مشكل من با هارد سيستم ام

Ahle Iran Zamin

Active Member
ماجرا از اونجا شروع شد كه يه مشكل سخت افزاري براي سيستم پيش اومد

با توجه به اين كه من به اطلاعات هارد نياز داشتم
هارد ديسك رو به يه سيستم ديگه متصل كردم وبدونه هيچ مشكلي اطلاعات رو استخراج كردم

اما وقتي اون مشكل سخت افزاري رو حل كردم و هارد رو دوباره به سيستم وصل كردم
متوجه شدم هارد شناسايي نميشه يعني ويندوز بالا نميومد و موقع نصب ويندوز درايوها رو نشون نميداد

راههاي مختلفي رو امتحان كردم ديدم وقتي از سيدي اوبونتو استفاده ميكنم هارد رو نشون ميده اما تو ويندوز مشكل داره

خلاصه اگه دوستان راه حلي دارن لطفا پاسخ بديد اصلا نميدونم شايد هارد خراب شده

the_king

مدیرکل انجمن
ماجرا از اونجا شروع شد كه يه مشكل سخت افزاري براي سيستم پيش اومد

با توجه به اين كه من به اطلاعات هارد نياز داشتم
هارد ديسك رو به يه سيستم ديگه متصل كردم وبدونه هيچ مشكلي اطلاعات رو استخراج كردم

اما وقتي اون مشكل سخت افزاري رو حل كردم و هارد رو دوباره به سيستم وصل كردم
متوجه شدم هارد شناسايي نميشه يعني ويندوز بالا نميومد و موقع نصب ويندوز درايوها رو نشون نميداد

راههاي مختلفي رو امتحان كردم ديدم وقتي از سيدي اوبونتو استفاده ميكنم هارد رو نشون ميده اما تو ويندوز مشكل داره

خلاصه اگه دوستان راه حلي دارن لطفا پاسخ بديد اصلا نميدونم شايد هارد خراب شده

نمی دونم هارد دیسک و مادربورد تون چقدر قدیمی یه، اما در مادربورد های قدیمی شیوه شماره گذاری سکتور های هارد دیسک
توسط یک گزینه تنظیم میشه، با حالت هایی مثل CHS و LBA و LARGE و LBA48 و AUTO که اگه به هر دلیلی این گزینه تغییر حالت بده،
ساختار داده های دیسک بهم می خوره و اطلاعات روی دیسک دیگه به شیوه سابق مرتب نیستند.
جدا از توضیحات فنی اش، اگه در تنظیمات BIOS سیستم تون بخشی برای تنظیمات IDE یا هارد دیسک و Detect کردنش وجود داره،
بین گزینه های LBA و LARGE سوئیچ کنید.

Ahle Iran Zamin

Active Member
از دوستاني كه پاسخ دادن تشكر ميكنم

نمی دونم هارد دیسک و مادربورد تون چقدر قدیمی یه، اما در مادربورد های قدیمی شیوه شماره گذاری سکتور های هارد دیسک
حدود دوسالي ميشه خريدم سيستم رو

دوست من مشکل از bios هست!
فلشش کن درست میشه!
اگه ممكنه بيشتر توضيخ بديد در اين مورد

همانطور كه در پست نخست اشاره كردم با استفاده از سيدي Ubuntu امكان دسترسي به درايوها وجود داره
برا همين Ubuntu رو نصب كردم ببينم چي ميشه

همه مراحل به خوبي انجام شد
اما وقتي سيستم رو خامش كردم روز بعد ديگه بالا نيومد
و خطاي ديسك رو نشون ميداد

حالا اگه دوستان نظر ديگه اي دارن راهنمايي بفرماييد

جدیدترین ارسال ها

بالا