مشكل با رنگ فايل هاي export شده.

aminem

Member
سلام به همه
من اين موضوع را 3-4 روز پيش گذاشتم ولي مثل اينكه مجيدآنلاين موش پيدا كرده . گم شد موضوع ما!!!!(به آقاي علوي زاده هم پيغام دادم كه جوابي نيومد) :!:
حالا اصل موضوع:
دوستام عزيز وقتي من يه فايلو كورل را export ميكنم رنگش خيلي غليظ ميشه . يه قسمتي از فايل مثل بالاي اونم حذف ميشه.فكر كنم اين مشكل ساده اي باشه كه يه نكته اي داره!اگه هر چه زودتر مشكل رو حل كنيد خيلي ممنون ميشم. :wink:

ACTIVE

Active Member
با سلام
والا چي بگم من كه هر بلايي سرش اوردم هيچ جايي از طرحم حذف نشد .
در مورد تغيير رنگ ميتونم بگم كه بسته به خيلي چيزا داره مثلا انتخاب نوع پالت رنگ و همچنين موقع اكسپورت تعيين مد رنگ { مثلا RGB - CMYK , ... } نيز ميتونه تغييراتي رو در رنگ طرحمان ايجاد بكنه .

باز اگه مشكلتون ٬ مشكله ! صبر كنيد تا دكتر عطاري بدادتون برسه !

موفق باشيد

aminem

Member
سلام
بله آقا هنوز مشكل مشكله.من مد رنگ project ام cmyk انتخا ب ميكنم موقع اكسپورت هم با همون نوع ميخوام اكسپورت بشه.
مثل اينكه بايد منتظر دكتر بشم!

ACTIVE

Active Member
aminem گفت:
سلام
بله آقا هنوز مشكل مشكله.من مد رنگ project ام cmyk انتخا ب ميكنم موقع اكسپورت هم با همون نوع ميخوام اكسپورت بشه.
مثل اينكه بايد منتظر دكتر بشم!
خب طرح شما با همان رنگ هم اكسپورت ميشه ولي شما توي مانيتور رنگهاي متفاوتي رو ميبينيد اگه اشتباه نكنم مد رنگي CMYK براي كارهاي چاپيه و روي مانيتور رنگهاي متفاوتي نمايش داده ميشود .
به مثالهاي زير توجه كنيد و تفاوتش رو ببينيد . اگه ميخواهيد رنگ اصليه كارتون رو ببينيد ميتونيد از فتوشاپ استفاده بكنيد .
من تا اين حد ميدونم . . . . . . . . دكتر كجايي ؟ برس به فرياد ! :oops:

موفق باشيد .

saman_sweden

Active Member
aminem گفت:
سلام به همه
من اين موضوع را 3-4 روز پيش گذاشتم ولي مثل اينكه مجيدآنلاين موش پيدا كرده . گم شد موضوع ما!!!!(به آقاي علوي زاده هم پيغام دادم كه جوابي نيومد) :!:
. :wink:
دوست عزيز در انجمن مجيدآنلاين هيچ نامه اي گم نميشه اگر محتواي تامه يا تيتر نامه با قوانين انجمن مغايرت پيدا كند اون نامه به بايگاني منتقل ميشه و نامه اي بنام شما در بايگاني نديدم شايد اشتباهي صورت گرفته در اين مورد از طرف انجمن از شما پوزش ميخواهم در ضمن آقا مجيد اونقدر سرش شلوغه كه به نامه هاي منم فرصت جواب دادن نداره والا آقا مجيد به همه نامه ها پاسخ مي دهد

Attari

Member
سلام دوستان عزيز٬
آقا تو رو خدا اينقدر هندونه زير بغل ما نذارين. بخدا ما عددي نيستيم. :oops: :oops:
اما در مورد سوال aminem عزيز٬ اولا شرمنده كه دير سوالتون رو ديدم.

1- در مورد حذف قسمت از فايل٬ لطفا بفرماييد اندازه فايل شما چقدره؟ بنظر مياد كه بايد بيش از حد بزرگ باشه (مثلا براي كار لارج فرمت). اگه اينطوريه بفرماييد تا راه حل رو عرض كنم.
2- در مورد غليظ شدن رنگ هم بفرماييد آيا منظورتون پر رنگتر شدنه يا چيز ديگه؟
3- آيا شما نرم افزار كارل تون رو از نظر رنگ كاليبره كردين يا نه؟
4- بعد از اكسپورت كردن با چه نرم افزاري فايل اكسپورت شده رو بررسي مي كنين؟ اين احتمال وجود داره كه مشكل از اين برنامه ثانويه باشه.
5- و آخر اينكه اگه ممكنه بفرماييد اصلا براي چي مي خواين فايلي رو كه در محيط كارل طراحي كردين٬ اكسپورت كنين؟ آيا حتما اين عمل لازمه؟ چون اينكار به هر حال باعث افت كيفي كارتون خواهد شد.

لطفا اين موارد رو بفرماييد. هر كاري از دستم بر بياد انجام ميدم.

ارادتمند.

aminem

Member
سلام.
ببخشيد من امروز تازه تونستم از زير درس هاي مدرسه در بيام . بشينم پاي كامپيوتر.
1-نه. سايزسش عاديه حالا نمونش را ميگذارم.
2- منظور ازغليظ شدن همون پر رنگ شدن بود
3-نه . مشكل اصلي اينه كه من كاليبره نكردم.يعني اصلا نمودن يعني چه ولي شنيدم كه مثلا فلان كار رنگش كاليبره نيست. اگه درباره همين كاليبره كردن هم توضيح بديد ك عاليه.
4- با هر نرم افزاري كه باز ميكنم فرقي نميكنه. حتي به كس ديگه روي كامپيوتر ديگه هم دادم .
مشكل جاي ديگه اي.

دكتر عطاري شما كارتون درسته نياز به هندونه هم نداريد .
--------------------------------------------------------------
سامان جان
ممنون كه حد اقل جواب داديد.
متشكر

Attari

Member
سلام دوست عزيز٬
اميدوارم تو درسهاتون موفق باشيد.
اگه نمونه رو لطف كنيد ممنون مي شم. در مورد پر رنگ شدن فايل احتمالاشما از Effect هاي كارل هم توي فايلتون استفاده كرده ايد. اگه اينطوره بايد بگم كه اكثر اين Effect ها موقع اكسپورت ايجاد مشكل مي كنن كه براي رفع اين اشكالات بايد يكسري كارهايي روي فايل انجام بشه.
ضمنا جواب سوال آخر بنده رو نداديد.
اگه ممكنه يك نمونه از فايل كارل رو براي بنده ارسال كنيد تا اگه تونستم مشكل رو حل كنم.
در مورد كاليبره كردن سيستم رنگ تو كارل هم تو تاپيك تنظيمات كارل مطالبي عرض شده كه اميدوارم مفيد باشه.
ضمنا اگه اكسپورت فايلتون رو براي چاپ مي خواهيد عرض مي كنم كه بزودي اگه عمري باقي باشه قصد دارم با اجازه آقا مجيد گل و ساير بزرگان سايت٬ مقاله اي راجع به روشهاي اكسپورت و خروجي گرفتن از كارل تو سايت بزارم.

منتظر جوابتون هستم. موفق باشيد

Attari

Member
سلام رفيق٬
ما همچنان منتظر آنلاينيم (منتظر خدمتيم)!!!

ارادت

niroubakht

New Member
دوست عزيز در موقع اکسپورت کردن نکات زير را رعايت کن:
1-بعد از تمام شدن کامل کار در کورل، با زدن دکمه F4 مطمئن باش که هيچ آبجکتي بيرون از کار و صفحه نمانده باشه.در اين صورت کار درست توي وسط صفحه قرار ميگيره.در غير اينصورت کار شما به طرف سمت چپ کورل پرتاب ميشه.
2- موقع اسپورت کردن مثلا به فوتوشاپ، دقت کن در تنظيمات اکسپورت تيک گزينه Icc Profile رو حتما فعال کني.
3- در تنظيمات رنگ فوتوشاپ به آدرس زير بريد :
edit\color setting
سپس قسمتCMYK را بر روي japan color 2001 coated بگذاريد.
4- نهايتا هم ميتوانيد بعد از بازکردت فايلتان در فوتوشاپ، رنگ آنرا با ctrl+m بالا و پايين کنيد.

جدیدترین ارسال ها

بالا