مشكل وارد كردن كاراكترهاي فارسي در ديتابيس

mak

Member
سلام دوستان من يه مشكلي دارم، وقتي تو ديتابيسم از طريق يه صفحه asp با Encoding: utf-8 فارسي مينويسم داخل خود ديتابيس كاراكترهاي اجق وجق وارد ميكنه مثل اين:

ظ†طھ ظ†طھ ظ†طھ ظ†طھ

البته وقتي از طريق يه صفحه asp‌ي ديگه اين اطلاعات رو از داخل ديتابيس ميخونم اين كاراكترهاي عجق وجق رو به فرمت استاندارد utf-8 تبديل ميكنه و به صورت عادي(كلمات فارسي) نمايش ميده، ولي من ميخوام تو خود ديتابيس هم كاراكترها درست رايت بشه.
«ضمنا اين رو هم اشاره كنم كه وقتي وارد برنامه access ميشم و مستقيما تو خود فيلد مربوطه فارسي مينويسم كاراكترها رو درست مينويسه!»
چه كار بايد انجام بدم؟

با تشكر

alimanzar

Member
حق داری!
همیشه همینطوره! این خاصیت دیتابیس Utf هست

اصلا چرا Utf ؟؟؟
مگه 1256 چشه؟ چرا پیجت رو Utf میکنی؟؟

با اینکه خیلی ها Utf رو بدلیل ناشناخته (برای من) ترجیح میدن من لقمه رو دور سرم نمیچرخونم و 1256 کار میکنم

میشه یک نفر به بنده هم مزایای Utf به 1256 رو بگه لطفا ؟؟

amirlol

Well-Known Member
2 چیز ! فکر کنم به سوالت رسده باشی علی جان
سوال یعدم برای سیستم استاندارد شده هستش علی منظر جان

alimanzar

Member
امیر سلام
خوب هستید انشا الله

آقا این قضیه واقعا برای من عجیب هست
در شرایطی که وب های UTF دارای دیتابیس هایی خواهند بود که تنها با یک وب پیج UTF قابل بازخوانی هست و به هیچ وجه قابلیت import & Export برای سیستم های دیگر رو ندارد!! پس چرا از utf استفاده میشه

حداقل مایکروسافت که خودش 1256 رو پیشنهاد میکنه

آقا لطفا بنده رو بی بهره نگذارید..

mak

Member
آقايون از هر 2ي شما كمال تشكر رو دارم،بخصوص alimanzar عزيز!

desiran

Member
alimanzar گفت:
امیر سلام
خوب هستید انشا الله

آقا این قضیه واقعا برای من عجیب هست
در شرایطی که وب های UTF دارای دیتابیس هایی خواهند بود که تنها با یک وب پیج UTF قابل بازخوانی هست و به هیچ وجه قابلیت import & Export برای سیستم های دیگر رو ندارد!! پس چرا از utf استفاده میشه

حداقل مایکروسافت که خودش 1256 رو پیشنهاد میکنه

آقا لطفا بنده رو بی بهره نگذارید..
علی جان میشه بیشتر توضیح بدی که دقیقا باید چی کار کنیم
ممنون می شم

alimanzar

Member
دیزایران عزیز من میخوام بدونم چرا بهتر است که از UTF در کدپیج هام استفاده کنم
در شرایطی که اونوقت چه برای ادیت کردن فایل و چه برای استفاده از دیتابیس ،،، حتما نیازمند یک اینترفیس رابط میشم؟!!

مگه چند تا از ویزیتور های سایت از Apple یا Mac استفاده میکنند؟
در این شرایط چرا از 1256 استفاده نشه؟؟

ممنون میشم

alimanzar

Member
سلام
اوکی
UTF اینترنشنال هست...
UTF توی apple ساپورت میشه...
UTF جدول اسکیش، به همه OS ها همخونی داره...
UTF ال و بل و جیمبل

اما امیر جون، قوربونت بشم، اینها همه درست، ولی مگه من چند درصد از ویزیتورهام با 1256 مشکل خواهند داشت؟
که بخوام بخاطر اونها که فکر نکنم هرگز هم گذارشون به وب من بخوره، دیتابیسم رو UTF کنم یا مجبور شم فقط با رابطهای گرافیکی وبم رو ادیت کنم!!!

البته خودم احتمال میدم که این قضیه نشانه ناآگاهی من باشه!! اما چه کنم که تا به الان یک بار هم تمایلی به استفاده از UTF نداشتم...

راستش دارم دنبال انگیزه میگردم...

منتظرتم با وفا

Salman_MP

Member
alimanzar گفت:
سلام
اوکی
UTF اینترنشنال هست...
UTF توی apple ساپورت میشه...
UTF جدول اسکیش، به همه OS ها همخونی داره...
UTF ال و بل و جیمبل

اما امیر جون، قوربونت بشم، اینها همه درست، ولی مگه من چند درصد از ویزیتورهام با 1256 مشکل خواهند داشت؟
که بخوام بخاطر اونها که فکر نکنم هرگز هم گذارشون به وب من بخوره، دیتابیسم رو UTF کنم یا مجبور شم فقط با رابطهای گرافیکی وبم رو ادیت کنم!!!

البته خودم احتمال میدم که این قضیه نشانه ناآگاهی من باشه!! اما چه کنم که تا به الان یک بار هم تمایلی به استفاده از UTF نداشتم...

راستش دارم دنبال انگیزه میگردم...

منتظرتم با وفا
تنها شانسی که داری اینه که browser های معروف (Mozilla Firefox, NetScape , ...) مجبور شدن windows-1256 رو ساپورت کنن, وگر نه کلی از بازدیدکننده های سایتت اجق وجق میدیدن !

آخرین ویرایش:

desiran

Member
alimanzar گفت:
دیزایران عزیز من میخوام بدونم چرا بهتر است که از UTF در کدپیج هام استفاده کنم
در شرایطی که اونوقت چه برای ادیت کردن فایل و چه برای استفاده از دیتابیس ،،، حتما نیازمند یک اینترفیس رابط میشم؟!!

مگه چند تا از ویزیتور های سایت از Apple یا Mac استفاده میکنند؟
در این شرایط چرا از 1256 استفاده نشه؟؟

ممنون میشم
خوب چرا نیان وقتی شما یه رتبه ی خوب در متور جستجو داشته باشی امکان این که هر جور آدمی در سایت شما بیاد هست و این هم هست که توی امریکا و اورپا زیاد هستن کسانی که از MC استفاده می کنن . حالا مگه Utf-8 چه شه ؟

alimanzar

Member
خوب اگه بخوایید این رو که browser هایی که اسم بردی، مجبور شدن با 1256 سازگار بشن،، به حساب شانس بنده بگذاری،،،،

پس باید اين رو هم که همه player ها میتونن wav رو بخونن به حساب شانس من بگذاری یا اینکه همه OS ها فرمت Jpg رو میفهمند به حساب بخت و اقبال خدادادی من بگذاری و اینگونه میشود که من خوش شانس ترین مرد دنیا برحسب رخدادهای اتفاقی که میشه تعمیم داد باشم!!!

به هر حال این یک نقص بود که netscape سالهای دور 1256 رو ساپورت نمیکردند همانطور که اون سالها خیلی چیزهای دیگه هم قابل ساپورت نبود؟!!!

اینکه ما مجبور باشیم بخاطر سازگاری با همه ،،، راه های سخت و در آینده مشکل سازی رو پیش رو بگیریم، وحی منزل نیست بلکه عدم ارائه امکان و سرویس در بهترین حالت ممکن توسط همه پروایدر ها هست!!!

alimanzar

Member
دیزایران جان
بنظر من دیتابیس UTF فارسی بدرد سبزی خورد کردن هم نمی خوره!!
همین مشکلی که عرضه کننده این تاپیک و خیلی های دیگه که باهاشون برخورد داشتم ، در استفاده از اینجور db ها داشتن
مثلا import & export دیتابیس با برنامه های تحت وب یا غیر تحت وب دیگه

Salman_MP

Member
alimanzar گفت:
خوب اگه بخوایید این رو که browser هایی که اسم بردی، مجبور شدن با 1256 سازگار بشن،، به حساب شانس بنده بگذاری،،،،

پس باید اين رو هم که همه player ها میتونن wav رو بخونن به حساب شانس من بگذاری یا اینکه همه OS ها فرمت Jpg رو میفهمند به حساب بخت و اقبال خدادادی من بگذاری و اینگونه میشود که من خوش شانس ترین مرد دنیا برحسب رخدادهای اتفاقی که میشه تعمیم داد باشم!!!

به هر حال این یک نقص بود که netscape سالهای دور 1256 رو ساپورت نمیکردند همانطور که اون سالها خیلی چیزهای دیگه هم قابل ساپورت نبود؟!!!

اینکه ما مجبور باشیم بخاطر سازگاری با همه ،،، راه های سخت و در آینده مشکل سازی رو پیش رو بگیریم، وحی منزل نیست بلکه عدم ارائه امکان و سرویس در بهترین حالت ممکن توسط همه پروایدر ها هست!!!

من معذرت میخام . چرا جدی گرفتی اینقدر ! همه اینها رو باید به حساب نفوذ مایکروسافت گذاشت. نفوذی که کم کم داره کم تر میشه ! پس بنا بر این نمیتونی هر چی که توی دیندوز و IE درست کار میکنه رو بگی که درسته ... فقط میتونی بگی توی ویندوز درسته (همین و بس !). فکر می کنم تو هم فقط همینو گفتی ... آره ؟ نه ... ولی یه چیزای دیگه ای هم گفتی ... که بقیه که نمی تونن ببینن به درک (نقل به مضمون :) )

جدیدترین ارسال ها

بالا