مشکل با خواندن از بانک اطلاعاتی

mehrnet

Member
مطالب بانک اطلاعاتی در زمان فراخوانی به صورت (؟؟ ؟؟؟؟ ؟؟؟)
می آیند
لطفا راهنمایی کنید

Salman_MP

Member
باید مطمئن باشی که ورودی به دیتابیست حتماً Unicode هست و encoding نشون دادنت هم همونطور (utf-8).

آخرین ویرایش:

کاظم

New Member
سوال

Salman_MP گفت:
باید مطمئن باشی که ورودی به دیتابیست حتماً Unicode هست و encoding نشون دادنت هم همونطور (utf-8).

سلام :
دوست عزیز شما گفتید مطمئن بشیم که با قالب یونیکد وارد دیتابیس بشن. ها اییییییکه گفتی یعنی چه ؟:wink:
منتظرم ها...
ممنون.

کاظم

New Member
مشکل

راستی من یه مشکل مشابه دارم .
ببینید من وقتی داده هام رو تو بانک میریزم ، وقتی داخل phpMy admin اون جدولم رو مرور میکنم همون اطلاعاتی رو که به صورت فارسی وارد کرده بودم حالا به صورت علائم نا مفهوم نشان داده میشود.
البته موقع استخراج ار دیتابیس مشکلی ندارم و درست فارسی هستند. فقط تو phpMy admin اینطوریه . میشه کاری کرد که اونجام درست نشون بده. در ضمن من خاصیت Collation مربوط به فیلد هام رو به utf8_persian_ci
تغیر دادم که راستش نمیدونم برای چی هستش...
اگه لطف کنید و جواب بدی
د ممنون میشم.:D

Salman_MP

Member
هر کاراکتری یه کدی داره که تو اسکی(ASCII) مثلاً 8 بیتی هست. بعدش اومدن تعداد بیتها رو به ازای هر کاراکتر زیاد کردن تا همه ی زبونها توی یک فونت ساپورت شن !
حالا utf-8 یکی از اون مدلهاست. وقتی داری ورودی رو به دیتابیس میدی باید مطمئن باشی که برنامه ای که داره این کار رو میکنه اطلاعات رو با utf-8 میفرسته. پس مسلماً وقتی هم که میخوای ببینی باید با همون encoding (یعنی کد کردن) بخونیشون. مثلا در مورد html یه تگ این مدلی باید تو قسمت head صفحت باشه.
کد:
<meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=utf-8" />

جدیدترین ارسال ها

بالا