مشورت می خوام،درمورد گرافیک (یک مبتدی)!!!

mjkh2008

New Member
سلام.
اسمم مجید.مشهد زندگی می کنم.

رشتم گرافیک نیست اما بهش علاقه دارم .طراحی و ... بلد نیستم .فقط فتو شاپ رو خوب واردم.سابقه کار هم ندارم.می خوام تو یه زمینه ادامه بدم. اما واقعا گیج شدم .:shock:می خوام خیلی پیچیده نباشه که یاد گرفتنش طول بکشه که از رشته خودم پرت بشم. اما استعدادم تو یاد گرفتن خیلی عالیه،پس نمی خوام آسونم باشه .هر کلاس فتوشاپ که می رم هم سطحش خیلی پایینه.
لطفا منو کمک کنید .
نرم افزار ی چیزی که وابسته به فتوشاپ باشه و بتونم ادامه بدم رو بهم بگید.لطفا نظر خودتونم بگید.:wink:

:rose::rose::rose:

aliReza

Well-Known Member
سلام!

راستش چیزی که شما دنبالش هستید، یعنی رسیدن به یه درجه خوب در طراحی چیز کمی نیست!
پس باید براش خیلی زحمت بکشید!

میتونید از توتوریال ها و آموزش های موجود در این انجمن و سایت های خارجی استفاده کنید...
بهترین راهش به نظر من همینه!

نرم افزار وابسته هم بستگی داره شما بخوای توی چه زمینه ای کار کنی، دو بعدی، سه بعدی...
و اینکه من فلان نرم افزار رو معرفی کنم فکر نمیکنم مفید باشه!

شما باید خودتون نرم افزار های مختلف رو تست کنین، ببینین با پلتفرم کدومش راحت تر هستین و کنار میاین!

موفق باشی عزیز
علیرضا :rose:

mjkh2008

New Member
از راهنماییتون خیلی ممنونم.
طراحی هم تو این زمینه مهمه؟
من اسم نرم افزار های زیادی رو شنیدم میشه ،طراحی دکوراسیون و... خیلی زیاده میشه چند تا مرتبط رو بهم بگین تا اونا رو تست کنم.
ممنونم.
راستی عیدتونم مبارک.

Member
اول باید فوتوشاپتو قوی کنی (چون این چیزی که فکر میکنی توش وارد شدی ظاهر فوتوشاپه نه فلسفه کلی اون)
هر وقت تونستی دنیای اطرافتو تو فوتوشاپ توضیح بدی میتونی بگی که 50% از فوتوشاپو بلدی (مثلا مانیتور جلوت جه جوری ساخته شده؟ یه مستطیل که وسطش یه تصویر ماسک شده و دورش یه استروک داره با استایل خاکستری راه راه کمی بوول کمی دراپ شادو و .....)
در کل اگه خواستی بتونی بکشیش
--------------------------
دوم کمی کورل یاد بگیر
-------------------------
سوم کمی فلش یاد بگیر
چهارم کمی میکس و مونتاژ
پنجم اطلاعات عمومی در مورد کامپیوتر (نوع فایلها . اندازه ها . حجم ها . تبدیل کردن ها و ....)
ششم اینترنت رو یاد بگیر (بتونی چیزی که میخواهی از اینترنت بگیری)
هفتم کپی کردن از کارهای دیگران رو یاد بگیر (فقط برای باز کردن ذهن و گرفتن ایده های جدید و البته یاد گرفنت شیوه هاشون)
========================
فعلاً از هفت خان رستم رد شو تا بعداً با چهل دزد بغداد سرشاخت کنم:d

***pardis***

New Member
سلام
براي اينكه بتوني وارد عرصه ي گرافيك بشي تنها ياد داشتن برنامه هانيست
بايد مباني هنرهاي تجسمي رو هم فرا بگيري كه خيلي مهم هست و خيلي خيلي بهت كمك ميكنه و واقعا لازمه تا تو كارهات لنگ نموني
و اينكه بهتره طراحي رو هم ياد بگيري خيلي كمكت ميكنه و ذهنت رو باز نگه ميداره ..
موفق باشيد

mjkh2008

New Member
مرسی .بلاگتونو دیدم . بابا شما خفن طراحی .
آره خودم این حس رو کردم که طراحیم افتضاحه.:cry:هر چی زور می زنم که خوب کار کنم با این که به برنامه مسلط ام باز هم خوب در نمی یاد.از راهنماییتون ممنونم.اگه بازم راهنمایی کنید ممنون می شم.:wink:

***pardis***

New Member
نه بابا تازه اول كاريم :d
من كتابي رو بهتون معرفي ميكنم در مورد طراحي اونم طراحي با سمت راست مغز هست نويسندش رو يادم نيست ولي كتاب خيلي خوبيه روش خيلي جالبي براي آموزش داره و ميتونه خيلي كمك كننده باشه براتون
و در مورد مباني هم كه تا بخواي مطلب و كتاب زياده در مورد مبانيه رنگ كه خيلي خيلي زياده و طراح هاباهاش خيلي كار دارن
و در مورد مبانيه نقاط و كادر و خط و اينها كه مبانيه اوليه هست كتاب هست و من هنوز تو اينترنت چيزي نخوندم آخه تو هنرستان ياد گرفتم
ولي ميگردم اگه پيدا كردم بهتون اطلاع ميدم
موفق باشيد

FHP

New Member
نه بابا تازه اول كاريم :d
من كتابي رو بهتون معرفي ميكنم در مورد طراحي اونم طراحي با سمت راست مغز هست نويسندش رو يادم نيست ولي كتاب خيلي خوبيه روش خيلي جالبي براي آموزش داره و ميتونه خيلي كمك كننده باشه براتون
و در مورد مباني هم كه تا بخواي مطلب و كتاب زياده در مورد مبانيه رنگ كه خيلي خيلي زياده و طراح هاباهاش خيلي كار دارن

ببخشید بنده جسارت می کنم!
در تایید و تکمیل حرف پردیس جان باید بگم بنده هم موافقم,مبانی هنرهای تجسمی خیلی مهمه و میتونه کمکت کنه!
کتاب مدرسه ی باهاوس هست,کتاب ایتن هم که معروفه اما فکر کنم همون کتاب درسی هم کمک کنه واسه شروع.
راستی طراحی با سمت راست مغز هم تالیف "بتی ادواردز" هستش,امیدوارم اینجوری راحتتر بتونید کتابو تهیه کنید.

mjkh2008

New Member
خیلی ممنونم خیلی کمک شد.ازتون خیلی ممنونم .بازم اگه حرف ناگفته ای هست ،گوش من خیلی شنواست.:rose::oops:
یه سوال دیگه با اجازه داشتم اینه که برای قوی کردن توانایی تو پوستر و کارت ویزیتو این چیزا که افکت زیاد داره این کتابا هم خوبه؟
من این آموزش های افکت های روی پوستر یا افکت های خفن رو خیلی دیدم .ولی نمی تونم بازم قوی شم .به نظرتون این آموزشای مرحله ای موردی خوبه؟؟؟؟یا راه دیگه ای هست؟

***pardis***

New Member
همه چي خوبه ..
راستش اينهايي كه من گفتم مباني بودن و يادگرفتنشون براي هر گرافيستي الزاميست
و اين آموزش هايي كه ميسازند و مرحله به مرحله هست هم ميتونه كمك كنه ولي از اين نظر كه شما با نحوه ي افكت گذاري ها آشنا بشين و غيره ..
ولي تا جايي كه ميتونيد تمرين كنيد تمرين كردن و مدام اتود زدن بهتون كمك ميكنه ايده هاي جديد ي به ذهنتون بياد بهتره با ذهنتون بازي كنيد و راش بندازين مدام نه از روي كار ها بلكه از ذهن خودتون طرح بزنيد اتود بزنيد و اصلا هم ناراحت نباشيد كه بد ميشه يا مشكلي داره چون يواش يواش پيشرفت ميكنيد (يك شبه كه ره صد ساله رو نمي شه رفت ديگه ؟!!)
كار زياد ببينيد و تمرين زياد بكنيد ولي من بر خلاف خيلي ها كشف كردن رو توصيه ميكنم سعي كنيد كارهاي ديگران رو ببينيد و خودتون كشف كنيد چه طوري اون كارها رو ساختند نه اينكه از اين آموزش هاي مرحله اي استفاده كنيد من نمي گم كه اصلا ولي بهتره خودتون تجربه كنيد تا بهتر تو ذهنتون ثبت بشه و اين باعث ميشه بعضي جاها به ابتكارهايي دست پيدا كنيد كه هيچ كس نكرده يا ايده هاي نو و جديدي به ذهنتون خطور كنه
موفق باشيد دوست من :)

• Like
Reactions: AOM

جدیدترین ارسال ها

بالا