مشکلات شبکه (work group)

anybody

New Member
سلام به همه
من تازه اومدم و زیاد هم بلد نیستم ، پس اگه سوتی میدم ، شما زیاد جدی نگیرید
مشکل من اینه که من 20 تا سیستم رو بصورت work group شبکه کردم ، اما هر روز چند بار در شبکه اختلال ایجاد میشه و باید سیستم خودم (Administrator) را ریست کنم ، البته نا گفته نماند که از یه account وایرلس هم استفاده می کنم که اون رو با همه share کردم .
اگه کمکم کنید ممنون میشم

Majid-Moghimi

New Member
سیستم عامل شما چیه؟
از چه نرم افزاری برای share استفاده کردید.

من برای مدیریت winroute رو پیشنهاد می کنم

anybody

New Member
من از win xp sp2 استفاده میکنم ، و برای مدیریت هم net support manager را استفاده میکنم .
البته باید بگم که مدت زیادی با همین شرایط و بدون مشکل کار میکردم اما بعد از نصب ویندوز جدید این مشکل پیش آمده و نفسم را بند آورده
از مجید جان هم به خاطر راهنمایی تشکر میکنم

perlinpars

Active Member
فکر کنم باید بیشتر توضیح بدی چه اتفاقی میفته. تا بشه مشکل رو پیدا کرد. اما به هر حال
1- ip سیستم خودت و مابقی رو بررسی کن.
2- سیستمهای دیگه رو ping کن ببین میرسه یا نه
3- از تک تک سیستمهات nslookup بگیر ببین آخر همه سیستمها به سیستم خودت میرسه یا نه.
4-کابلها تو تست کن ببین قطعی و یا نزدیک کابل برق فشار قوی نباشه
5- اگه حل نشد همینجا کامل تشریح کن

anybody

New Member
من ip وکابلها را چک کردم ، ومشکلی از نظر نویز و تداخل ipها پیدا نکردم ، اما وقتی nslookup گرفتم ، بعضی از سیستمها به سیستم من میرسه و بعضی به سیستم dns که من ip آن را در قسمت dnsداده ام .
البته اگه در باره ی اینکه چه اتفاقی میفته بخوام بیشتر بگم ، اینه که ، شبکه از 20 تا سیستم تشکیل شده و همشون کارت شبکه گیگا دارن و در 2 طبقه و 2 تا اتاق جداگانه که در هر طبقه یک سوییچ Dlink - des1026g و 2 تا هاب سوییچ کوچک برای هر اتاق ، و یکی از این سیستمها سیستم خودمه که به عنوان admin -workgroup تعیین کردم و البته بگم که سیستم من توسط یک کارت وایرلس به اینترنت وصله و من هم gateway بقیه را روی ip خودم تنظیم کردم که همه به اینترنت وصل بشن ، و لی از وقتی ویندوز عوض کردم بعد از 2 الی 3 ساعت بعضی از سیستمها که بین سیستمها بصورت رندوم تغییر میکنه دیگه نمیتونه از پرینتر و اینترنت share شده استفاده کنند و البته در اون موقع من ip و کابل و تنظیمات را چک میکنم ولی هیچ کدام مشکلی را نشان نمیدهند ، ولی وقتی از روی سیستم خودم connection شبکه را میخوام repair کنم error میده و هیچکارش هم نمیشه کرد ولی اگه سیستم خودم را ریست کنم درست میشه و تا 2 ساعتی کار میکنه ولی بعدش دوباره باید سیستم خودم را ریست کنم .

خلاصه اگه بتونین مشکل رو پیدا کنین خیلی کمکم کردین
با تشکر

AREFMATI141

New Member
البته شرمندم ولی شما یه بار دیگه ویندوز عوض کن شاید درست شه.احتمال داره که ویروسی باشی

anybody

New Member
با تشکر از همگی
راستش من سیستمم رو عوض کردم و یه پک dell گرفتم و الان هیچ مشکلی ندارم

hamed20000

New Member
سلام خسته نباشی
خیلی از مواقع این ارور رو تو شبکه اعلام می کنه
مشکل از کجاست
دوتا سیستمه که با مدم چهار پورت شبکه شده
ممنون اگه جواب بدین

untitled.JPG