[سوال] مشکل ارور صفحه آبی در لپتاپ msi

hamedblack

New Member
با سلام به همه دوستای خوبم.

من یه لپتاپ MSI مدل GE620 دارم با این مشخصات:

CPU: intel corei7 2630QM
VGA: NVIDIA Geforce GT540M/1GB DDR3
RAM: DDR3 8GB
HDD: 750GB WESTERN DIGITAL
ویندوزم هم 7 ultimate هست.

یه مدتی هست که بیشتر وقتا که لپتاپو روشن میکنم یکم که کار میکنم(بعضی وقتا چند بار در عرض یکساعت بعضی وقتا هم چند ساعت میگذره که اتفاق میفته) یه ارور صفحه آبی میاد و خط آخرش مینویسه:

Dumping Physical memory to disk
و یه عدد از 0 تا 100 پر میشه و بعدش سیستم همینطوری باقی میمونه که خودم باید ریستارت کنم.

عکس ارور هم این هست:
11072012001.jpg
نکته مهم اینکه: خط دوم ارور که نوشته MEMORY_MANAGEMENT بعضی وقتا همین ارور میاد اما خط دومش نوشته DRIVER_POWER_FAILUR

از دوستای عزیز خواهش میکنم لطفا کمکم کنن من نمیدونم باید چیکار کنم.
مرسی.

*farshid*

کاربر VIP
من هم مشابه همین مشکل رو داشتم ...
به احتمال زیاد مشکل از هیستینگ سیستمتونه

the_king

مدیرکل انجمن
ممکنه ایراد از درایور ها هم باشه، برای اینکه مطمئن بشوید ویندوز تون رو عوض کنید، اگه مشکل رفع بشه ایراد از ویندوز و درایور هاش بوده
ولی در غیر اینصورت باید ببریدش نمایندگی برای عیب یابی سخت افزاری و تعویض یا تعمیر.

nima_dsnr

کاربر VIP
این ارور بی پدر ترین اروری هست که تو عمرم دیدم
یک سال برای من شاید ماهی یکبار این ارور میومد ولی نمیدونستم مال چیه که درستش کنم
هروقت تو اینترنت میگشتم و تو فرومها مطرح میکردم همه فقط میگفتن واااای چه ارور خطرناکی ولی راه حلی ارائه نمیدادن.
تا اینکه زهرش رو ریخت و حالا تا روشن میکنم این ارور میاد و ریستارت میشه و میگه Operation system not found
هیچ جوری هارد رو نمیشناسه و نمیشه ویندوز بریزم.
تا اینکه فهمیدم ایراد از مادربورده و به فکر خرید یک لپ تاپ جدیدم.
بهتره تا داغون تر نشده این مشکل رو با نمایندگی مطرح کنی.

hamedblack

New Member
farshid جان ممنون از پاسخت.
شما چطوری مشکلتو حل کردی؟
هیستینگ سیستم چی هست؟

hamedblack

New Member
hostgig عزیز ممنون از پاسختون.
بعضیا میگن مشکل از ویندوزه بعضیا میگن از درایورهاست بعضیا میگن بایوس باید آپدیت بشه بعضیا میگن رم شما هم که میگی هارد.
به نظرتون من چیکار کنم؟

hamedblack

New Member
این ارور بی پدر ترین اروری هست که تو عمرم دیدم
یک سال برای من شاید ماهی یکبار این ارور میومد ولی نمیدونستم مال چیه که درستش کنم
هروقت تو اینترنت میگشتم و تو فرومها مطرح میکردم همه فقط میگفتن واااای چه ارور خطرناکی ولی راه حلی ارائه نمیدادن.
تا اینکه زهرش رو ریخت و حالا تا روشن میکنم این ارور میاد و ریستارت میشه و میگه Operation system not found
هیچ جوری هارد رو نمیشناسه و نمیشه ویندوز بریزم.
تا اینکه فهمیدم ایراد از مادربورده و به فکر خرید یک لپ تاپ جدیدم.
بهتره تا داغون تر نشده این مشکل رو با نمایندگی مطرح کنی.

nima_dsnr ممنون از پاسختون.
بعضیا میگن مشکل از ویندوزه بعضیا میگن از درایورهاست بعضیا میگن بایوس باید آپدیت بشه بعضیا میگن از رمه بعضیا هم میگن هارد.
نمایندگیای ایران رو که دیدی کار راه بنداز نیستن فکر کنم بگه این مشکل جزء موارد گارانتی نمیشه البته نمایندگی MSI شرکت ماتریکس هست که نمیدونم کارشون چطوره.
یعنی بنظرتون ببرم بدم لپتاپو باز کنن؟ اینقدر این مشکل جدیه؟ حتما مشکل سخت افزاریه؟

hamedblack

New Member
کسی کمک نمیکنه؟؟
این مشکل خیلیاست خیلیا دنبال راه حلش میگردن...
ما خودمون 2 نفریم که این مشکلو داریم.

جدیدترین ارسال ها

بالا