسه هر کلمه که این مشکل رو داره همین کار رو انجام بدین.
بطور مثال :
(alt+255)+حمید

saeid8307

Member
خیلی ممنون مشکل یه کم حل شد
الان کلمه دانشگاه رو درست مینویسه ولی کلمه(نگاه) رو باز همونجوری مینویسه
واقعا خستم کرده مجبورم به جای نگاه بنویسم تگاه بهد یه نقطشو پاک کنم

Graphessional

Active Member
یه Space قبل از شروع تایپ کردن بزنی مشکل حل می شه معمولاً.
این یکی از باگهای فونت ایران نستعلیق هستش

H.Pirniakan

New Member
سلام،ببخشید،یه مشکل داشتم:تو ورد وقتی که میخوام حروف نستعلیق رو کش بدم اصلا نمیشه قبلا میشد ولی حالا نه،لطفا راهنماییم کنید.

سلام،ببخشید،یه مشکل داشتم:تو ورد وقتی که میخوام حروف نستعلیق رو کش بدم اصلا نمیشه قبلا میشد ولی حالا نه،لطفا راهنماییم کنید.
لطفا آخرین نسخه از فونت رو دانلود کنید و اگر کیبوردتون ساده هست Ctrl J ولی اگه کیبورد استاندارد فارسی رو فعال کردید - Shift (شیفت تیره)هست.

pooya1341

New Member
من هم قبلا راحت کشیدگی نستعلیق رو اجرا میکرد الان نمیکنه با هر دو کیبور امتحان کردم فک کنم مربوط به تنظیمات ویندوز میشه یه کار کشته ما رو راهنمایی کنه لطفا

آیا میتونید رو فونت های دیگه کشش بدید؟
اگه فونت های دیگه مثل تیتر رو میتونید کشش بدید پس کیبورد شما یا تنظیمات ویندوز اشکالی نداره پس یا اشکال از فونت نستعلیق شما هست یا از تنظیمات ورد.

آیا میتونید رو فونت های دیگه کشش بدید؟
اگه فونت های دیگه مثل تیتر رو میتونید کشش بدید پس کیبورد شما یا تنظیمات ویندوز اشکالی نداره پس یا اشکال از فونت نستعلیق شما هست یا از تنظیمات ورد.
من هم قبلا راحت کشیدگی نستعلیق رو اجرا میکرد الان نمیکنه با هر دو کیبور امتحان کردم فک کنم مربوط به تنظیمات ویندوز میشه یه کار کشته ما رو راهنمایی کنه لطفا

GraphX

Member
خیلی ممنون مشکل یه کم حل شد
الان کلمه دانشگاه رو درست مینویسه ولی کلمه(نگاه) رو باز همونجوری مینویسه
واقعا خستم کرده مجبورم به جای نگاه بنویسم تگاه بهد یه نقطشو پاک کنم
منم همین مشکل رو داشتم
دقت کردم وقتی justify هست این مشکل پیش میاد

جدیدترین ارسال ها

بالا