مشکل با سیو نشدن تنظیمات (لطفا کمکم کنید)

mak3798

Member
سلام دوستان
یه مشکل واسم پیش اومده اگه لطف کنید کمکم کنید ممنون میشم
هر تنظیمی رو که توی مکس انجام میدم سیو نمیشه! مثلا اگه شرتکات تعریف کنم هر بار که وارد مکس میشم باید دوباره اون تنظیمات رو انجام بدم
قبلا مکس 2013 اینطوری نبود ویندوز عوض کردم مکس 2013 رو نصب کردم اینطوری بود دوباره ویندوز عوض کردم الان 2014 رو نصب کردم بازم اینطوریه

:mad:
چی کار کنم؟

CG_Master

کاربر متخصص انیمیشن
باید save بشه
مگر اینکه بعد از ایجاد تنظیمات مکس crash کنه و نتونه تنظیماتی رو که ساختین رو save کنه
اگر بعد از تنظیماتتون از منو فایل exit رو بزنید مشکلی پیش نمیاد
موفق باشید

mak3798

Member
نمیشه به هیچ صراطی مستقیم نیست
تنها تنظیمی که سیو میشه اون تنظیمات driver هسش که روی direct تنظیم کردم
حتی اون تنظیما که واسه کیفیت بلوپرینتو اینا هست هم سیو نمیشه
واقعا کسی راهی نمیشناسه؟
مطمئن هستم که مشکل از نصبش نیست

CG_Master

کاربر متخصص انیمیشن
شما یه user جدید برای ویندوزت بساز و از این user جدید مکس رو باز کن و دوباره تنظیمش کن
ببندش دوباره بازش کن
ببین save میشه یا نه

X-EAGLE

Member
ساده ترین راه رو یاد می دم ، گرچه تو دنیای شبکه زیاد جالب نیست ، ولی برای کاربرهای خانگی مشکلی ایجاد نمی کند .
برو به اون شاخه ای که 3ds max رو اونجا نصب کردی ، روی شاخه اصلی 3ds max 2013 یا هر نسخه ی دیگه ای که نصب کردی کلیک راست کن ، و آخرین گزینه یعنی Properties رو انتخاب کن ، تب Security رو انتخاب کن و گزینه ی Edit رو بزن ، در پنجره باز شده گزینه ی Add رو کلیک کن ، تو کادر باز شده Everyone رو تایپ کن و ok رو بزن ، حالا Everyone باید تو لیست کاربرها اضافه شده باشد ، در حالی که همچنان در حالت انتخاب است از قسمت پایین پنجره گزینه Full Control ، رو در قسمتallow تیک بزن و Apply و ok رو تا بسته شدن تمام پنجره ها انجام بده .
از حالا به بعد تمام تنظیمات ذخیره می شود .
موفق باشی

mak3798

Member
آقا یه دنیا ممنون درست شد:rose:
میشه بگید مشکل چی بود
بعد این کاری که کردم مشکل دیگه ای که بوجود نمیاره؟
بازم ممنون

mak3798

Member
سلام دوستان
این مشکل حل شد الان یکی دیگه اومده سراغم!
attachment.php
attachment.php
attachment.php
attachment.php
attachment.php

کاری رو که X-Eagle عزیز گفت انجام دادم مشکلم حل شد ولی از اون به بعد وقتی جسمی رو editavble poly می کنم مکس کرش میکنه!
رفتم یه ویندوز جدید خریدم دوباره نصب کردم دوباره امتحان کردم دوباره نشد!

تو رو خدا یکی به من کمک کنه 3d خونم پایین اومده خماره 3d هستم!

کمــــــــــــــــک

X-EAGLE

Member
آقا یه دنیا ممنون درست شد:rose:
میشه بگید مشکل چی بود
بعد این کاری که کردم مشکل دیگه ای که بوجود نمیاره؟
بازم ممنون

نه دوست عزیز مشکلی به وجود نمی آید
این داستان به تنظیمات پیش فرض ویندوز شما که احتمالا ویندوز 8 هم باشد بر می گردد که به طور پیش فرض به کاربران اجازه تغییرات فایل ها در برخی مسیرهای اصلی ویندوز را نمی دهد ، شاخه Program Files یکی از این مسیر ها است ، با انجام این تغییر شما به ویندوز می گویید که تمامی کاربران اجازه تغییر ، در فایل های این شاخه راداشته باشند.
موفق باشید

mak3798

Member
X-Eagle عزیز ویندوزم 7 هسش 64 بیت
اون مشکل کرش کردن مکس رو نمی دونید به خاطر چیه؟
از وقتی که اون کاریو که شما گفتید انجام دادم مکس هنگ می کنه!

X-EAGLE

Member
بیا دوست عزیز این آدرس اون فولدری در مکس هست که تنظیمات ShortCut ها در اون ذخیره می شود، می تونی فقط سطح دسترسی به اون فولدر رو فقط برای کاربری که وارد سیستم می شه رو تغییر بدی نه تمام فولدرهای مکس رو و تازه اون هم برای همه(Everyone).
وقتی کاره شبکه انجام می دادم، یکی از کاربرها بود که هر روز به ما مراجعه می کرد و می گفت، ببخشید این پسورد من کار نمی کنه و من نمی تونم وارد سیستم بشم، و ما هرروز پسورد اون بنده خدا رو ریست می کردیم، یک روز یکی از بچه ها رفت ببینه چه خبره، طرف انگشتهای بزرگی داشت و وقتی که می خواست مثلا دکمه A رو فشار بده ناخوداگاه دکمه های کناری رو هم فشار می داد.
اون کاری رو که گفته بودم انجام بدید چنینی مشکلی رو به وجود نمی آورد.
:shock:
ولی جای تعجب نداره، از اونجا که من نمی تونم بیام بالا سره سیستم شما، نمی تونم بگم چه خبر هست.

SNAG_Program-0003.jpg

آخرین ویرایش:

X-EAGLE

Member
با پاک کردن فایل
3dsmax.ini
یک بار تنظیمات 3ds Max رو ریست کن
ولی قبلش باید فایل های مخفی ویندوز رو بتونی ببینی

Untitled-1.jpg

آیا ویندوز رو به درستی نصب کردی
درایور کارت گرافیک رو نصب کردی
Direct 3D رو نصب کردی، همینطور بقیه برنامه های پیش نیاز جهت نصب مکس
تری دی مکس رو آپدیت کردی یا سرویس پک ها رو نصب کردی
یک کاربر جدید ایجاد کن و اونجا مکس رو تست بزن
.
کارهای خیلی زیادی هست که بشه انجام داد ولی ...
موفق باشی

پیوست ها

• Untitled-1.jpg
    Untitled-1.jpg
    167.7 کیلوبایت · بازدیدها: 4
آخرین ویرایش:

جدیدترین ارسال ها

بالا