مشکل باز نشدن درب سی دی رایتر

triangle

New Member
سلام

من در سی دی رایترم باز نمیشه و باید یک مشت ناقابل نثارش کنم تا باز بشه اگه کسی میدونه مشکل از کجاست یه لطفی بکنه و به من هم بگه :)

Shouli

Active Member
یه سیم فلزی دارن مخصوص اینکاره , یه سوراخ خیلی زیر بیرون سی دی رام و رایتر هست که این سیمو تاب بدی توش درست میشه ... :)
اگه درست نشد طلاقش بده !!!

irlogo

Active Member
ممکنه با خاک گیری و یا حتی کمی اپتیمایز درست بشه
ولی اگه نشد همون بهتره سه طلاقش کنی :d

reezza

Member
[SHOULI];612948 گفت:
یه سیم فلزی دارن مخصوص اینکاره , یه سوراخ خیلی زیر بیرون سی دی رام و رایتر هست که این سیمو تاب بدی توش درست میشه ... :)
اگه درست نشد طلاقش بده !!!

اقا این سیم فلزی رو جایی هم می فروشن

the_king

مدیرکل انجمن
نه فدات شم، اون سوراخ کاربردش برای مواقعی است که :
Cd توی درایو گیر کرده.
Cd شکسته و در درایو باز نمی شه.
برق رفته و Cd توش گیر کرده.
می خواهید پنل جلوی درایو را با یک رنگ دیگه تعویض کنید.
می خواهید درایو را سرویس نمایید.

وگرنه نباید واسه هر بار استفاده از درایو از این سوراخ استفاده کنید.
مشکل درایو شما ساده است، به احتمال زیاد تسمه داخل آن شل شده و موتور آزاد می چرخه.
باید آن تسمه لاستیکی را تعویض کنید، به همین سادگی.

1603

New Member
آفرين به the-king من ميخواستم بگم كه از تسمشه اما وقتي اومدم آخر ديدم كه شما بهش اشاره كردين . اگه تسمشو عوض كنين مثل روز اول كار ميكنه.همين در ضمن من تعمير كار كامپيوترم .اگه كسي مشكلي داشت خوشحال ميشم كمكش كنم.اينم اميل [email protected]

egcom

Member
آره بهتره ببري يه جا تعميرش كنن چون اون سوراخ همونطور كه اشاره شد مال مواقع خيلي ضروريه من خودم وضعيت شما رو داشتم و سعي كردم كارم رو با اون سوراخه راه بندازم اما بعد از يك ماه ديگه ديگه با سوزن و ميخ و هيچي باز نميشه و اوضاع رو بدتر ميكنه.

mjmasomi

New Member
محمد جواد معصومي

بعضي مواقع از تسمشه اما من چند تا سي دي رام که اين مشکلو داشت امتحان کردم ولي درست نشد و طي تحقيقات فهميدم که موتورش ضعيف شده يعني در مواقعي که اهن رباي داخل سي دي رام ميخاد اون کفي سي دي رامو بکشه بالا در حقيقت ميکشه بالا اما ديگه موتور زورش نميرسه که خودشو از آهن ربا رها کنه و بياد بيرون در نتيجه دوباره بر ميگرده سر جاش به همين خاطر يه صداي تقي هم ميکنه اگه دقت کرده باشين براي رفع اين مشکل فعلا هميشه بايد يه سي دي داخل باشه اگه يه سي دي توش باشه ديگه گير نميکنه و راحت مياد بيرون ميتوني يه سي دي خام داشته باشي هميشه وقتي کارش نداري بزاري داخلش يه خوبي ديگه اين کار اينه که لنزت ديگه کثيف نميشه يا کمتر کثيف ميشه

آخرین ویرایش:

mahsun_p2000

New Member
با سلام خدمت دوستان من يه dvd combo دارم cd داخلش ميذارم درش باز ميشه ولي بدون سي دي با همون سوزن درش رو باز مي كنم آيا بازم مشكلش تسمه است يا ممكنه مشكل ديگه ايي داشته باشه؟

saeedasg

Member
سلام دوست عزیز
بطور کلی مشکل از سه قسمته : 1- تسمه 2- لنز و موتور 3- قسمت متحرک جلویی
ولی تسمه رو عوض کن در 80 درصد مواقع درست میشه

جدیدترین ارسال ها

بالا