مشكل كار كردن بي مورد هارد

smoakhavan

New Member
سلام
در ويندوز 8.1 يه مشكلي دارم كه داخل تسك منيجر رفتم و ميبينم كه خيلي از وقت ها هارد (disk) سيستم بي مورد مشغول هست
خواستم بپرسم كه به نظر كارشناسان عزيز طبيعي هست؟
همانطور كه داخل عكس ميبينيد هيچ برنامه اي هم باز نيست! سيستم هم حداقل 10 دقيقه هست كه روشنه و اينطور نيست كه تازه بالا اومده باشه
پيشاپيش تشكر

پیوست ها

• hdd2.JPG
    hdd2.JPG
    132.1 کیلوبایت · بازدیدها: 3
  • hdd.JPG
    hdd.JPG
    113 کیلوبایت · بازدیدها: 3
  • hdd3.JPG
    hdd3.JPG
    117.1 کیلوبایت · بازدیدها: 2

the_king

مدیرکل انجمن
سلام
در ويندوز 8.1 يه مشكلي دارم كه داخل تسك منيجر رفتم و ميبينم كه خيلي از وقت ها هارد (disk) سيستم بي مورد مشغول هست
خواستم بپرسم كه به نظر كارشناسان عزيز طبيعي هست؟
همانطور كه داخل عكس ميبينيد هيچ برنامه اي هم باز نيست! سيستم هم حداقل 10 دقيقه هست كه روشنه و اينطور نيست كه تازه بالا اومده باشه
پيشاپيش تشكر

می تونه مربوط به SuperFetch باشه، یه احتماله، SuperFetch سعی می کنه مدیریت حافظه RAM رو بهینه کنه. داده هایی رو داخل RAM بیاره که سرعت بالا اومدن ویندوز یا اجرای برنامه بیشتر بشه.
بخشی از داده ها موقع بالا اومدن ویندوز خونده نمیشه تا تاخیر ایجاد نشه، بعد که سیستم بیکار شد این واکشی ها انجام میشه. می توانید سرویس SuperFetch رو غیر فعال کنید اما
اگه مشکلی ایجاد نمی کنه دلیلی برای غیر فعال کردنش نیست، این رفتار SuperFetch طبیعیه. البته اگه عمده این فعالیت های دیسک مربوط به اون باشه.

smoakhavan

New Member
خب از كجا ميشه غير فعالش كنم؟
يه مشكل ديگه هم اينه كه خيلي از وقت ها كه اين بيخيال ميشه، آنتي ويروس كسپر مشغول ميشه و بعضي وقتها رقابت بين شون هست.
تشكر فراوان

پیوست ها

• hdd4.JPG
    hdd4.JPG
    143.3 کیلوبایت · بازدیدها: 2
  • hdd5.JPG
    hdd5.JPG
    143.9 کیلوبایت · بازدیدها: 2
  • hdd6.JPG
    hdd6.JPG
    134.7 کیلوبایت · بازدیدها: 2

the_king

مدیرکل انجمن
خب از كجا ميشه غير فعالش كنم؟
يه مشكل ديگه هم اينه كه خيلي از وقت ها كه اين بيخيال ميشه، آنتي ويروس كسپر مشغول ميشه و بعضي وقتها رقابت بين شون هست.
تشكر فراوان

ترکیب کلیدی کلید ویندوز + کلید R را فشار دهید (
WinR.gif
) تا پنجره Run باز بشه، عبارت services.msc را بنویسید و OK کنید.
پنجره Services باز خواهد شد. سرویس Superfetch رو در لیست پیدا کنید و رویش دوبار کلیک کنید. هم Startup type رو روی Disabled تنظیم کنید و هم دکمه Stop را فشار دهید و نهایتا OK کنید.

تنظیم ویروس کش می تونه طوری باشه که بعد از هر بار آپدیت شدن سیستم رو مجددا اسکن کنه، یا بصورت دوره ای بعد از چند روز سیستم رو اسکن کنه.

جدیدترین ارسال ها

بالا