مشکل با جابجایی در viewport های مختلف

sumy

New Member
من وقتی صفحه viewport رو بزرگ می کنم و با استفاده از کلیدهای l,p,f,t بین نماهای مختلف حرکت می کنم همون نما رو تبدیل به نمایی می کنه که من میخوام در واقع بینشون حرکت نمیکنه وقتی توی نمای front هستم و p رو میزنم نمای پرسپکتیو رو هم به صورت وایرفریم نشون میده و برعکس .
ممنون میشم راهنمایی کنید:rose:

arminAnim

کاربر متخصص
bagg جان من فهمیدم چی میگه این دوستمون الان میگم ... ;)

دوست عزیز این کار رو بکن حل میشه ... اول مکست رو ببر تو حالتی که هر 4 viewport رو ببینی، حالا هر ویو رو هر طور که می خوای تنظیم کن، حالا وقتی به حالت تک ویوپرت بری با تغییر هر ویو قبلی از بین نمی ره و حالت آخر خودش می مونه، به این شرط که از ویوپرت جدیدی استفاده نکنی، یعنی چی؟ یعنی اگر ویوپرت های شما اینها باشه : top ,front,left ,prespective ، و یک ویو ی جدید مثلا right رو فعال کنی، آخرین ویو پرتت رو از دست می دی و همین باعث میشه که تمام ویو هات بعد چند بار عوض کردن دوباره به هم بریزه.

AM3d

Active Member
با Shift+Z هم میشه تغییر حالت ویپورت را تا چند مرحله به عقب برگردوند . Undo ویپورت میشه .

*farshid*

کاربر VIP
من وقتی صفحه viewport رو بزرگ می کنم و با استفاده از کلیدهای l,p,f,t بین نماهای مختلف حرکت می کنم همون نما رو تبدیل به نمایی می کنه که من میخوام در واقع بینشون حرکت نمیکنه وقتی توی نمای front هستم و p رو میزنم نمای پرسپکتیو رو هم به صورت وایرفریم نشون میده و برعکس .
ممنون میشم راهنمایی کنید:rose:
سیستم ویوپورت مکس همینه ... 4 تا ویوپورت داریم که مستقل از همدیگه کار میکنن... اینم مثل بقیه چیزها! یه حکمتی واسه خودش داره . وقتی 4 تا ویو مستقل دارین دستتون برای کار کردن بازتره ... مثلا میتونین 2 تا ویو پرسپکتیو داشته باشین ... یکیش وایر دیگری معمولی ... و این تتها در وضعیت موجود امکانپذیره نه اون وضعی که شما مد نظرتونه

خیلی سخته f3 رو بزنین؟:wink:

bagg

New Member
Sumy جان ببین هر ویپورت مشخصان خودش رو حفظ می کنه به خاطر همین دیفالت مکس 4 تا ویوپورت گذاشتن که شما دید کاملی نسبت به جسم داشته باشین به نظرم مشکل زیاد حاد نیس تازه سختاش مونده یادش به خیر مکس 9 چه پوستی از می میکند کار با ویپورتاش سخت بود

sumy

New Member
مکسم 2011

منم میدونم میشه با f3 , f4 حالتش رو تغییر بدم ولی من می خوام بدونم راهی وجود نداره.چون هربار که بخوام به پرسپکتیو برم و یا از اون به سه نمای دیگه برم باید از f3 استفاده کنم.
برای مشخص کردن موضوع دوتا عکس گذاشتم .
اولی که چهار view رو داریم که سه تاش وایر فریم هست.
حالا وقتی به تک نمای پرسپکتیو میرم و بعد از کلید f برای رفتن به نمای front استفاده می کنم دیگه به صورت وایر فریم نمایش داده نمیشه .توی مکس 9 اینجوری نبوده فیلمهای آموزشی که ازش دیدم به راحتی بین نماها این کار رو انجام میدن .خودم از مکس 2010 شروع کردم .باز این مشکل رو داشتم.

پیوست ها

• 1.png
    1.png
    95.7 کیلوبایت · بازدیدها: 3
  • 2.png
    2.png
    49.3 کیلوبایت · بازدیدها: 4

amir.nemati63

کاربر VIP
من با max 2010 کار نکردم. مستقیما" از 2008 پریدم به 2011
ولی این مشکلی که دوستمون میگن در 2011 موجود هست و واقعا" اذیت میکنه. علی الخصوص اوایل کار با 2011

مخصوصا بعد از اینکه با کلید های p و L و F و T بین ویو پورتها خوب جابجا بشین و بخواین چهار نما رو با هم ببینین، اونوقت میفهمین که همه ی نما ها جا بجا شدن.
به نظر من مشکل کوچیکی نیست البته میشه از روی ناچاری باهاش کنار اومد
بهر حال من هرچی گشتم راه حلی برای این مشکل پیدا نکردم.
اگر کسی راه حلی داره یا بعدا" پیدا کرد توی این تاپیک بذاره .

arminAnim

کاربر متخصص
راه حلشو پیدا کردم
این اسکریپت رو اجرا کنید
http://www.frogsinspace.at/?download=PowerSwitcher%20(latest%20version)
بعد از مسیر زیر
Costumize user interface...> keyboard (tab) > category : Spacefrog Tools
در این قسمت میانبر های Top,front left perspective دیفالت مکس رو باید تغییر بدید به ترتیب کلید های زیر رو به این مسیر ها اعمال کنید
VPSwitcher : To Top View : T
VPSwitcher : To Perspective View : P
VPSwitcher : To Left View : L
VPSwitcher : To Front View : F

برای من خیلی خوب کار می کنه

اول به جون کسی که این اسکریپت رو نوشته دعا کنید، بعد اگر خواستید به جون منم دعا کنید :)

آخرین ویرایش:

abbasi_0912

Active Member
ممنون دوستان
این اسکریپت رو چک میکنم ببینم چی میشه
همیشه این باگ ویوپورت مکس برای من دردسر بزرگی بوده
وقتی چیزی رو تغییر میدادم و میخواستم سویچ کنم به ویو پورت قبلی درد سر داشتم ویوپورت می ریخت بهم و باید از اول مثلا میرفتم به همون دید پرسپکتیو قبلی

دعا هم میکنیم خدا خیرتون بده
موفق باشید :rose:

I-like-DDD

Well-Known Member
راه حلشو پیدا کردم
این اسکریپت رو اجرا کنید
http://www.frogsinspace.at/?download=powerswitcher%20(latest%20version)
بعد از مسیر زیر
costumize user interface...> keyboard (tab) > category : Spacefrog tools
در این قسمت میانبر های top,front left perspective دیفالت مکس رو باید تغییر بدید به ترتیب کلید های زیر رو به این مسیر ها اعمال کنید
vpswitcher : To top view : T
vpswitcher : To perspective view : P
vpswitcher : To left view : L
vpswitcher : To front view : F

برای من خیلی خوب کار می کنه

اول به جون کسی که این اسکریپت رو نوشته دعا کنید، بعد اگر خواستید به جون منم دعا کنید :)
برای من هم کار کرد مرسی :)
مکس 2012

majid1605

Active Member
نتونستم فقط دکمه تشکر رو بزنم خیلی وقته این موضوع اذیتم می کرد
ایول
خدا هرچی می خوای بهت بده اینم دعا:rose:

Yar.kh

Member
من مشکلم حل شد اما هر بار که مکس رو می بندم و باز می کنم دوباره باید اسکریپت رو اجرا کنم.
با این پیغام خطا مواجه میشم:
Unknown property: "enableBouncyTrigger" in undefined

arminAnim

کاربر متخصص
اسکریپت رو کپی کنید در پوشه ی : 3ds Max 2011> Scripts > startup
شاید درست شد

جدیدترین ارسال ها

بالا