مشكل در نوت بوك براي اجراي برخي بازي ها---كمك فوري

newrayaneh

Active Member
سلام بر دوستان گرامي
آقا من يك نوت بوك سوني دارم من خيلي از بازي ها رو توش با كيفيت خوب بازي مي كنم ولي برعكس بعضي از بازي ها رو نمي تونم بازي كنم و باز تيكه تيكه هست كه انگار ram يا كارت گرافيك پشتيباني نمي كنه در شرايطي كه گرافيكم 1 گيگ و رم هم 4 گيگ هست حالا جالب اينجاست كه دوستم نوت بوك سوني داره با رم 3 گيگ و گرافيك 512 اون مي تونه بازي رو كه من باهاش نمي تونم به خوبي بازي كنم اون مي تونه بازي كنه مثل بازي Flash Point
حالا اشكال نوت بوك من كجاست؟ من فكر مي كنم من از حداكثر قدرت رم و گرافيك استفاده نمي كنم؟

(هم در ويندوز xp وهم در 7 و در ويستا بدتر از همه اين مشكلات رو دارم)

خواهش مي كنم كمكم كنيد......:rose:

Saeed

Well-Known Member
لطفا قیمتی که شما و دوستتون نوت بوك هاتون رو خریدید بذارید ...

Ultra3D

Well-Known Member
مشخصات کامل نت بوکت رو بنویس
1گیگ گرافیک مشخصه کاملی نیست مثلا GPU کارت گرافیکت مال چه شرکتیه(nvidia ,ATI) و چه مدلی از چه سری هست مثلا nvidia GF9300M
مدل کامل نت بوکت و اسم شرکت گارانتی کننده و اسم بازی هایی که ساپورت نمی کنه رو بنویس
در ضمن آخه پسر خوب آدم مگه با این سری نوا بوک ها بازی می کنه(پدر رو در می یاری)
نوت بوک های خاصی برای بازی هست که قیمتشون از 2 میلیون به بالا هست!!

newrayaneh

Active Member
مشکل در نوت بوک

دوست عزیز منم می دونم که نوت بوک های 3 میلیون تومانی هم برای بازی هست ولی نوت بوک دوستم با گرافیک 512----رم 2 گیگ-------سی پی یو 2.4------ به قیمت یک میلیون و سیصد هزار تومان خریده و بازی مثل flash point رو خیلی خوب بازی کرد و ردش کرد حالا من همین بازی رو با گرافیک 1 گیگ-----رم 4 گیگ ----سی پی یو یا 2.6 یا 2.8 نمی تونم بازی کنم یعنی نصب میشه ولی تیکه تیکه هست و اعصابم خورد میشه منم حدود 400 هزار تومان گرونتر از اون خریدم البته قیمت ها مال 6 ماهه پیش هست قطعا الان ارزون تر شده....هر دوتا سونی وایو خریدیم یا بازی ترمیناتور 4و ..... کارت گرافیک جفتمون اینتل هست
حالا من چه کار کنم؟

آخرین ویرایش:

Saeed

Well-Known Member
سلام دوست عزیز

یکی از دوستان من هم قطعاتش تقریبا مثل شماست ( نمی دونم مدل گرافیکت چیه ) ولی اوون CPU هم از شما بالاتره ، بنده ی خدا flash point هم نتونتست بازی چی بگم بازی زیاد ریخت ولی همشون مشکل داشتن !!!!
تا اینکه رفتیم پیش یه متخصصی کامپیوتر گفت این قطعات قطعات اصلی نیسند !!! گفتیم یعنی چی : گفت یعنی اینها خودشون یه چیزین ، ولی یه چیزه دیگه نشون میدن !!!!!
اگه بدونید الان ویندوزهایی تو بازار هستند که قطعات سیستم شما رو بالا میبرند :green: و با هیچ برنامه ای هم قابل شناسایی نیستند ، ازشون پرسیدم چطور بفهمیم پس ؟ گفت فقط میشه از روی شماره سریال و از این جور چیزا فهمید

من الان نمیگم لپ تاب شما هم جزء اوون دسته هست دوست من ، من فقط خواستم اطلاعاتی رو که در این زمینه تازه فهمیده بودم بهتون بگم :rose: ( در ضمن اینم بگم شاید همه ی این حرفهایی که زده باشه واسه ی تبلیغ بود بشه که از خودش بخریم :green: بعدا گردن من نیافته :green: )

موفق باشی :cool: 

the_king

مدیرکل انجمن
کارت گرافیک جفتمون اینتل هست
حالا من چه کار کنم؟

کارت گرافیکی هایی که Intel می سازه برای بازی اصلا مناسب نیست، هدف سازنده اش هم بیشتر روی
کاهش هزینه تولید و میزان مصرف انرژی یه و اینکه توانایی اجرا کردن بازی های حتی چند سال پیش رو
با حداقل کیفیت تصویر داشته باشه برای Intel موضوع مهمی نیست.
بیشترین مشکل کارت گرافیکی های اینتل جدا از بحث سرعت و کارایی، پشتیبانی ضعیف و ناقص از Pixel Shader
و Vertex Shader و HW T&L است که کار خاصی برای این مشکلات نمیشه کرد.

در هر صورت درایور کارت گرافیکی تون رو با آخرین نسخه ای که در سایت Intel هست ارتقاء دهید.

newrayaneh

Active Member
کارت گرافیک

ممنون از همه ی دوستان
ولی بحث هنوز تموم نشده
پس به طور کلی می تونیم این نتیجه رو بگیریم که کارت گرافیک های اینتل اصلا بدرد بازی نمی خورند ( به خصوص در لپ تاپ ها) و اگر می خواهیم زیاد بازی منیم از کارت گرافیک جی فورس استفاده کنیم
آیا این برداشت درست است؟

جدیدترین ارسال ها

بالا