مشکل با رنگ خروچی چاپگر

ehsanba

New Member
سلام دوستان
من پرینتر epson L1800 داذم و برای چاپش با مشکل مواجه هستم
کار من چاپ عکس
با هر مدل تنظیمی ک عکس چاپ میکنم رنگ ای مشکی رو برام قهوه ای خروجی میده
چجوری باید کالیبره کنم سیستمم و پرینتر رو

the_king

مدیرکل انجمن
سلام دوستان
من پرینتر epson L1800 داذم و برای چاپش با مشکل مواجه هستم
کار من چاپ عکس
با هر مدل تنظیمی ک عکس چاپ میکنم رنگ ای مشکی رو برام قهوه ای خروجی میده
چجوری باید کالیبره کنم سیستمم و پرینتر رو
اگه مشکی قهوه ای میشه یعنی بین رنگ های چاپی CMYK (فیروزه ای و ارغوانی و زرد و مشکی) رنگ C فیروزه ای خیلی کمرنگ ئه و به حد کافی در خروجی نیست، مثلا سوراخ هد گرفته شده باشه، جوهرش تموم شده باشه یا خشک شده باشه و ... رنگ مشکی K رو هم قدری بکار می برید چون اگر نمی بردید بجای قهوه ای قرمز میشد. K به تنهایی مشکی ئه که قطعا به میزان حداکثرش بکار نمی برید که خروجی مشکی نشده.
عکس تون یه فایل JPEG ئه یا یه فایل طراحی شده که مود رنگش CMYK هستش؟

ehsanba

New Member
اگه مشکی قهوه ای میشه یعنی بین رنگ های چاپی CMYK (فیروزه ای و ارغوانی و زرد و مشکی) رنگ C فیروزه ای خیلی کمرنگ ئه و به حد کافی در خروجی نیست، مثلا سوراخ هد گرفته شده باشه، جوهرش تموم شده باشه یا خشک شده باشه و ... رنگ مشکی K رو هم قدری بکار می برید چون اگر نمی بردید بجای قهوه ای قرمز میشد. K به تنهایی مشکی ئه که قطعا به میزان حداکثرش بکار نمی برید که خروجی مشکی نشده.
عکس تون یه فایل JPEG ئه یا یه فایل طراحی شده که مود رنگش CMYK هستش؟
ممنون از توضیحاتتون
من پرینتر و تازه تهیه کردم
فک نکنم مشکل هد داشته باشه
فایل م jpeg
نمیدونم چی کار کنم !

the_king

مدیرکل انجمن
ممنون از توضیحاتتون
من پرینتر و تازه تهیه کردم
فک نکنم مشکل هد داشته باشه
فایل م jpeg
نمیدونم چی کار کنم !
چون فایلتون JPEG ئه و رنگهاش RGB ئه خودتون مستقیما دخالتی تو انتخاب نحوه ترکیب رنگ مشکی ندارید و تنها راه همون تنظیم پروفایل رنگ نرم افزاری که چاپ می کنه و تنظیم پروفایل درایور چاپگر ئه.
برای چاپ عکس با Photo Viewer خود ویندوز اینکار رو انجام می دهید یا اول با نرم افزاری مثل فتوشاپ بازش می کنید و داخل اون پرینت می گیرید؟

جدیدترین ارسال ها

بالا