[سوال] مشکلات خاص در لپتاپی با سخت افزار قوی!

Psycho Motel

New Member
سلام دوستان،
من به مدت یک سال لپتاپ Asus N53SN رو با مشخصات زیر دارم:

CPU: Intel Core i5 - 2450M, 2.50 Ghz
RAM: 4 GB
HDD: 750 GB
NVIDIA GEFORCE GT550M CUDA 2GB

Windows 7 Professional 64 bit

همونطور که مشاهده می فرمایید سیستم قوی ای هست نسبتا... ولی از همون ابتدا موقع استارتاپ ویندوز کمی کند بوده و هست و بعضی وقتا برای باز کردن منوی کلیک راست ویندوز هم طولش می ده!
در ضمن موقع کار با نرم افزارهای بلندر و Cinema 4D هم درصد سی پی یو خیلی بالا می ره و هر از چند گاهی قفل می کنه و هنگ میشه و اعصاب آدمو خورد می کنه! واقعا نمی دونم مشکل از چی هست از همون روزهای اول نصب ویندوز هم کمی کندی داشت ولی مهم نبود برام چون با نرم افزارهای یاد شده کار نمی کردم... در ضمن نمی دونم چرا ولی هنگام باز کردن نرم افزارهایی که با صدا و MIDI سر کار دارن هم دچار صفحه آبی مرگ میشه یا همون BSOD! مثل نرم افزارهای Guitar Pro و Synthesia.
به نظر شما مشکل از کجاست؟! باید چکار کنم؟!
در فعالیت های عادی مثل مرور اینترنت و کار با ویندوز مشکلی ندارم ولی با سینما فوردی مشکل دارم که بعضی وقتا قفل می کنه و خیلی سی پی یو رو درگیر خودش می کنه حتی در مواقع بیکاری برنامه!
با تشکر!

mrdesigner

New Member
سلام دادا
درایورهای لپ تاپ رو نصب کردین؟ راستی من 56jn دارم و ویندوز 7 رو بدرستی پشتیبانی نمیکنه و مجبور شدم از 8.1 استفاده کنم که خیلی خیلی بهتر شدش نسبت به 7 .بهتره ویندوز 8.1 رو نصب کنید.
بنظرم مشکل از درایورهاتونه چون یکی از دلایل اصلی اومدن صفحه مرگ یا همون آبی هماهنگ نبودن درایور ها با سخت افزاره.

Psycho Motel

New Member
سلام دادا
درایورهای لپ تاپ رو نصب کردین؟ راستی من 56jn دارم و ویندوز 7 رو بدرستی پشتیبانی نمیکنه و مجبور شدم از 8.1 استفاده کنم که خیلی خیلی بهتر شدش نسبت به 7 .بهتره ویندوز 8.1 رو نصب کنید.
بنظرم مشکل از درایورهاتونه چون یکی از دلایل اصلی اومدن صفحه مرگ یا همون آبی هماهنگ نبودن درایور ها با سخت افزاره.
بله درایورها نصبن ولی نمی دونم مشکل از چیه! لینوکس بهتر نیست؟!

جدیدترین ارسال ها

بالا