مشكل در راه اندازي دومين

alachig

Member
با سلام خدمت همه استيد گرامي
آقايون گرامي:
بنده اطلاعاتي درباره شبكه و كامپوننتهاش ندارم.
عرضم بحضور كه ما مي خوايم سرور دانشگاه رو به يك هاست تبديل بكنيم. ما آي پي وليد داريم.
يه دومين خالي هم ثبت كرديم. اما تو كنترل پانل دومين علاوه بر ip به ns ها هم نياز نداره.
اونم نه يکي. بلکه چندتا. آدرس اين nsها رو از کجا ميشه درآورد؟
اينها ر وي هاست (يعني سرورمون) تعريف شدند؟
کجاي سرور هاست؟
چطوريس بايد تعريفشون کرد؟
به چه دردي مي خورن؟
وظيفه شون چيه؟
يعني بعد از اين کارها ديگه کار تمومه؟

ببخشيد اگه سئوالام يکمي زياد شد;)

houtanal

Member
شما اين كارو بكن تا فردا ببيني كه سرورت هك شده!
شما مال كدوم دانشگاهيد؟

masood_y

Member
houtanal گفت:
شما اين كارو بكن تا فردا ببيني كه سرورت هك شده!
شما مال كدوم دانشگاهيد؟
دوست عزيز اين حرف شما چه ربطي به سوالات alachig داشت؟
من name server و domain name و ip address و server name و ftp username و هر چيز ديگه خواستي از سرور خودمون به شما مي دم ببينم چه جوري اين اتفاق ميفته.
آخه دوست عزيز اين حرف ها چيه ديگه؟!؟

و اما جواب سوالات alachig:
1- آدرس name server رو بايد از جايي كه دومين ثبت كردي بگيري و اين رو هم در نظر بگير كه روي هر دومين به شما يك name server نمي دهند و بايد درخواست كني.
كه name server هاي com. , .net , .org رايگان هستند.
2- نه! name server روي هاست شما تعريف نشده و بايد با رفتن به قسمت DNS و IIS سرور خودتون اين كارها را انجام دهيد. كه البته اگر مبتدي هستيد اين كار را به شما توصيه نمي كنم.
3- مقوله name server و dns و server ip كه براي يك هاست بايد match شوند تخصصي هست.
بهتره اين موارد رو search كنيد و هر جا براتون مبهم بود بپرسيد جون بحث خيلي طولاني ميشه.
4- اگر مراحل كار درست انجام شده باشند بعد از 24 الي 48 ساعت كار تموم شده.

موفق باشيد

houtanal

Member
اول نمي خواستم جواب شما رو بدم اما با توجه به ساير پست هاتون بايد بگم شما چقدر منو مي شناسي؟

masood_y

Member
من قصد توهين ندارم و فقط دوستانمون رو راهنمايي مي كنم و شما رو هم اصلا نمي شناسم.

موفق باشيد - مسعود

houtanal

Member
منم مي دونم قصد توهين نداشتيد (اصولا اگر كسي قصد توهين داشته باشه نمي آيد راجع به بحث فني گفتگو كنه)
اما با توجه به اينكه بعضي از مطالب شما رو در بعضي تاپيك ها كاملا نادرست ديدم گفتم شايد بخواهيد درستشو بدونيد
عزيزم مدتهاست در مورد چيزي كه نمي دونم اظهار نظر نكردم!در مورد پست هاي قبلي (مثل وايرلس)خداوكيلي تا به حال چند شبكه وايرلس راه انداختي؟
در مورد همين پست:چقدر در مورد امنيت شبكه مطالعه كردي و چه مدت مدير سروري بودي كه آدرس معتبر داشته؟
نمي خوام بهت بگم چي درسته و چي درست نيست اما لج كردن در مباحث علمي كار بيهوده ايه
به هر حال بهتره اين جور بحث ها رو تمومكنيم

masood_y

Member
houtanal عزیز:

شما مثل اینکه دنبال کردن جنجال را دوست دارید؟
من دوست نداشتم این حرف ها پیش بیادو به قول بعضی ها بخوام کلاس بذارم و اینجر حرف ها ... ولی اگر لازمه کپی مدرک سی.سی.ان.ای و سی.سی.ان.پی خودمو که از دبی گرفتم برات ارسال کنم. در مورد سابقه کاری هم که دیگه ...
در ضمن بهتره که طرز صحبت کردن خودتو اصلاح کنی.

جدیدترین ارسال ها

بالا