مشکل از بین بردن لبه های تیز

mmdmmd

New Member
سلام
چطور میشه تو یه تصویر آرم و لوگو کوچک که میخواهیم با کیفیت و دقت بالا از اون استفاده کنیم لبه های تیز حاشیه اون را از بین ببریم؟

راستش یه آرم یه شرکتیه که من فایل اصلی که طراحشون طراحی کرده رو ندارم ، اما از روی آن با دقت بالا اسکن گرفتم ولی مشکل اینه که وقتی تو کار که رزولوشنش بالاس از آن میخام استفاده کنم لبه هاش تیز و برنده به نظر میرسه !! برای از بین بردن لبه های تیز آن راه حلی وجود داره ؟
آیا مثلا میشه این آرم و لوگو را به صورت وکتوری در آورد تا در هر کاری و با هر دقتی بدون مشکل از آن بشه استفاده کرد؟

ممنون میشم راهنمایی کنید...

amir_eng

Member
لااقل لوگو رو قرار می دادید تا بشه روش نظر داد

لوگو رنگیه،شکلش چجوریه؟

ایجاد لبه های تیز بعلت اینه که فتوشاپ بصورت پیکسلی است و هر درصدی که بزرگ شه اون پیکسل رنگ هم بزرگ میشه و درون هر پیکسل یک رنگ فقط جا میشه

اگه میخواید وکتوریش کنید باید اون رو با نرم افزار هایی مثل کورل و ایلوسترتور طراحی کنید تا با بزرگو کوچیک کردن هیچ تغییری نکنه

mmdmmd

New Member
تبدیل اسکن به وکتور

راستش میخوام بدونم به طور کلی یه طرح رو چطور میشه به وکتور تبدیل کرد؟

مثلا شما آرم تویوتا را در نظر بگیرید که ما از روی کاغذ از روش اسکن گرفتیم و حالا میخواهیم اونو به وکتور تبدیل کنیم .
اما لبه های آن که باید کاملا گرد باشد(مثلا آرم تویوتا) خیلی تیز تیز میشود .
آیا باید در نرم افزاری مثل کورل آن را از اول خودمان رسم کنیم یا راه حل دیگری وجود دارد؟
با تشکر

amir_eng

Member
فکر کنم بهترین راهش اینه که ببری عکستو توی کورل و با پن تولز از روش بکشی و بعدا برای استفاده راحت میشی

یا از فیلتری که دوستمون گفتن استفاده کنی تا لبه ها از بین بره

amir_eng

Member
این هم یک لوگو در دو نرم افزار و ایجاد وکتور توسط کورل و با پن تولز

حالا اینم بگم در فتوشاپ هم shape ها خاصیت وکتوری دارند

پیوست ها

• corel.png
    corel.png
    40.3 کیلوبایت · بازدیدها: 9
  • photoshop.jpg
    photoshop.jpg
    37.3 کیلوبایت · بازدیدها: 7