مشکل با سرعت در فتوشاپ 6

nekooee2

Member
سلام
من از وقتی فتوشاپ 6 رو نصب کردم شدیدا با سرعت مشکل دارم تا یکم کار بزرگ میشه (در حد کاغذ آ4 و 300 دی پی آی) خیلی اسلوموشن میشه در حدی اصلا نمیشه کار کرد.
در حال سی پی یو من کر آی 7 هست و 4 گیگ رم دارم که نگاه میکنم 3.6 گیگ حداکثر استفاده میشه و یعنی هنوز رم خالی دارم.
دلیلش به نظر شما چیه؟ عکسی که ضمیمه کردم نگاه کنید با اینکه چند تا برنامه دیگه باز دارم باز هم رم پر نیست ولی فتوشاپ افتضاح کارمیکنه!
ویندوزم هم 64 بیت هست اورژینالم هست

پیوست ها

• Snap9.jpg
    Snap9.jpg
    138.3 کیلوبایت · بازدیدها: 19

skyblu3

Member
رمت کمه فکر کنم..سیستم اصلا مناسب cs6 نیست...خیلی سنگینه ..
با رم 12 هم اذیت میکرد من تست زدم

آخرین ویرایش:

nekooee2

Member
وقتی رم کم نمیاره چرا به خاطر رم هست؟؟ آخه رم که هنوز تموم نشده. اگه با رم 12 اذیت میکرده شما رو مطمئن باشید از رمتون نبوده مگه یک بنر 20 در 20 متر با رزولوشن بالای 300 باهاش باز کنین رم 12 رو بخواد پر کنه

AliReza Bahrami

مدیر انجمن
والا من 8 گیگ رم دارم و cori5 هست و مشکلی ندارم واسه سرعت

اگر تعدا فونتتون زیاد باشه این مشکل هم پیش میاد
الان فونتهاتون به چه شکل هست ؟ چند تا فونت نصب دارید؟

توی محیط فتوشاپ ابزار move رو انتخاب میکنید هم این مشکل هست ؟ یا روی ابزار تکست هستید و این مشکل بوجود میاد ؟

و یک سوال این که فتوشاپ شما اکستند هست ؟ یا نسخه آزمایشی؟

شما توی این تصویر داره میگه 87% رم در حال استفاده هست

شما توی قسمت edit>>perfrences>>performance تیک درایوی که ویندوز نصب هست رو بردارید
و چند تا از درایوهایی که حجم خالی بیشتری داره رو مورد استفاده قرار بدید تا ب کمک رم بره

ببنید بهتر میشه؟

nekooee2

Member
سلام

تعداد فونتهام زیاد نیست کم هست. فقط 20 یا 30 تا فونت فارسی معمولی اضافه شده به رم ها.
نسخه فاینال 64 بیت هست.
وقتی رم 87 درصد پر هست یعنی هنوز رم دارم پس نباید کند بشه! تازه اون که میبینید 87 درصد پر هست به این دلیل هست که چندین نرم افزار دیگه هم بازه. ولی به هر حال هنوز حتی به 90 درصدم نرسیده.
مخصوصا تو جا به جایی و بزرگ و کوچیک کردن شکلها خیلی کند میشه و تیکه تیکه میره. اما وقتی سایز کار کوچیکتر هست و تعداد لایه ها کمتر هستند مشکلی نداره و فکر میکنم یک جای کار میلنگه و نباید از رم باشه.
الآن از ادیت درایو رو عوض میکنم ولی درایو c من 200 گیگابایت هست که حتی 100 گیگ اون هم پر نشده پس فکر نکنم تغییر درایو تاثیری داشته باشه و البته اگر از هارد بخواد استفاده کنه که 100 درصد کند میشه وقتی رم خالیه هنوز چرا از هارد بگیره؟؟

nekooee2

Member
البته فکر کنم اشتباه خوندید تو اون عکس ببینید بالاش نوشته میزان رم در دسترس 518 مگابایت. یعنی هنوز به اندازه یک رم 512 خالی دارم!
اونجایی که گفتید برو پارتیشن رو عوض کن دیدم پایینش نوشته شما چهار گیگ رم دارید ولی با یک دستگیره روی 3.5 گیگ تنظیم شده بود که بیشتر حق استفاده ندارید. اون رو بردم روی 100 درصد و فرق نکرد

و الآن مطمئنم از رم نیست چون برنامه ها رو که بستم و فتوشاپم بستم دوباره باز کردم و فایلم و آوردم دیدم 1.5 گیگ رم خالی دارم ولی باز هم کند هست. پس مطمئنا کاری به رم نداره مشکل از جای دیگه هست. با هر فایلی هم اینجوری نمیشه ولی این که توش لایه زیادتر دارم (نه خیلی) مشکل نشون میده

MahdiPOnline

New Member
احتمالا اشکال از کارت گرافیکیتون داره
فتوشاپ یه برنامه گرافیکیه و به CPU زیاد کار نداره
من با رم 4 گیگ و کارت گرافیک Radeon Graphics HD 6730M 2GB هیچ مشکلی ندارم

nekooee2

Member
البت کارت گرافیک من هم HD 5730 ati هست که من تا حالا تو هیچ بازی نشده کم بیاره با اینکه رزولوشن رو تو اکثر بازی ها تا آخر بالا میبرم. کارت قوی هست نه به قوی کارت شما ولی در اندازه ای نیست برای یک عکس 300 dpi سایز a4 بخواد کم بیاره!

یک چیزهایی رو حدس زدم. من فرمت رو cmyk گذاشته بودم و برای همین حجم عکس چیزی حدود 115 مگابایت شده بود. فکر میکنم هر چی هست به این سیستم رنگ بندی مربوط میشه و ممکنه یک چیزی فعال هست که رنگها رو تجزیه تحلیل میکنه در هر رفرش صفحه و برای همین به مشکل بر میخورم.
البته هنوز دقیق علتش و نفهمیدم اما حدس من اینه مربوط به همین سیستم رنگ و cmyk هست

AliReza Bahrami

مدیر انجمن
البته از کارت هم میشه
من کلا geforce رو بیشتر از ati برای گرافیک قبول دارم
به شخصه چند وقت پیش با همون مشخصات یه کار 3*2 یعنی 6 متر رو با مد cmyk کار کردم نزدیک 1 گیگ بیشتر بود حجم اما به نرمی با همین ورژن فتوشاپ جواب داد

وقتی روی 300 دی پی آی کار میکنید
فقط این کافی نیست که شما بگید رمتون چند درصد خالیه !
باس رم ها قدرت گرافیک حتی نوع هارد اینا همه توی تبادل اطلاعات و پردازش خیلی مهمه
همونطور دوستمون که گفتن سی پی یو خیلی دخیلی نیست
بیشتر رم هست و همون گرافیک
اما
از اون لحاظ گفتم c رو بردار چکش رو که فشار کمتر بیاد روی سیستمتون
و از درایو های دیگتون کمک بگیره
شما اگر کارت گرافیک بهتر دم دست دارید یه تست بزنید !
برنامه های دیگه هم ببندید فقط با ps کار کنید
اگر مشکلی باشه 100% یه مشکل سخت افزاری دارید یه جا!

nekooee2

Member
ممنون از راهنماییتون. البته نمی خوام بحث رو عوض کنم ولی کارت گرافیک ati در زمینه کارهای گرافیکی بالاتر از gforce هست و در اکثر سایتهای معتبر جهانی Ati رو برای کارهی سنگین پیشنهاد کردند. تمام لپ تاپهای جدید که مشخصاتشون غول هست مخصوص بازی و گرافیک گرافیکشون ATI هست. که البته ATI گرونتره
این بحث و بیخیال ادامه ندیم که جاش اینجا نیست. خلاصه من بهترین بازی های روز رو با رزولوشن HD بازی میکنم و مشکلی ندارم.
هارد من هیتاچی ژاپن هست که اورژینال روی خود لپ تاپم بوده و تازه دور بالا هم هست یعنی 7200rpm.
سیستم از این اسمبل شده ها نیست و لپ تاپ asus n61jq هست که پارسال خریدم و جزء گرون ترین لپ تاپها بود و تا مشکل گرافیکی باهاش نداشتم.
از لحاظ سخت افزار غیر از رم به هیچی شک ندارم که رم هم ظاهر قضیه کم نمیاره (یک و نیم گیگ خالی داره!!) پس به اون هم نباید مربوط باشه. اینم بگم با فتوشاپ cs5 اصلا مشکلی نداشتم
باید ویندوز عوض کنم و دوباره نصبش کنم ممکنه درست بشه. شاید نسخه فتوشاپی که دارم خوب نیست.
چون خودم از این نظرها مشکلی ندیدم اینجا مطرح کردم از تجربه دوستان استفاده کنم ببینم کسی این مشکل و داشته یا نه.
99 درصد مشکل نرم افزاری هست و یک پورسه ای فعاله که کار رو کند میکنه باید ببینم چی رو اشتباهی فعال کردم که اینجوری میشه.

انیمیشن سازی خیلی گرافیک قوی می خواد ولی برای گرافیک فتوشاپی گرافیک من خیلی زیادی هم هست!

MahdiPOnline

New Member
البته ناگفته نمونه برای شروع برنامه هر بار حدود یک دقیقه زمان میبره در حالی که ورژن قبلی کمتر از سی چهل ثانیه وقت میبرد
ولی مشکل شما فکر کنم از نسخه برنامه تون باشه
از یه شرکت دیگه بخرین یا از جای دیگه دانلود کنین

nekooee2

Member
من دانلود کرده بودم. آره از جای دیگه باید دانلودش کنم فکر کنم مشکل داره. البته ویندوزم هم شاید مشکل داره شده خیلی وقته عوض نکردم سنگینم هست.

فایله حجمش زیاده مگه نه آپلود میکردم شما هم تست کنید ببینید با اون فایل مشکلی دارید یا نه

AliReza Bahrami

مدیر انجمن
البته نظرتون در مورد ati رو کلا قبول ندارم !
بیشتر گرافیست های سه بعدی هم هم نظر هستند با من بارها بحث شده توی بخش سخت افزار

خوب بگذریم

پس احتمال ویندوزتون هم هست !
یه ویندوز و یک ورژن دیگه از نرم افزار فتوشاپ سی اس 6 رو تست کنید
یه نمونه برای دانلود توی بخش ابزار و یک نسخه توی فروشگاه هست که مطمین هست خواستید تست کنید

موفق باشید

MahdiPOnline

New Member
پیشنهاد میکنم از سایت سافت گذر دانلود کنین
بنا به تبلیغ نباشه ولی نسخه ای که گذاشته ایرادی نداره
سه پارته دو تا 500 مگ یکی هم 120 فکر کنم
این کار های سنگینو بهتر نیست تکه تکه کرد بعد روشون کار کرد بعد از اون با یه نرم افزار بهم چسبوندشون؟

nekooee2

Member
در مورد ati و جیفورس از سایت p30world بعدا یک لینک بهتون میدم حدود 130 صفحه در موردشون بحث شده و آخرم کسی به نتیجه نرسیده هر کسی بنا به عقاید خودش به یک نتیجه گیری رسیده که من نظر شخصیم 100 درصد Ati هست.
البته من پسر عموم دیگه تقریبا نفر اول انیمیشن دو بعدی ایران هست کسایی انیمیشن کار حرفه ای باشن آقای نکویی که از تلویزیون هم کاراشون زیاد پخش میشه میشناسن. کارت گرافیکشون Ati هست... اما دلیل نمیشه بهتر باشه بازم سلیقه ای هست.
بگذریم

در مورد فتوشاپ من از یک سایت معتبر گرفتم و غیر از کرک بقیش اصلا دست نخورده مگه کرک فرق کنه. معمولا سایتهایی که دانلود میکنم ازشون تجربه کردم خوبن. شاید ایراد از ویندوزم هست و خراب شده چون برنامه روش زیاد نصبه.
البته ویندوزم اورژینال هست فقط میتونم ریکاوری کنم نمیتونم از ویندوز دیگه استفاده کنم.

عجب مشکل مسخره ای شده برای من واقعا!!! همه چیز درسته ولی فتوشاپ خرابه!

ببخشید وقت همه دوستان رو گرفتم همه وقت گذاشتند خوندن متنهای طولانیم رو و چیزی که به ذهنشون میرسید گفتند. باز ه از همه ممنون

اگر درست نشد همون فتوشاپ cs5 رو نصب میکنم دوباره

MahdiPOnline

New Member
الکی ریکاوری نکن
همون cs5 نصب کن
فرق زیادی ندارن با هم دیگه یعنی فرق ها در حدی نیستن که کارتو با مشکل مواجه کنن

جدیدترین ارسال ها

بالا