[phpNuke] مشكل در نصب phpNUKE 6.5

Annex

Member
سلام

من با php MyAdmin كار مي كنم. در راهنماي نصب فارسي نوشته شده:

براي استفاده از phpMyAdmin ابتدا به محيط آن رفته، سپس در قسمت Create new database نام database خود که nuke مي باشد را وارد نماييد. پس از درست کردن database شما بصورت خودکار به صفحه مربوط به database و جدول هاي آن مي رويد. سپس در قسمت نوار بالاي صفحه برروي SQL كليك نماييد. با انجام اينكار به صفحه مربوط به Import کردن اطلاعات مي رويد. وقتي به صفحه SQL رفتيد دکمه Brows رو فشار دهيد و فايل farsinuke.sql رو انتخاب نماييد. وقتي اين فايل را انتخاب نموديد، دکمه GO را فشار دهيد. سپس کمي صبر کنيد تا اطلاعات وارد database شوند.
مشكل من اينه كه زير Create new database يك گزينه هست: fields كه معلوم نيست چه عددي رو بايد وارد كنم؟‌ بعد از اون.... من اصلا جايي به عنوان SQL نديدم...

اين راهنما واقعا گنگ و ناقص هست... اين ديگه چه جورشه؟‌حداقل وقتي يك چيزي رو فارسي مي كنين واضح هم توضيح بدين كه باز مجبور نشيم بريم متن انگليسي اصلي رو پيدا كنيم و بخونيم.

يك نكته ديگه: وقتي phpNUKE.EXE رو آن زيپ كردم توي شاخه images يك عالمه Thumbs.db ايجاد شده بود. توقع نداشتم اين همه db بيهوده در نسخه جديد هم پيدا بشه كه بيهوده حجم شاخه ها رو بالا مي بره و upload كند تر ميشه. من كه نبايد برم دونه دونه شاخه ها رو چك كنم و نيم ساعت از وقتم تلف بشه كه اينها رو پاك كنم؟؟؟ اون آقاي عزيزي كه اينها رو zip كرده حتما يادش رفته كه به Folder Options ويندوزشون سري بزنه و Don't cache thumbnails رو غير فعال كنه :evil:

Annex

Majid

مدیر سایت
عضو کادر مدیریت
سلام Annex جان
خوبي بابا؟!

آقا شما خودتو عصباني نكن..
اين مشكل شما دليل داره..البته شما درست ميگيد... phpMyAdminي كه محمد باهاش كار كرده و توضيح داده فكر ميكنم خود phpMyAdmin ديفالت php نيستش فكر كنم يا تغييري توش داده يا اينكه يك برنامه ديگه اي (كه اسمشو هم خودش گفته) رو نصب كرده... و بر حسب اون توضيح داده..
اما توي phpMyAdmin معمولي شما كافيه پس از اينكه در صفحه اول phpMyAdmin در قسمت Create new database اول ديتا بيس خودتونو ايجاد كنيد بعد از اينكه ايجاد كرديد خود به خود به ديتا بيسي كه ايجاد كردين ميريد يا اگر نرفتين از توي ليست سمت چپ اون ديتا بيسي رو كه ايجاد كردين رو انتخاب كنيد بعدش وقتي توي اين صفحه جديدي كه نمايش داده ميشه ميريد اونجا چون هيچي تيبل وجود نداره پيغام No tables found in database رو بهتون داده..زير يك جايي هستش كه نوشته Run SQL query/queries كه در اون محل ميتونيد شما اون query مربوط به ايجاد تيبلهاتونو وادر كنيد يا اينكه زيرش يك جايي هست كه يك كليد brows هم داره (در اصل نوشته Or Location of the textfile ) اونجا روي كليد browse بزنيد و بعد فايل sql خودتونو معرفي كنيد و بعدش كليد Go رو بزنيد حالا تيبلها خودشون ايجاد ميشند...

حله؟! :wink:

در مورد اون مشكل Thumbs.db هم خب يك اشتباهي بوده كه رخ داده .. شما ناراحت نشو و اگر ميتوني اونها رو پاك كن...

موفق باشي

مجيد

Annex

Member
Majid گفت:
خوبي بابا؟!

آقا شما خودتو عصباني نكن..
:roll:

شما منظور منو متوجه نشدين. همون اول كه ميخوام Create new database بسازم (مثلا nuke) هم نام رو ميخواد هم تعداد Fields ها... چه عددي رو براي اين مورد وارد كنم تا تازه بره قسمت بعدي؟؟؟ چون وفتي خالي هست اصلا نميره بخش بعدي.

Majid

مدیر سایت
عضو کادر مدیریت
سلام

اين قسمتي كه شما ميگيد مال ايجاد يك تيبل هستش...شما اصلا با اون قسمت كاري نداريد چون استراكچر تمام تيبلها توي اون فايل SQL هستش كافيه توي اون قسمتي كه گفتم فايل رو وارد كنيد..

مجيد

Annex

Member
همه چيز مرتبه... اما حالا كه admin.php رو اجرا ميكنم اين پيام مياد فقط و صفحه سفيده:

Fatal error: Call to undefined function: themeheader() in header.php on line 47

اشكال از كجاست؟

Majid

مدیر سایت
عضو کادر مدیریت
سلام
خوبيد؟

اينو ديگه بايد از خود محمد بپرسيد :wink:
اما فكر كنم از نسخه php تون باشه آخه من يك دفعه كه با محمد صحبت كردم گفت بايد php 4.2 باشه..

حالا بازم از خودش سوال كنيد شما

مجيد

Annex

Member
سلام

نه مشكل حل شد... ربطي به اون نداشت. من چند تا مشكل با db داشتم كه حالا فهميدم مشكل از چي بوده.

phpNUKE + phbBB رو نصب كردم... اما باورت نميشه ..احساس خيلي بدي بهم دست داد و اصلا نظرم رو جلب نكرد. اون همه وقت صرف كردم اما خيلي راحت همه رو از root پاك كردم و دوباره فقط phpBB رو نصب كردم. نمي دونم چرا محيط phpNUKE خيلي در هم بود... واسه كار من خوب نيست.

به هر حال خيلي ممنونم.

Annex

NAEIM

New Member
راه حل

سلام خسته نباشي

ببين اگه شما بخواي اول phpnuke 6.0 و بعد phpbb رو نصب كني اين كار خيلي مشكله شما برنامه phpnuke 6.5 رو از سايت
www.farsinuke.com دونلود كن نصب او...l: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Annex

Member
Re: راه حل

سلام

مجيد خان وقتي phpNUKE 6.5 رو در localhost نصب مي كنم و Super Admin رو ايجاد مي كنم ، Homepage رو ميزنم http://localhost/index.php اين درسته؟‌چون با اين آدرس ميره رو phpNUKE ديگه نه؟... بعد كه روي هريك از منو هاي مدير كليك مي كنم باز uname و password مي خواهد و اين عمل مرتب تكرار ميشه اما به منوي مربوطه مراجعه نميكنه. مشكل از كجاست؟‌

لطفا راهنمايي كنيد.

Annex

Majid

مدیر سایت
عضو کادر مدیریت
سلام

توي nuke 6.5 اين مشكلو داريد؟!

راستش من هم همين مشكلو دارم خودم هم نميدونم اشكال از چي ميتونه باشه اينو بايد محمد بايد جواب بده!!!

مجيد

m_a_sepid

Member
حيف اين همه زحمت...!

ماشاء ا... اين دوست عزيز Annex خيلي به ما و سايتوم لطف دارن :چرخش:

دوست عزيز...اولا راهنماي phpMyAdmin رو من از جايي ترجمه نكردم. ثانيا شما هنوز مثل اينكه فرق بين يك Table معمولي و Database رو نمي دونيد. فكر نكنم وارد كردن نام يك db خيلي مشكل باشه. ثالثا حالا مگه چي شده؟ 4 تا فايل thumb.db بوده ديگه زمين كه به آسمون نرسيده. واقعا يه موقع ها آدم خستگي چند ماهش به تنش مي مونه. از Chirstmass تا حالا من پاي اين سيستم لعنتي هستم كه همه زندگيم رو داره به باد ميده. بعد حالا...
خامسا:
اون آقاي عزيزي
من اسم دارم و فكر كنم با ابدبانه تر باشه يه نفر رو به اسم صدا كنند يا لااقل اينجوري صدا نكنند.
+ سادسا نمي دونم ما ايراني ها چرا اينجوري هستيم...از يه ليوان فقط طرف خالي ليوان رو مي بينيم :roll:.

فقط تنها چيزي كه مي تونم بگم...
حيف اين همه زحمت...! آدم شب و روزش و بذاره بعد هم...

Majid

مدیر سایت
عضو کادر مدیریت
سلام

محمد جان شما ناراحت نشيد...
دستتون هم درد نكنه واقعا زحمت كشيدين... يعني واقعا كار خيلي ها رو راه انداختي با اين كار خيرت..ان شالله 100 در اين دنيا و 1000 در آخرت خير ببيني :wink:

دستت درد نكنه...

مجيد

Annex

Member
Re: حيف اين همه زحمت...!

سلام

نمي دونم چرا شما بجاي جبهه گيري مشكل رو برطرف نمي كنيد و فكر مي كنيد وقتي كسي از كار شما انتقاد ميكنه ميخواد شما رو بكوبه. در حاليكه اين باعث ميشه نسخه هاي بعدي محصول شما با حداقل نقص به بازار بياد.

مجيد خان در مورد اون اشكال بخش مديريت phpNUKE هم بايد بگم وقتي Super Admin رو ايجاد مي كنيم ازمون سوالي پرسيده ميشه كه آيا اين مشخصات براي كاربر معمولي هم ثبت بشه (يك چيزي شبيه اين) كه بايد جواب No رو بزنيم. اگر Yes بزنيم اون مشكل login شدن بوجود مياد.

محمد خان،
كسي منكر زحمات شما نيست. زياد هم عصباني نشو. اين طرز برخورد شما جاي تاسف داره.

Annex

faizhk

Member
منم همين پرابلم لوگين را دارم. البته اگر متوجه شده باشيد، با انتخاب زبان انگليسي همه چيز نورمال است، صرف با زبان فارسي لوگين نميشه.

جدیدترین ارسال ها

بالا