مشكل Bios و پسوردش

yafatemeh

Member
:) با سلام
من داراي يك سيستم پنتيم 2 با مادربرد مدل گيگا هستم كه بر روي كل سيستم از طريق بايوس پسورد گذاشته ام و آنرا گم كرده ام و دفترچه مادربرد آن را هم ندارم چگونه با عبارتهاي پسورد شكن مي توانم آن را از بين ببرم اين عبارات از كجا قابل دسترسي هستند :?
از ياري شما متشكرم :wink:

MnavidM

Active Member
ببين داداش
چرا كيس را باز نمي كني و باطري روي مادر بورد رو براي 10 دقيقه در نمي ياري و بعد سر جايش
بزاري با اين كار هر چي پسورد رو بايس مادر برد هست پاك مي شه. :wink:

ImanYari

Member
فكر ميكنم همون روش باطري بهترينش باشه!
البته روي يه سري از مادربردهاي جديد با برداشتن باطري تنها درست نميشه!!
شما بايد بعد از برداشتن باطري يكي از جامپرهاي مادربرد رو هم اتصالش رو برقرار كنين تا خازنهاي پشتيبان باطري هم خالي بشن. اون موقع است كه ديگه مادربرد شما هيچ منبع تغذيه اي نداره و هرچي زور بزنه نميتونه پسورد يادش بمونه!!
:lol: :wink:

شكستن پسورد بايوس

:!: البته بعضي از مادر بورد ها هم يه كليد به اسم solder point دارند كه بدمن برداشتن باتري فقط با يك اتصال كوتاه همون طوري كه دوستمون گفت ..... پسورد رست مي كنه بگرد دنبالش

mehdi_fel

Member
من يه نظر با اجازه همه ميدم.
چون بعضي از مادربرد هاي جديد را اگه باطريشون را هم در بيار بايوس اونا خالي نميشه اين پيشنهاد را من بهت ميكنم . من خودم هر موقعه به اين مشكل بر ميخورم اين كار را انجام ميدم.

باطري مادربرد را كه در آوردي با يه سكه 50 تا 10 ريالي يه اتصال بين مثبت و منفي جاي باطري بزن تا بايوس پاك بشه.

تذكر مهم : يه وقت بپا كامپيوتر تو برق نباشه . خاموش باشه . :lol:
ما مخلص همه هستيم. :wink:

yafatemeh گفت:
:) با سلام
من داراي يك سيستم پنتيم 2 با مادربرد مدل گيگا هستم كه بر روي كل سيستم از طريق بايوس پسورد گذاشته ام و آنرا گم كرده ام و دفترچه مادربرد آن را هم ندارم چگونه با عبارتهاي پسورد شكن مي توانم آن را از بين ببرم اين عبارات از كجا قابل دسترسي هستند :?
از ياري شما متشكرم :wink:
سلام
نميدونم مشكل شما تا حالا حل شده يا نه
اگر نه يه برنامه كوچولو دارم كه اين كار رو بدون اينكه به باطري دست بزني برات انجام ميده
فقط چون اينجا امكانش نيست بايد بگي برات ميلش كنم

Ali_chi

Member
ببينم ميتوني مادربردت رو بسوزوني يا نه
خوب اگه سخت افزاري دوست داري روش اصولي اون اينه
اول در سيستم رو باز ميكني بعدش دنبال يه جامپر ميگردي كه اين عبارت كنارشه
CLRCMOS
شايد غير از اين چيزهايي باشه ولي اكثرا نزديك همون باتري هستش سيستم رو خاموش ميكني جامپر رو در مياري
سه تا سزن هست شما جامپر رو روي سوزن وسط و سوزني كه قبلا خالي بود ميزاري سيستم رو روشن ميكني اصولا سيستمت روشن نميشه قانونش هم همينه بعد دوباره دكمه پاور سيستم رو بزن و اونو به كل از برق خارج كن
حالا جامپر رو به حالت اولش برگردون سيستم رو روشن كن مشكلت حل ميشه
اما نرم افزاري
خيلي راحت مياي داخل ويندوز
داخل پرومپت ام اس داس اينارو بنويس
Debug
-O 71 01
-O 70 10
-q
بعد از اين ديگه مشكل نداري :lol:

Ali_chi

Member
در ضمن خط تيره ها اونور حرف O قرار ميگيرند نتونستم درستش كنم خودت ديگه امتحان كن

farsoft

Member
پاك كردن باياس توسط DEBUG

با سلام
شما بايد با يك ديسك سيستم لود شويد و برنامه Debug را اجرا كنيد.
بعد خطوط زير را خط به خط وارد كنيد.البته جلوي خط تيره
A
MOV Ax,10
OUT 70,Ax
MOV Ax,00
OUT 71,Ax
يك اينتر براي اينكه خط تيره فعال شود
T
T
T
بعد از اينكار سيستم را ريست كنيد , مي بينيد كه باياس پاك شده است.
با تشكر

جدیدترین ارسال ها

بالا