مشورت با اساتید

سلام
وقتی یه فیلم حدود یک ساعت رو بعد از کپچر و اعمال افکت و غیره از پریمیر خروجی میگیرم حدود 10 -11 گیگ حجمش میشه.چطور میتونم هر دوفیلم رو روی یک DVD رایت کنم؟

من خودم این کار رو میکنم:
فرمتAVI خروجی رو با برنامه any video converter professional تبدیل به wmw v9 میکنم(حجمش حدود 300 mg میشه)،بعد با نرو 7 روی DVD رایت میکنم مشکلم فقط اینه که خیلی طول میکشه یعنی تبدیل فرمتش حدود 3 ساعت و رایتش هم حدود 3 ساعت:shock:

یه سوال دیگه هم دارم:چرا فیلمی که حجمش مثلا 300 mg هست بعد از این که با نرو به DVD تبدیل میشه حجمش حدود 3gig میشه؟

با تشکر فراوان

M Like Mother

کاربر متخصص فیلم سازی
سلام
وقتی یه فیلم حدود یک ساعت رو بعد از کپچر و اعمال افکت و غیره از پریمیر خروجی میگیرم حدود 10 -11 گیگ حجمش میشه.چطور میتونم هر دوفیلم رو روی یک DVD رایت کنم؟

من خودم این کار رو میکنم:
فرمتAVI خروجی رو با برنامه any video converter professional تبدیل به wmw v9 میکنم(حجمش حدود 300 mg میشه)،بعد با نرو 7 روی DVD رایت میکنم مشکلم فقط اینه که خیلی طول میکشه یعنی تبدیل فرمتش حدود 3 ساعت و رایتش هم حدود 3 ساعت:shock:

یه سوال دیگه هم دارم:چرا فیلمی که حجمش مثلا 300 mg هست بعد از این که با نرو به DVD تبدیل میشه حجمش حدود 3gig میشه؟

با تشکر فراوان

درود
جوابتون تو سوال هست. فرمت
هر فرمتی یه خصوصیات و حجمی داره . اینکه مثلا avi بدون کمپرس بگیرید یک ساعت میشه مثلا 12 گیگ. همین رو mp4 با کدک h.264 بگیری روی تنظیمات پیش فرض شاید بشه 500 مگابایت.

من با برنامه ها مختلفی dvd گفتم نمی شه توضیح داد مثنوی هفتاد من میشه
اما در پریمیر پرو 2 خودش تبدیل به فرمت dvd می کرد و خودش رو dvd منو می شاخت تو پریمیر های جدید اصلا دیگه dvd کار نکردیم که بدونم اما ...
تو فرمت های خروجی پریمیر حتما فرمت mpeg2 مربوط به dvd هست که مستقیم از خود پریمیر فرمت dvd بگیری بعد با برنامه های دیگه رایت کنی

اما اینکه نرو حجم رو افزایش میده من که با نرو کار نکردم اما برنامه های dvd زن معمولا می تونن فرمت رو تبدیل به dvd کنند با تنظمیات پیش فرض که این تنظیمات در حالتی است که حجم زیاد میشه و البته میشه به برنامه بگی دیگه لطف کن شما تبدیل نکن من خودم قبلا به dvd تبدیل کردم حالا نمی دونم نرو شما این رو داره یا نه من قبلنها بیشتر با dvd factory کار می کردم و اگه قبلا به فرمت dvd تبدیل شده بود نمی ذاشتم که اون دوباره تبدیل کنه که هم وقت بگیره هم ممکنه کیفیت خراب بشه

پیشنهاد:
کمی خودتون کلنجار برید ( هر چند احتمالا خیلی اینکار رو کردید)
موفق باشید

بدرود

sabalangraphic

کار بر متخصص افتر افکتز
سلام دوستان
من خودم با convertor-x تبدیل می کنم و راضی هم هستم
اما در جوابتون که فرمودیدحجم بالا و اینها
ببینید وقتی روی سیستم هست فایل هامون بر حسب دیتا محاسبه می شن(اندازه گیری)اما زمانی که میخوایم ویدئو کنیم و رایت کنیم روی دی وی دی این بحث به کلی تغییر میکنه و بر مبنای زمان محاسبه میشه
به این صورت که ما بر روی هر دی وی دی میتونیم تا 120 دقیقه فایل تصویری بکشیم،حالا ممکنه حجمش روی سیستم ما 2 گیگ ماشه ممکن هم هست 24 گیگ،پس نتیجه میگیریم حجم فایل ربطی به رایت شدن بر روی دی وی دی نداره و زمان عاملی هست که ما باید روش تاکیید و دقت داشته باشیم
:rose:

M Like Mother

کاربر متخصص فیلم سازی
سلام دوستان
من خودم با convertor-x تبدیل می کنم و راضی هم هستم
اما در جوابتون که فرمودیدحجم بالا و اینها
ببینید وقتی روی سیستم هست فایل هامون بر حسب دیتا محاسبه می شن(اندازه گیری)اما زمانی که میخوایم ویدئو کنیم و رایت کنیم روی دی وی دی این بحث به کلی تغییر میکنه و بر مبنای زمان محاسبه میشه
به این صورت که ما بر روی هر دی وی دی میتونیم تا 120 دقیقه فایل تصویری بکشیم،حالا ممکنه حجمش روی سیستم ما 2 گیگ ماشه ممکن هم هست 24 گیگ،پس نتیجه میگیریم حجم فایل ربطی به رایت شدن بر روی دی وی دی نداره و زمان عاملی هست که ما باید روش تاکیید و دقت داشته باشیم
:rose:

سلام
منظورتون رو خیلی متوجه نمی شم مگه ما حرفی از زمان زدیم؟
من توضیحاتم رو دادم و کامل بود بحثی از زمان نداشتیم
سوال خودتون رو دوباره بخونید، گفتید: فایلم 300 مگابایت هست با نرو رایت می کنم رو دی وی دی میشه 3 گیگابایت . منم جواب دادم. چکار به زمان داشتیم ؟؟!
لابد تو یه هارد صد گیگ زمان مطرح نیست که ما یه ساعت کپچر کنیم یا ده ساعت یا صد ساعت چون بر حسب دیتا حساب میشه!!! چون رو سیستم هستیم !!!! نه روی دی وی دی

این جوری میشه که یه وقتهایی آدم رغبت نمی کنه به سوالات جواب بده

sabalangraphic

کار بر متخصص افتر افکتز
برادر دعوا چرا؟
ببینید دوستمون گفت من دو تا فیلم دارم چطوری میشه رایتشون کنم روی دی وی دی،من هم گفتم وقتی تبدیل میشه به vob(منظورم این بود)بنا بر الگوریتم دیتا محاسبه نمیشه،حالا اگر منظور دوستمون این بوده که همون دیتا میخوان داشته باشن فایلاشون رو من اشتباه متوجه شدم و معذرت خواهی می کنم و کارشون که تبدیل می کنند درست هستش
در رابطه با مطلبی که فرمودید که داخل یه هارد چند تا فیلم دارید میتونم اینو بگم خدمتتون که هر فرمتی بر اساس الگوریتم و ترتیب صفرو یک خاصی واسه کامپیوتر شناخته میشه،به طور مثال ما وقتی روی یه هارد 2 تا فیلم 60 دقیقه ای داریم حجمش میشه 23 گیگ ولی وقتی تبدیل می کنیم به دی وی دی قابل پخش در دستگاه های پلیر حجمش کمتر از 4.7 گیگ میشه
بازم اگر باعث دلخوری کاربر متخصص فیلم سازی شدم معذرت میخوام:rose:

جدیدترین ارسال ها

بالا