مشکلی بسیار عجیب در php

برا یه قسمت از سیستم 100% باید از این کد استفاده بشه
PHP:
<?php
$a = array();
$i = 1;
while(1 < 10){++$i;
$a[] = array($i);
}
print_r($a);
?>

ولی خیلی عجیبه با اینکه قواعد while رعایت شده ولی حلقه نامحدود ایجاد میشه که پی اچ پی قادر به انجامش نیست ظاهرا.نتیجه کد بالا :
PHP:
Fatal error:  Allowed memory size of 134217728 bytes exhausted (tried to allocate 16 bytes) in C:\wamp\Portal\test.php on line 5
بر روی هاست هم همین نتیجه حاصل میشه.جالب اینکه همین کد با for کار میده ولی چون از دیتابیس باید خروجی بگیره در for باید دونه دونه فیلد ها رو خروجی بگیرم یعنی بجای یه جست و جو باید به تعداد فیلد هعا جست و جو کنه.روش extract هم تو for کار نکرد .
PHP:
<?php
$a = array();
for($i=1;$i<10;$i++){
extract(mysql_fetch_assoc(mysql_query("SELECT preset_this,preset_that FROM category_preset WHERE ID = $i"))); 
echo $preset_this;
}
print_r($a);
?>

اصلا یه چیزای عجیبی امروز دیدم از پی اچ پی :shock:

yakoza

Well-Known Member
کد:
<?php
$a = array();
$i = 1;
while([COLOR="Red"]1 < 10[/COLOR]){++$i;
$a[] = array($i);
}
print_r($a);
?>
مشکل کد شما اینجاست که رنگی شده
خوب همیشه 1 کوچکتر از 10 دیگه ( این مشکل برنامه نویسه نه php )

بله درسته اشتباه از من بود
کد درست اولی :
PHP:
<?php
$a = array();
$i = 1;
while($i < 10){++$i;
$a[] = array($i);
}
print_r($a);
?>
یکی از دوستان به من گفته بود پی اچ پی محدودیت پردازش داره و سرعتش نسبتا کمتر از asp هست:shock:
دلیل هم اورد :-?
for($i=1;$i<1000000000000000000000;$i++) گفتن این تو پی اچ پی با سرعت خیلی کم عمل میکنه ولی تو asp کمتر از 2 ثانیه. حقیقت داره ؟

ziXet

مدیر انجمن PHP/MYSQL
بله درسته اشتباه از من بود
کد درست اولی :
PHP:
<?php
$a = array();
$i = 1;
while($i < 10){++$i;
$a[] = array($i);
}
print_r($a);
?>
یکی از دوستان به من گفته بود پی اچ پی محدودیت پردازش داره و سرعتش نسبتا کمتر از asp هست:shock:
دلیل هم اورد :-?
For($i=1;$i<1000000000000000000000;$i++) گفتن این تو پی اچ پی با سرعت خیلی کم عمل میکنه ولی تو asp کمتر از 2 ثانیه. حقیقت داره ؟
چه دلیل قانع کننده ای آورده دوست شما!!

یه مورد ساده بیان کرد (For($i=1;$i<1000000000000000000000;$i++) گفتن این تو پی اچ پی با سرعت خیلی کم عمل میکنه ولی تو asp کمتر از 2 ثانیه. حقیقت داره ؟)
دومیش هم برا پیاده کردن سایت رو دو سرور و بیشتر. :-?

جدیدترین ارسال ها

بالا