مشكل انكودينگ فايل هاي csv

nemesis

Member
سلام دوستان
به تازگي مشغول كد نويسي برنامه اي هستم كه اطلاعات مورد نياز براي ذخيره در ديتابيس را از يك فايل csv مي گيره و در ديتابيس ذخيره مي كنه. ولي اين جور كه معلومه اصلا خود نرم افزار Excel با حروف فارسي مشكل داره و نمي تونه با انكودينگ utf-8 ذخيره كنه.

در ضمن كلا راه ديگه اي به غير از فايل csv هم هست كه بشه اطلاعات را يكجا وارد ديتابيس كرد؟

البته ببخشيد كه اين سوال را در اين بخش پرسيدم، ولي چون به هر حال افراد برنامه نويس بيشتر با اين جور فايل ها كار كردن براي همين اين سوال را در اين بخش مطرح كردم.

ممنون

ziXet

مدیر انجمن PHP/MYSQL
داده های شما از تو اکسل اکسپروت میشن؟
شما خودت یه فرمت واسه خودت درست کن!
یعنی اگه میتونی نحوه ذخیره شدن رو تغییر بدی با یه فرمت خاص تو یه فایل متنی ذخیره کن بعدش با php تجزیه اش کن و با mysql_query بفرستش به دیتابیس

nemesis

Member
آخه مشكل اينه كه با Excel تحت هر فرمتي كه export كني انكودينگ آن utf-8 نيست. البته يك فرمتي هست به نام Unicode Text ولي اون به جاي اينكه utf-8 باشه utf-16 هستش و زماني كه در صفحه echo مي كنم، به صورت حروف چيني نشون ميده.

حالا نظرتون چيه؟

ziXet

مدیر انجمن PHP/MYSQL
آخه مشكل اينه كه با excel تحت هر فرمتي كه export كني انكودينگ آن utf-8 نيست. البته يك فرمتي هست به نام unicode text ولي اون به جاي اينكه utf-8 باشه utf-16 هستش و زماني كه در صفحه echo مي كنم، به صورت حروف چيني نشون ميده.

حالا نظرتون چيه؟
الان شما دیتا تون تو اکسل هست؟
اگه هست یه سرچی تو گوگل بکن شاید یه چیزی گیر بیاری که اینو اصلاح کنه.

nemesis

Member
الان شما دیتا تون تو اکسل هست؟
اگه هست یه سرچی تو گوگل بکن شاید یه چیزی گیر بیاری که اینو اصلاح کنه.

هنوز كه داده ها در اكسل نيست. ولي پس از تكميل پروژه كاربر بايد يك فايل csv توي اكسل درست كنه و اونو به سايت بفرسته.
تو اينترنت هم سرچي كردم ولي چيزي پيدا نشد! شايد من بلد نبودم....

ziXet

مدیر انجمن PHP/MYSQL
سلام

من خیلی به اکسل تسلط ندارم.

شما برو تو انجمن تخصصی نرم افزار اکسل و اونجا درخواست بده، حتما یه راهی هست.

جدیدترین ارسال ها

بالا