--- مشكل در خروجي گرفتن با DVD Recorder ---

sibesabz14

Member
سلام ------------
من يه DVD Recorder با مارك Panasonic دارم كه از طريق اون كارام رو روي DVD ميزنم . 3 سوال :

1- گاهي اوقات DVD نهايي توي بعضي از سيستمها با مشكل اجرا روبرو ميشه و با هيچ برنامه اي (و گاهاً فقط با بعضي از برنامه ها) اجرا ميشه . و خيلي مواقع هم مشكلي نداره . چرا اينجور ميشه و چيكار بايد كنم ؟

2- بعضي مواقع DVD اجرا ميشه اما صدا نداره !

3- چجوري ميشه ليبل روي DVD ركورد شده رو خودمون تنظيم كنيم ؟ (چون به صورت پيش فرض اسمي كه خود سازنده ي دستگاه معين كرده ميخوره روي DVD )

البته اين مشكلاتي كه ذكر كردم مخصوص اين دستگاه نيست . من روي يك ركوردر Samsung هم همين داستانها رو داشتم .

HamidBN

مدیر انجمن فیلمسازی
سلام
1- گاهي اوقات dvd نهايي توي بعضي از سيستمها با مشكل اجرا روبرو ميشه و با هيچ برنامه اي (و گاهاً فقط با بعضي از برنامه ها) اجرا ميشه . و خيلي مواقع هم مشكلي نداره . چرا اينجور ميشه و چيكار بايد كنم ؟
در کپی dvd باید به تنظیمات محل دقت کنید
می تونین رای محل خاص و یا تمامی نقاط دنیا باشه و dvd در دستگاه هایی که با تنظیمات آن محل نباشن اجرا نمیشن
2- بعضي مواقع dvd اجرا ميشه اما صدا نداره !
اگه تو کامپیوتر باشه باید مشکل از کدک باشه
3- چجوري ميشه ليبل روي dvd ركورد شده رو خودمون تنظيم كنيم ؟ (چون به صورت پيش فرض اسمي كه خود سازنده ي دستگاه معين كرده ميخوره روي dvd )

البته اين مشكلاتي كه ذكر كردم مخصوص اين دستگاه نيست . من روي يك ركوردر samsung هم همين داستانها رو داشتم
به راهنمای دستگاه مراجعه کنین

sibesabz14

Member
تو جوابهايي كه به سوال 1 و 2 دادين به تنظيمات و كدك اشاره كردين .
اولاً : چه تنظيماتي ؟ چون با همين تنظيماتي الان وجود داره نتيجه هاي متفاوتي (روي كامپيوترهاي مشخص) گرفته شده . چه تنظيماتي منظورتونه ؟
دوماً : چه روشي ميشه استفاده كرد كه علاوه بر حفظ كيفيت (همانند DVD Recorder) هيچ جا مشكل كدك هم نداشته باشيم ؟

HamidBN

مدیر انجمن فیلمسازی
یه سئوال
البته باید اول می پرسیدم
این دستگاه شما از اون مدل هایی هست که نیاز به کامپیوتر نداره ؟

sibesabz14

Member
منظورتون نياز به كامپيوتر براي چه كاريه ؟ دستگاه ركوردر من Panasonic مدل DMR-EH59 هست . كه يه هارد داخلي هم داره

HamidBN

مدیر انجمن فیلمسازی
پس این با اون چیزیکه فکر می کردم فرق می کنه
من مشخصاتشو تو اینترنت (زغال نت) دیدم
به نظرم تنها مورد ممکنه توی PAl و یا NTSC انتخاب کردن باشه که یه سیستم میشناسه و یا نه
البته همه ی دیسک ها باید روی کامپیوتر جواب بدن

اگه روی کامپیوتر جواب ندن چند حالت داره
1- اگه دیسک خوانده نمیشه ممکنه سرعت رایت بالا بوده و یا دیسک کیفیت مناسب را نداشته
2- اگه خوانده میشه ولی اجرا نشه ممکنه کدک مروبطه نصب نباشه روی ویندوز

حالت دیگه ای به ذهنم نمیاد

sibesabz14

Member
بعيد ميدونم اين علتها باشه
چون من به صورت Real Time روي DVD رايت ميكنم . از خروجي كپچر وصل كردم به ورودي ركوردر و پروژه رو Play ميكنم و Rec رو ميزنم .
فكر نميكنم در ركوردر سرعت رايت و كدك به اون معنا وجود داشته باشه . چون سرعت انجام كار وابسته به مدت پروژه هست . Rec Mode هم كه فقط در كيفيت تصوير تاثير داره ( XP ,SP, Lp , ...) . در مورد كدك هم خب هميشه فرمت رايت شده DVD يا Vob هست . كه تقريباً اكثر پخش كننده هاي مديا اونو ساپورت ميكنن .

HamidBN

مدیر انجمن فیلمسازی
منظور من سرعت رایت هست
که 8x یا 20x رایت میشن
کلا چون با اینجور دستگاه ها کار نکردم نمی دونم

sibesabz14

Member
نه توي ركوردر سرعت به اين معنا وجود نداره . تقريباً مثل Export كشيدن روي Tape با دستگاه Dsr ميمونه

wild-man

Member
سلام دوست عزیز با چه نرم افزاری رایت میکنی؟
در ضمن روی یه کامپیوتر دیگه هم امتحانش کردی؟

sibesabz14

Member
با نرم افزار نه ، مستقيم با DVD Recorder به صورت DVD Video رايت ميشه . جالب اينجاست كه همون DVD اي كه روي سيستم مورد نظر اجرا نشده روي باكس خودم اجرا شد . البته يكي از احتمالايي كه هست قوي نبودن اون سيستم ميتونه باشه . ولي اگه اينجوري هم باشه (كه نبايد باشه ، چون اجراي يه DVD Video چيز عجيب غريب و سنگيني نيست) نبايد گاهي نشون بده و گاهي نه !

لطفاً در مورد سوال 3 هم اگر اطلاعاتي داريد بگيد . تشكر

جدیدترین ارسال ها

بالا