مشکل ارور صفحه آبی

amin.net

Member
با سلام
من یک کامپیوتر دارم با مشخصات ذیل
mb : asus p5q delux
cpu : intel q9550 12m chach
ram: corsair dominator 4gb 2*2 b1066
power : green 885b
vga : ati 4890
مشکل این است که هر چند وقت یکبار دچار ارور صفحه آبی می شوم قطعاتم را تست می کنم می بینم که از ram است تا به حال رم ها رو دو بار فرستادم گارانتی تعویض شده همین که دوباره شروع بکار می کنم و یکی دو هفته از کارم می گذره دوباره ارور صفحه آبی به سراغم می آید.
حال می خواستم اگر ممکن است مرا راهنمایی فرمایید که چه کنم؟
در ضمن :
-من سی پی یو کامپیوتر را تا 4000 اورکلاک نمودم ولی تنظیمات مربوط به اورکلاک رم را به حالت auto گذاشتم یعنی اصلا آنها را دستکاری نکردم. آیا ممکن است این مشکلات برای همین بوده باشه یا ربطی نداشته ؟
-من برای خنک کردن cpu از coolermaster v8 استفاده می کنم ولی برای ram فنی نبستم .
- یه مشکل عجیب دیگه اینه که قبل از اینکه سیستم ارور صفحه آبی بخاد بده من دستم رو روی رم ها گذاشتم رم ها بسیار داغ بودند . به نظر شما این مال چی بوده ؟
با تشکر فراوان

maysam.m

Well-Known Member
احتمالا مشکل از گرافیک سیستمته! من مشکل مشابه تو رو داشتم گرافیک رو تعویض کردم مشکل حل شد.
البته میتونه مشکل از جاهای دیگر هم باشد. بهتره بری یه مغازه کامپیوتری و بدی تمام قطعات سیستمت را چک کنه. این جوری خیالت راحت میشه.

amin.net

Member
با سلام و تشکر
مشکل گرافیک نیست. چون قبل از اینکه این گرافیک رو بخرم یک کارت 9600 gt داشتم ولی وضع همین جوری بود.

S_A_P

New Member
سلام.
ببين اگه دستتو روي هيت سينك مادربرد بزاري اون هم خيلي داغ مي كنه (منظورم همون كه گرماي مادربرد مي گيره و به رنگ طلايي).
يه آي سي مخصوص اون هستش كه مطمئنا خراب شده با تعويض اين آي سي مشكل صفحه آبي رو هم حل مي كني.
براي اينكه باز هم يقين پيدا بكني مادربرد رو به يك كيلينيك ببر تا چكاپ كامل كنن.
ولي مطمئن باش از هيت سينك مادربرد.

amin.net

Member
با سلام و تشکر
مشکل مادربرد نیست. چون با رم های دیگه مثل apaser بخوبی کار می کنه و اصلا ارور صفحه آبی نمیده . مشکل اینجاست که من می خام با رم corsair کار کنه

irlogo

Active Member
کابل ها رو تست کنین؛ رم ها را در بیاورید، جای رم ها را به دقت تمیز کرده و طبق دستورات دفترچه مادربورد ( دوال چنل یا سینگ یا ... ) نصب کنید

سیستمرا روشن کنید، وارز ستاپ مادربورد شوید، سیموس دیفالت کنید، سیو کرده و خارج شوید

اگر باز چنین مشکلی داشتید از لینک زیر بایوس مادر بورد را آپگرید کنید:
http://asus.com/product.aspx?P_ID=esOE5RDJVEmQI86w

p30tip

Member
آقا من از hp پرسیدم، چون فن گرافیک من هم مشکل داره و سریع داغ می کنه کارت گرافیکم گفتن یکی از مشکلاتی که داغ کردن یه قطعه به وجود می آره همین صفحه آبی هست که اررور می ده.

جدیدترین ارسال ها

بالا