مشکل با حذف ایکن های دسکتاپ

soofi

Member
سلام
من طی حدود دوماه دوبار ویندوز تعویض کردم بعد از نصب ویندوز حدود دوهفته تا 20روز میگذره کلا آیکنهای دسکتاپم پاک میشه
ویندوز میاد بالا فقط بکگروند دارم بدون آیکنها وموس هم کلیکهاش(راست وچپ) غیر فعال میشه مسیر های متعددی هم رفتم نتونستم آیکنها را بازیابی کنم.
تازه ویندوز تعویض کردم دوستان راهنمایی کنند که باید چکار کنم تا دیگه این مشکل پیش نیاد؟
اصلا دلیلش چیه؟
ویندوزم xp sp3 هستش.ممنونم

the_king

مدیرکل انجمن
سلام
من طی حدود دوماه دوبار ویندوز تعویض کردم بعد از نصب ویندوز حدود دوهفته تا 20روز میگذره کلا آیکنهای دسکتاپم پاک میشه
ویندوز میاد بالا فقط بکگروند دارم بدون آیکنها وموس هم کلیکهاش(راست وچپ) غیر فعال میشه مسیر های متعددی هم رفتم نتونستم آیکنها را بازیابی کنم.
تازه ویندوز تعویض کردم دوستان راهنمایی کنند که باید چکار کنم تا دیگه این مشکل پیش نیاد؟
اصلا دلیلش چیه؟
ویندوزم xp sp3 هستش.ممنونم

اگه یک ویروس کش جدید و به روز نصب کنید و کل دیسک رو باهاش اسکن کنید احتمالا ویروس های زیادی پیدا می کنه.

soofi

Member
اگه یک ویروس کش جدید و به روز نصب کنید و کل دیسک رو باهاش اسکن کنید احتمالا ویروس های زیادی پیدا می کنه.

آره سیستم را کامل اسکن کردم وبقول شما ویروسهای زیادی هم حذف شد ولی سوال الانم اینه که بایدچکارکنم تا دیگه این مشکل پیش نیاد
تو نت که سرچ کردم گفتند بایدویندوز تنظیم بشه درعیر اینصورت تا60روز بعدش ایکن ها حذف میشه ولی اشاره ای به مورد تنظیمات نشده میخوام بدونم این مطلب صحیح است یانه؟اگر صحیح است ازکجا بایدتنظیم کنم؟

the_king

مدیرکل انجمن
آره سیستم را کامل اسکن کردم وبقول شما ویروسهای زیادی هم حذف شد ولی سوال الانم اینه که بایدچکارکنم تا دیگه این مشکل پیش نیاد
تو نت که سرچ کردم گفتند بایدویندوز تنظیم بشه درعیر اینصورت تا60روز بعدش ایکن ها حذف میشه ولی اشاره ای به مورد تنظیمات نشده میخوام بدونم این مطلب صحیح است یانه؟اگر صحیح است ازکجا بایدتنظیم کنم؟

مشکل شما ویروس بوده، ربطی به اون قضیه 60 روزه نداره. بعد از 60 روز راست کلیک و چپ کلیک از کار نمی افته. فوق اش یک پیغام پیشنهاد
برای پاک کردن چند آیکون روی Desktop نشون داده میشه که می توانید رد کنید.

ویندوز تون یک قابلیت خودکار Automatic Desktop Cleanup داره که بررسی می کنه که از کدوم آیکون های روی Desktop استفاده می کنید و کدوم هاشون
بلااستفاده اند. در دوره های 60 روزه، بهتون پیشنهاد می کنه که فرضا فلان و بهمان آیکون رو بکار نبرده اید و بهتره که پاک شون کنید. این یک روال بی خطره،
اولا پیشنهاد می کنه و بدون اجازه شما چیزی رو پاک نمی کنه، ثانیا آیکون ها داخل سطل آشغال قرار می گیره و ثالثا همه آیکون ها رو پاک نمی کنه،
صرفا اونهایی که شما بکار نمی برید و بی خودی فضای Desktop رو اشغال کرده اند برای حذف شدن پیشنهاد می کنه.

روی صفحه Desktop راست کلیک کنید، گزینه Properties رو انتخاب کنید. زبانه Desktop رو فعال کنید. روی دکمه ...Customize Desktop کلیک نمایید.
گزینه Run Desktop Cleanup Wizard every 60 days اونجا هست که لابد می خواهید تیک اش رو بردارید.

جدیدترین ارسال ها

بالا